Nyheder
2023-01-28
STATISTIK: NM 2004-2023

2023-01-28
FACTS: NM 2023 U18

2023-01-28
DBHU Challenge Tour 22/23 (5)

2023-01-21
FACTS: DBHU Holdfinalen 2023

2023-01-10
DBHU: valg til bestyrelsen

2023-01-07
FACTS: DM 2023 Double

2023-01-07
FACTS: DM 2023 U25

2023-01-06
FACTS: DM 2023 U18

2023-01-03
FACTS: DM 2023 V35

2023-01-02
STATISTIK: DM 2004-2023

2022-12-10
FACTS: Jule Challenge 2022

2022-12-10
DBHU Challenge Tour 22/23 (4)

2022-11-30
DBHU KALENDEREN

2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

FACTS: Sommer Cup 2021

2021-06-26


SOMMER CUP 2021

Lørdag den 26. juni 2021
Radio 101,2 FM 
Algade 32
9700 Brønderslev




Top 8

1. Bjarne Axelsen
2. Mathias Jacobsen
3. Anette Engel
4. Szymon Piotr Witulski
5. Michael Toft Nielsen
6. Yousef Alhazwani
7. Mohamad Alian
8. Mohamad Dallal



Play off:

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Szymon Witulski = 3-0
(6-4, 6-1, 7-4)

Anette Engel - Mathias Jacobsen = 0-3
(2-7, 2-6, 6-8)


Bronzekampen:
Anette Engel - Szymon Witulski = 2-0
(7-2, 6-2)


Finalen:
Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen = 3-0
(7-4, 7-3, 8-4)



STATISTIK:

Elitemedaljer

  • 2005: Bjarne Axelsen - Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen
  • 2006: Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen - Lasse Penning
  • 2007: Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen - Anette Engel
  • 2008: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2009: Bjarne Axelsen - Berthram Jellesen - Anette Engel
  • 2010: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Anette Engel
  • 2011: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2012: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2014: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Anette Engel
  • 2015: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2017: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Nico Pedersen
  • 2018: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2019: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Szymon Witulski/Francis Niyongira 
  • 2020: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Szymon Witulski
  • 2021: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anette Engel



Medaljeranglisten Elite:

  • 17 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 0 - 9 - 6: Anette Engel
  • 0 - 2 - 3: Anders Dodensig
  • 0 - 2 - 0: Mathias Jacobsen
  • 0 - 1 - 3: Michael Toft Nielsen
  • 0 - 1 - 1: Jan Berggren Jensen
  • 0 - 1 - 0: Berthram Jellesen
  • 0 - 1 - 0: Mathias Langbak
  • 0 - 0 - 2: Szymon Witulski 
  • 0 - 0 - 1: Francis Niyongira 
  • 0 - 0 - 1: Nico Pedersen 
  • 0 - 0 - 1: Lasse Penning



Medaljer - Ungdom:

  • 2005: Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen - Claus Riis
  • 2006: Lasse Penning - Jan Berggren Jensen - Berthram Jellesen
  • 2007: Anders Dodensig - Jan Berggren Jensen - Nicolai D. Jeppesen
  • 2008: Anders Dodensig - Nico Lyksholm - Nicolai D. Jeppesen
  • 2009: Nico Lyskholm - Anders Dodensig - Nicolai D. Jeppesen
  • 2010: Anders Dodensig - Emil Algrensen - Kim Pedersen
  • 2011: Anders Dodensig - Lasse Kristensen - Fredrik Bodilsen
  • 2012: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Anders Graven Holt
  • 2013: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig - Emil Algrensen
  • 2014: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Kim Pedersen
  • 2015: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig
  • 2016: Nour Dalal, Robert Emmanuel, Abdulrahman Hajabdo
  • 2017: Nico Pedersen - Fredrik L. Bodilsen - Mohammad Dalal
  • 2018: ikke afholdt
  • 2019: Szymon Witulski - Francis Niyongira - Mohamad Alian 
  • 2020: Szymon Witulski - Mohamad Alian - Francis Niyongira 
  • 2021: Szymon Witulski - Yousef Alhazwani - Mohamad Alian




Medaljeranglisten U18: 

  • 6-3-0: Anders Dodensig
  • 3-0-0: Szymon Witulski
  • 2-2-0: Mathias Jacobsen
  • 2-1-0: Nico Pedersen
  • 1-0-0: Lasse Penning
  • 1-0-0: Nour Dalal
  • 1-0-0: Mathias Langbak Christiansen
  • 0-3-0: Jan Berggren Jensen
  • 0-1-2: Mohamad Alian 
  • 0-1-1: Emil Algrensen
  • 0-1-1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0-1-1: Francis Niyongira
  • 0-1-0: Yousef Alhazwani 
  • 0-1-0: Lasse Kristensen
  • 0-1-0: Robert Emmanuel
  • 0-0-3: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0-0-2: Kim Pedersen 
  • 0-0-1: Anders Peter Graven Holt
  • 0-0-1: Mohammad Dalal 
  • 0-0-1: Berthram Jellesen
  • 0-0-1: Claus Riis
  • 0-0-1: Abdulrahman Hajabdo









Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2023 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)