Nyheder
2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

STATISTIK: NM 2004-2017

2017-02-27

Nordjyske Mesterskaber

Medaljestatistik
Samtlige NM-kategorier:

31 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
14 - 10 - 5: Anette Engel
11 - 10 - 5: Anders Dodensig
4 - 6 - 7: Michael Toft Nielsen
2 - 2 - 1: Nicolai Dahl Jeppesen
1 - 5 - 3: Mathias Jacobsen
1 - 4 - 0: Emil Algrensen
1 - 2 - 2: Nico Lyksholm
1 - 1 - 0: Kenneth Nielsen
1 - 1 - 0: Carsten Nielsen
1 - 0 - 0: Jacob Gade
0 - 3 - 0: Rose Augustin
0 - 3 - 0: Peter Ørum
0 - 2 - 4: Lasse Kristensen
0 - 2 - 2: Mads Bodilsen
0 - 2 - 1: Alexander Juhl Nielsen
0 - 2 - 1: Fredrik Bodilsen
0 - 2 - 1: Victor Bodilsen
0 - 2 - 1: Mathias Langbak Christiansen
0 - 2 - 1: Elise Algrensen
0 - 1 - 3: Thony Pierre Restel
0 - 1 - 3: Lis Engel
0 - 1 - 2: Jess Jensen
0 - 1 - 1: Inger Algrensen
0 - 1 - 0: Mediatrice Nyirahajenimana
0 - 1 - 0: Nicolai Brix Hansen
0 - 1 - 0: Mohammed Sanjakdar
0 - 1 - 0: Mie Dodensig
0 - 0 - 3: Frederik Kristensen
0 - 0 - 2: Kim Pedersen
0 - 0 - 2: Tobias Kristensen
0 - 0 - 2: Lasse Penning
0 - 0 - 1: Nour Dalal
0 - 0 - 1: Jennifer Mbabazi
0 - 0 - 1: Rasmus Sund Gade
0 - 0 - 1: Anders Peter Graven Holt
0 - 0 - 1: Andreas Jensen
0 - 0 - 1: Emil Øland
0 - 0 - 1: Berthram Jellesen
0 - 0 - 1: Ida Dodensig
0 - 0 - 1: Steen Sundbro
0 - 0 - 1: Erik Jespersen


Nordjysk Mesterskab ELITE:
2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2017:


Medaljestatistik ELITE, (guld - sølv - bronze):
13 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
0 - 5 - 5: Anette Engel
0 - 5 - 2: Anders Dodensig
0 - 3 - 0: Peter Ørum
0 - 0 - 2: Nicolai Dahl Jeppesen
0 - 0 - 2: Lasse Penning
0 - 0 - 1: Mathias Langbak
0 - 0 - 1: Berthram Jellesen

 

Nordjysk Mesterskab Ungdom:
2007: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2008: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2009: Nico Lyksholm, Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Lasse Kristensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik Løth Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Kim Pedersen
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Anders Dodensig, Mohammed Sanjakdar, Nour Dalal
2017:



Nordjysk Mesterskab Veteran:
2008: Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen, Steen Sundbro
2009: Carsten Nielsen, Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen
2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen
2011: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads Løth Bodilsen
2012: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads Løth Bodilsen
2013: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Erik Jespersen
2014: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Thony Pierre Restel
2015: Bjarne Axelsen, Thony Pierre Restel, Michael Toft Nielsen
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2017:


Nordjysk Mesterskab Hold:

Medaljefordeling i Nordjysk Mesterskab 2010 Hold
2010 Guld: Fremad Eagles Bordhockey (Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)
2010 Sølv: Team Algrensen (Emil Algrensen, Jess Jensen, Elise Algrensen, Inger Algrensen)
2010 Bronze: Team Lasse (Lasse Kristensen, Kim Pedersen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)

Medaljefordeling i Nordjysk Mesterskab 2011 Hold
2011 Guld: Pink Elephants (Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen, Jacob Gade)
2011 Sølv: Team Shell (Mads Bodilsen, Mathias Langbak, Victor Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik Bodilsen)
2011 Bronze: Shooting Stars (Lasse Kristensen, Mathias Jacobsen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)

Medaljefordeling i Nordjysk Mesterskab 2012 Hold
2012 Guld: Pink Elephants (Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)
2012 Sølv: Team Shell (Mads Løth Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik Løth Bodilsen, Nicolai Brix Hansen)
2012 Bronze: Team Wild Wild West (Mathias Jacobsen, Anders Graven Holt, Andreas Jensen, Emil Øland)


Nordjysk Mesterskab Double
(guld, sølv, bronze)

2008 Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Torpedo Ducks)
2008 Sølv: Nicolai Dahl Jeppesen og Nico Lyksholm (Hashibrødrene)
2008 Bronze: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Team IMBA)

2009 Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Torpedo Ducks)
2009 Sølv: Nicolai Dahl Jeppesen og Nico Lyksholm (Hashibrødrene)
2009 Bronze: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Chili Pucks)

2010 Guld: Bjarne Axelsen og Emil Algrensen (De 2 Båthorn)
2010 Sølv: Anette Engel og Lasse Kristensen (The Tigers)
2010 Bronze: Jess Jensen og Elise Algrensen (Team Kitty)

2011 Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
2011 Sølv: Mathias Langbak Christiansen og Victor Løth Bodilsen (VM Stars)
2011 Bronze: Lasse Kristensen og Frederik Kristensen (Super Kids)

2012 Guld: Bjarne Axelsen og Michael Toft Nielsen (Gamle Danmark)
2012 Sølv: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Mysterious Airwings)
2012 Bronze: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)

2013 Guld: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
2013 Sølv: Anders Dodensig, Emil Algrensen (Fremad Eagles)
2013 Bronze: Mathias Jacobsen, Michael Toft Nielsen (Brønderslev Eagles)

2014 Guld: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Torpedo Ducks)
2014 Sølv: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Den Gule Fare)
2014 Bronze: Michael T. Nielsen og Thony P. Restel (Kältestarre 83)

2015 Guld: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
2015 Sølv: Mathias Jacobsen og Anette Engel (Eagles without fear)
2015 Bronze: Michael Toft Nielsen og Thony Pierre Restel (Kältestarre 83)


Medaljestatistik, NM i double:
(guld, sølv, bronze)

8 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
4 - 4 - 0: Anette Engel
2 - 1 - 3: Anders Dodensig
1 - 1 - 0: Emil Algrensen
1 - 0 - 5: Michael Toft Nielsen
0 - 3 - 1: Mathias Jacobsen
0 - 2 - 0: Nicolai Dahl Jeppesen
0 - 2 - 0: Nico Lyksholm
0 - 1 - 1: Lasse Kristensen
0 - 1 - 0: Victor Løth Bodilsen
0 - 1 - 0: Mathias Langbak Christiansen
0 - 0 - 2: Thony Pierre Restel
0 - 0 - 1: Alexander Juhl Nielsen
0 - 0 - 1: Jess Jensen
0 - 0 - 1: Elise Algrensen
0 - 0 - 1: Frederik Kristensen


Nordjysk Mesterskab Kvinde:
2008: Anette Engel, Mie Dodensig, Ida Dodensig
2009: Anette Engel, Rose A. Pedersen, Lis Engel
2010: Anette Engel, Elise Algrensen, Inger Algrensen
2011: Anette Engel, Rose A. Pedersen, Lis Engel
2012: Anette Engel, Rose A. Pedersen, Lis Engel
2013: Anette Engel, Lis Engel, Rose A. Pedersen
2014: Anette Engel, Rose A. Pedersen, Lis Engel




Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)