Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

FACTS: DM 2018 U25

2018-04-28

DM 2018 U25

Lørdag den 28. april 2018 

Brønderslev - Søndergades Skole 


Play off:

Semifinalerne 

Anders Dodensig - Nour Dalal = 2-0

Nico L. Pedersen - Robert Emmanuel = 2-0


Bronzekamp 

Robert Emmanuel - Nour Dalal = 1-2


Finalen 

Anders Dodensig - Nico L. Pedersen = 3-1



Slutstillingen

  1. Anders Dodensig (guld)
  2. Nico Pedersen (sølv)
  3. Nour Dalal (bronze)
  4. Robert Emmanuel
  5. Mohammed Juha
  6. Francis Niyongira
  7. Grathien Niyonsuti
  8. Szymon Witulski
  9. Boniface Niyonzima
  10. Mohamad Alian
  11. Omar Kohlane
  12. Hamza Alloufi
  13. Tobias Sorensen
  14. Nicklas Christensen
  15. Magnus Larsen
  16. Christian Andreasen
  17. Martin Thomsen
  18. Frederik Petersen
  19. Lasse Larsen
  20. Tobias Olesen
  21. Magnus Poulsen
  22. Alexander Jensen
  23. Rasmus Andersen
  24. Daniel Christensen



DM JUNIOR:

2004: Lasse Penning - Alexander Dunnigan - Mathias Langbak
2005: Lasse Penning - Jan Berggren Jensen - Mathias Langbak
2006: Mathias Langbak - Christian Nielsen - Anders Dodensig
2007: Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen - Anders Dodensig
2008: Nicolai Dahl Jeppesen - Nico Lyksholm - Anders Dodensig
2009: Nicolai Dahl Jeppesen - Anders Dodensig - Nico Lyksholm
2010: Anders Dodensig - Nicolai Dahl Jeppesen - Nico Lyksholm
2011: Anders Dodensig - Emil Algrensen - Lasse Kristensen
2012: Anders Dodensig - Victor Løth Bodilsen - Mathias Jacobsen
2013: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig - Emil Algrensen
2014: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig - Anders P. G. Holt
2015: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Fredrik Løth Bodilsen

2016: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Fredrik Løth Bodilsen
2017: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Fredrik Løth Bodilsen
2018: Anders Dodensig - Nico L. Pedersen - Nour Dalal

Medaljefordeling (guld-sølv-bronze):

  • 7-3-3: Anders Dodensig
  • 2-3-1: Mathias Jacobsen
  • 2-1-0: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2-0-2: Mathias Langbak Christiansen
  • 2-0-0: Lasse Penning
  • 0-2-2: Nico L. Pedersen 
  • 0-2-0: Jan Berggren Jensen
  • 0-1-1: Emil Algrensen
  • 0-1-0: Alexander Dunnigan
  • 0-1-0: Christian Nielsen
  • 0-1-0: Victor Løth Bodilsen
  • 0-0-3: Fredrik Løth Bodilsen
  • 0-0-1: Nour Dalal
  • 0-0-1: Lasse Kristensen
  • 0-0-1: Anders Peter Graven Holt



Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)