Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2020-01-20


VENDSYSSEL MASTERS 2020
Lørdag den 25. januar 2020 
Søndergades Skole 
Søndergade 40
9700 Brønderslev
Mellemtrinsgangen



Tilmelding
 

Tilmelding kan ske via mail eller Messenger. 
Mail: bjarne@9700.dk 
Messenger til Bjarne Axelsen 


Tilmeldingen åbnede den 18. december 2019.
Perioden for tilmelding slutter lørdag den 18. januar 2020 klokken 12:00, og derefter kan man ikke tilmelde sig.

TILMELDING ER NU LUKKET!

SIDSTE TILMELDING: 
18/1 2020 klokken 12:00.

Tilmelding efter deadline er IKKE muligt!

Deltagergebyr: se nedenfor under deltagergebyr. 



Resultater:

Kvartfinaler
Bjarne Axelsen - Hamza Alloufi = 2-0 (5-0, 5-0)
Anette Engel - Francis Niyongira = 2-0 (7-3, 6-1)
Michael Toft Nielsen - Mohamad Alian = 2-0 (7-3, 6-2)
Szymon Witulski - Mohammed Guha = 0-2 (5-6, 6-7)


Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Mohammed Guha = 3-0 (5-0, 6-3, 6-2)
Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 3-0 (7-1, 5-2, 6-1)


Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 4-0 (8-4, 7-1, 6-1, 6-2)


B-semifinaler:
Szymon Witulski - Hamza Alloufi = 2-0 (5-0, 5-0)
Mohamad Alian - Francis Niyongira = 1-2 (6-4, 2-5, 2-5)


B-finalen:
Szymon Witulski - Francis Niyongira = 2-0 (6-2, 5-3)


C-finalen:
Mohamad Alian - Hamza Alloufi = 2-0 (6-0, 5-1)




Tidsskema:
(provisorisk - med forbehold for ændringer)

11:00 Seneste registrering

11:10 turneringen starter
Indledende puljer efterfulgt af finaledivisioner

14:30 Play off

17:30 Præmieceremoni

19:00 Bankét



Deltagergebyr

- 200 kroner for elitespillere uden DBHU Sæsonkontingent. 

- Gratis for spillere med DBHU Sæsonkontingent.
- Gratis for alle under 18 år.
- Gratis for spillere uden elitelicens.




Historie og statistik:
  • 2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Langbak
  • 2008: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
  • 2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Peter Madsen
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Jacobsen
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig 
  • 2017: Bjarne Axelsen, Nico Pedersen, Anette Engel/Fredrik L. Bodilsen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Mathias Jacobsen, Nico Pedersen/Anette Engel
  • 2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Thony Pierre Restel
  • 2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Mohammed Guha




Antal medaljer

  • 14-0-0: Bjarne Axelsen
  • 0-8-4: Anette Engel
  • 0-3-4: Anders Dodensig
  • 0-1-1: Mathias Jacobsen 
  • 0-1-1: Nico Pedersen
  • 0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen 
  • 0-0-2: Michael Toft Nielsen
  • 0-0-1: Mohammed Guha
  • 0-0-1: Thony Pierre Restel 
  • 0-0-1: Mathias Langbak
  • 0-0-1: Peter Madsen
  • 0-0-1: Fredrik L. Bodilsen






Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)