Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28


Danish Masters 2019 
Lørdag den 16. november 2019 
Søndergades Skole 
Søndergade 40
DK-9700 Brønderslev 




Slutstillingen:

Bjarne Axelsen (guld)
Anette Engel (sølv)
Michael Toft Nielsen (bronze) 
Thony Restel (bronze) 
Mohammed Juha (vinder, B-slutspillet)
Grathien Niyonsuti 
Szymon Witulski 
Yousef Alhazwani 
Alens Kurmenevs (vinder, C-slutspillet)
Mohamad Alian 
Francis Niyongira 
Boniface Niyonzima 
Ahmad Muhammad 
Abdi Majiid
Omar Kolane 
Jimmy Bihame 
Mediatrice Nyirahajenimani
Hamza Alloufi 
Lasse Andersen 
Jakline Kasem
Nicklas Christensen 
Tobias Sorensen
Rasmus Thomsen 
Frederik Johansen
Magnus Larsen 
Frederik Petersen 
Cham Alkhatib 
Jens Larsen 
Jorgen Thomsen 
Tobias Olesen 
Tasnim Bardan 
Martin Thomsen 
Lasse Larsen 
Ghina Alhayek
Mads Toft
Maria Skov
Braah Arrag 
Johannes Larsen 
Rene Thomsen 
Andreas Pedersen 
Mette Nielsen

Tilmelding 

Tilmelding kan ske via mail eller Messenger. 
Mail: bjarne@9700.dk 
Messenger til Bjarne Axelsen 

Det er ikke længere muligt at tilmelde sig. 

SLUT: 9. november 2019 kl. 12:00.

Det er ikke muligt at tilmelde sig efter deadline. 

Deltagergebyr: 200 kroner.






Tidsskema:
(provisorisk - med forbehold for ændringer)

11:00 Seneste registrering

11:10 turneringen starter
Indledende puljer efterfulgt af finaledivisioner

14:30 Play off

17:30 Præmieceremoni

19:00 Bankét



Deltagergebyr

- 200 kroner for elitespillere uden DBHU Sæsonkontingent. 

- Gratis for spillere med DBHU Sæsonkontingent.
- Gratis for alle under 18 år.
- Gratis for spillere uden elitelicens.





Historie:


ELITE:

  • 2004: Bjarne Axelsen, Lasse Penning, Kenneth Nielsen
  • 2005: Bjarne Axelsen, Jan Berggren Jensen, Mathias Langbak
  • 2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Peter Madsen
  • 2007: Bjarne Axelsen, Mathias Langbak, Anette Engel
  • 2008: Bjarne Axelsen, Nico Lyksholm, Mathias Langbak
  • 2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Mathias Jacobsen
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel/Michael Toft Nielsen
  • 2017: Bjarne Axelsen, Nico Pedersen, Anette Engel/Michael Toft Nielsen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Szymon Witulski
  • 2019:


MEDALJERANGLISTEN

  • 15-0-0: Bjarne Axelsen
  • 0-6-2: Anders Dodensig
  • 0-3-7: Anette Engel
  • 0-2-0: Nico Lyksholm Pedersen 
  • 0-1-2: Mathias Langbak Christiansen
  • 0-1-0: Peter Ørum
  • 0-1-0: Jan Berggren Jensen
  • 0-1-0: Lasse Penning
  • 0-0-3: Michael Toft Nielsen
  • 0-0-1: Szymon Witulski
  • 0-0-1: Mathias Jacobsen
  • 0-0-1: Peter Madsen
  • 0-0-1: Kenneth Nielsen





Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)