Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

AFSTEMNING: Valg af turneringsby for DM 2018 Elite (RESULTATER)

2017-08-30

AFSTEMNING

(Fra mandag den 21. august 2017 til og med lørdag den 23. september 2017.)
Afstemningen afholdes over 5 afstemningsrunder, hvor der i hver runde stemmes en by ud.


Kandidatbyer:

  • Kolding
  • Korsør
  • Næstved
  • Skovlunde
  • Slagelse
  • Aabenraa


Resultater

1. afstemningsrunde 

Lasse Søby Kristensen: Kolding - Næstved - Skovlunde - Slagelse - Aabenraa

Nico L. Pedersen: Kolding - Korsør - Næstved - Slagelse - Aabenraa

Michael Toft Nielsen: Korsør - Næstved - Skovlunde - Slagelse - Aabenraa

Anette Engel: Kolding - Korsør - Næstved - Slagelse - Aabenraa

Bjarne Axelsen: Kolding - Korsør - Skovlunde - Slagelse - Aabenraa

5 stemmer: Slagelse og Aabenraa
4 stemmer: Kolding, Næstved og Korsør
3 stemmer: Skovlunde

Skovlunde får færrest stemmer i 1. runde og er dermed ikke med i 2. afstemningsrunde.
I 2. afstemningsrunde skal de delegerede stemme på 4 ud af 5 byer.
Byerne er Kolding, Korsør, Næstved, Slagelse og Aabenraa.
2. afstemningsrunde starter mandag den 28/8 og slutter fredag den 1/9 2017 klokken 12:00 (eller når alle delegerede har afgivet sine stemmer).



2. afstemningsrunde 

Lasse Søby Kristensen: Kolding, Næstved, Slagelse, Aabenraa 

Nico L.Pedersen: Kolding, Korsør, Slagelse, Aabenraa 

Michael Toft Nielsen: Korsør, Næstved, Slagelse, Aabenraa 

Anette Engel: Korsør, Næstved, Slagelse, Aabenraa 

Bjarne Axelsen: Korsør, Næstved, Slagelse, Aabenraa 

5 stemmer: Slagelse og Aabenraa 

4 stemmer: Næstved 

3 stemmer: Korsør 

2 stemmer: Kolding 

Kolding er dermed ikke med i 3. afstemningsrunde. 

I 3. afstemningsrunde skal de delegerede stemme på 3 ud af 4 byer.

Byerne er Korsør, Næstved, Slagelse og Aabenraa. 



3. afstemningsrunde 

Lasse Søby Kristensen: Næstved, Slagelse, Aabenraa

Nico L. Pedersen: Korsør, Slagelse, Aabenraa

Michael Toft Nielsen: Korsør, Slagelse, Aabenraa

Anette Engel: Korsør, Slagelse, Aabenraa

Bjarne Axelsen: Næstved, Slagelse, Aabenraa

5 stemmer: Slagelse og Aabenraa

3 stemmer: Korsør

2 stemmer: Næstved

Næstved er dermed ikke med i 4. afstemningsrunde.

I 4. afstemningsrunde skal de delegerede stemme på 2 ud af 3 byer.

Byerne er Korsør, Slagelse og Aabenraa.



4. afstemningsrunde

Lasse Søby Kristensen: Aabenraa og Slagelse

Nico L. Pedersen: Aabenraa og Korsør

Michael Toft Nielsen: Slagelse og Korsør

Anette Engel: Aabenraa og Slagelse

Bjarne Axelsen: Aabenraa og Slagelse

4 stemmer: Aabenraa og Slagelse

2 stemmer: Korsør

Korsør er dermed ikke med i 5. og sidste afstemningsrunde.

I 5. afstemningsrunde skal de delegerede vælge deres foretrukne turneringsby.

Byerne er Aabenraa og Slagelse.



5. afstemningsrunde

Lasse Søby Kristensen: Slagelse

Nico L. Pedersen: Slagelse

Michael Toft Nielsen: Slagelse

Anette Engel: Aabenraa 

Bjarne Axelsen: Aabenraa

3 stemmer: Slagelse

2 stemmer: Aabenraa


Slagelse afholder DM 2018 Elite, lørdag den 14. april 2018.

Det sker på Slagelse Bibliotekerne, lokale 2.







Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)