Nyheder
2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

Sommer Cup 2006 - resultater fra play off

2006-06-18

Nedenfor ses resultaterne fra play off både i den åbne klasse og ungdomsklassen.


Åben klasse - Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Christian Nielsen = 7-1, 5-0 og 6-3.
Lasse Penning - Anette Engel = 1-3, 1-5, 3-2 forlængelse, 1-0 forlængelse og 5-2.
Kenneth Nielsen - Anders Dodensig = 2-1, 4-0 og 2-0.
Jørgen Jensen - Jan Berggren Jensen = 1-2, 0-11 og 0-4.

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Kenneth Nielsen = 3-0, 5-3 og 3-2.
Lasse Penning - Jan Berggren Jensen = 2-5, 4-3, 1-3 og 1-2 forlængelse.

Kampen om bronzen:
Kenneth Nielsen - Lasse Penning = 1-2, 1-0, 0-3 og 1-2.

Finalen:
Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen = 4-2, 3-0 og 6-2.


Ungdomsklassen - Kvartfinaler:
Christian Nielsen - Berthram Jellesen = 1-2 og 1-2 efter forlængelse.
Anders Dodensig - Alexander Dunnigan = 5-0 og 4-1.
Jan Berggren Jensen - Nico Lyksholm = 5-0 og 5-0.

Semifinaler:
Lasse Penning - Berthram Jellesen = 3-1 og 2-1 efter forlængelse.
Jan Berggren Jensen - Anders Dodensig = 5-1 og 5-4 efter forlængelse.

Kampen om bronzen:
Anders Dodensig - Berthram Jellesen = 1-0, 0-1 og 1-2.

Finalen:
Jan Berggren Jensen - Lasse Penning = 6-1, 5-1, 3-4, 1-2 og 1-2 efter forlængelse.


Slutstilling - Åben Klasse:
1. Bjarne Axelsen
2. Jan Berggren Jensen
3. Lasse Penning
4. Kenneth Nielsen
5. Jørgen Jensen
6. Anette Engel
7. Christian Nielsen
8. Anders Dodensig
9. Berthram Jellesen
10. Alexander Dunnigan
11. Nico Lyksholm
12. Bjarne Rytter Sørensen
13. Carsten Nielsen


Slutstilling - Ungdomsklassen
1. Lasse Penning
2. Jan Berggren Jensen
3. Berthram Jellesen
4. Anders Dodensig
5. Christian Nielsen
6. Alexander Dunnigan
7. Nico Lyksholm


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)