Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

INFO: Vendsyssel Masters 2018

2017-11-21

Vendsyssel Masters 2018
25/1 og 27/1 2018


Tilmelding og information:

Tilmelding pr. SMS til bjarne@9700.dk eller SMS til 28344340.
Tilmelding SENEST mandag den 21/1 2018 klokken 12:00.
Efter tilmeldingsfristen modtager spillerne information om det eksakte spillested, som sandsynligvis bliver en skole i Brønderslev.




Turneringsystem:

Basisgrupper
Semifinalegrupper + division 2+3+4 m.m.
Finaledivisionen
Play off

--------------------

Seedningslag:

1) 
Spillere med 800 points eller flere på ITHF World Ranking ved tilmeldingsdeadline starter deres turnering i finaledivisionen. 

2)
Spillere med 500 til 799 points på ITHF World Ranking ved tilmeldingsdeadline starter deres turnering i semifinalegrupperne. 

3)
Spillere med 0 til 499 points på ITHF World Ranking ved tilmeldingsdeadline starter deres turnering i basisgrupperne.


OBS:
DBHU har udarbejdet et detaljeret skema over turnerings-systemet, indeholdende disse aspekter:

  • gruppeinddeling.
  • hvor mange der kvalificerer sig fra et stadie til et andet af turneringen.
  • hvor mange der kvalificerer sig til play off.

Send en mail til bjarne@9700.dk og vi kan tilsende jer dette skema.


Pointsystem:
En sejr giver 3 points, uafgjort 1 point og et nederlag 0 points.


Tidsskema:


25/1 2018:
16:00 Basisgrupper
18:00 Semifinalegrupper og division 2, 3, 4 osv.



27/1 2018:
10:00 Finaledivisionen
14:00 Play off 
16:00 Finale
17:00 Ceremoni

(Med forbehold for ændringer i tidspunkterne)


Medaljevinderne:

  • 2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Langbak
  • 2008: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
  • 2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Peter Madsen
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Jacobsen
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig 
  • 2017: Bjarne Axelsen, Nico Pedersen, Anette Engel/Fredrik L. Bodilsen
  • 2018:



Antal medaljer:

11-0-0: Bjarne Axelsen
0-6-3: Anette Engel
0-3-4: Anders Dodensig
0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
0-1-0: Nico Pedersen
0-0-1: Fredrik L. Bodilsen
0-0-1: Mathias Langbak
0-0-1: Peter Madsen
0-0-1: Mathias Jacobsen








Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)