Nyheder
2022-11-30
DBHU KALENDEREN

2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

INFO: Danish Masters 2017

2017-08-14

Danish Masters 2017
16/11 og 18/11 2017


Tilmelding og information:

Tilmelding pr. SMS til bjarne@9700.dk eller SMS til 28344340.
Tilmelding SENEST mandag den 13/11 2017 klokken 18:00.
Efter tilmeldingsfristen modtager spillerne information om det eksakte spillested, som sandsynligvis bliver en skole i Brønderslev.




Turneringsystem:

Basisgrupper
Semifinaledivisionen + division 2+3+4 m.m.
Finaledivisionen
Play off

--------------------

1) 
Spillere med 800 points eller flere på ITHF World Ranking ved tilmeldingsdeadline starter deres turnering i finaledivisionen. 

2)
Spillere med 799 points eller færre på ITHF World Ranking ved tilmeldingsdeadline starter deres turnering i basisgrupperne. 



OBS:
DBHU har udarbejdet et detaljeret skema over turnerings-systemet, indeholdende disse aspekter:

  • gruppeinddeling.
  • hvor mange der kvalificerer sig fra et stadie til et andet af turneringen.
  • hvor mange der kvalificerer sig til play off.

Send en mail til bjarne@9700.dk og vi kan tilsende jer dette skema.


Pointsystem:
En sejr giver 3 points, uafgjort 1 point og et nederlag 0 points.


Tidsskema:


16/11 2017:
16:00 Basisgrupper

18:00 Semifinaledivisionen 
18:30 Division 2+3+4 m.m.



18/11 2017:
10:00 Finaledivisionen
14:00 Play off begynder 
16:00 Finale
17:00 Ceremoni



Historie:


ELITE:

2004: Bjarne Axelsen, Lasse Penning, Kenneth Nielsen
2005: Bjarne Axelsen, Jan Berggren Jensen, Mathias Langbak
2006: Bjarne Axelsen, Peter Orum, Peter Madsen
2007: Bjarne Axelsen, Mathias Langbak, Anette Engel
2008: Bjarne Axelsen, Nico Lyksholm, Mathias Langbak
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2010: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Mathias Jacobsen
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel/Michael Toft Nielsen
2017:


MEDALJERANGLISTEN

13-0-0: Bjarne Axelsen
0-6-2: Anders Dodensig
0-2-6: Anette Engel
0-1-2: Mathias Langbak Christiansen
0-1-0: Nico Lyksholm
0-1-0: Peter Orum
0-1-0: Jan Berggren Jensen
0-1-0: Lasse Penning
0-0-1: Michael Toft Nielsen
0-0-1: Mathias Jacobsen
0-0-1: Peter Madsen
0-0-1: Kenneth Nielsen




Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)