Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

FACTS: Coppa Angela 2016

2016-09-26

Coppa Angela 2016 
Mandag den 3. oktober 2016
Fremad Eagles klublokaler
Algade 32
DK-9700 Brønderslev



Top 10:

1. Bjarne Axelsen
2. Anette Engel
3. Michael Toft Nielsen
3. Abdulrahman Hajabdo
5. Robert Emmanuel
6. Francis Niyongira
7. Grathien Niyonsuti
8. Frederick Bryant
9. Mikkel Sund Gade
10. Mustafa Hajabdo


Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Abdulrahman Hajabdo = 7-1, 7-0
Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 6-7, 7-5, 7-6


Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 7-2, 7-6, 7-4



B-kvartfinaler:
Robert Emmanuel - Boniface Niyonzima = 5-0
Grathien Niyonsuti - Mustafa Hajabdo = 5-1
Mikkel Sund Gade - Francis Niyongira = 4-5
Frederick Bryant - Mediatrice Nyirahajenimana = 5-1


B-semifinaler:

Robert Emmanuel - Frederick Kaasing Bryant = 5-0
Grathien Niyonsuti - Francis Niyongira = 4-5


B-finalen:
Robert Emmanuel - Francis Niyongira = 5-2


Tilmelding og spørgsmål:

Tilmelding senest onsdag den 28. september 2016 kl. 12:00.
Tilmelding på sms eller mail.
SMS: 28344340
Mail: bjarne@9700.dk




Tidsskema
(med forbehold for ændringer)

16:00 Basisrunden
17:30 Finaledivisionerne
18.45 Play off
Spisning efter semifinalerne
Finale efter spisningen





Statistik for Coppa Angela:


ELITE:
(guld, sølv, bronze):

2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Abdulrahman Hajabdo



Antal vundne medaljer (guld-sølv-bronze):
10-0-0: Bjarne Axelsen
0-7-2: Anette Engel
0-2-5: Anders Dodensig
0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
0-0-2: Michael Toft Nielsen
0-0-1: Abdulrahman Hajabdo



Ungdom:
(guld, sølv, bronze):

2007: Mathias Langbak, Anders Dodensig, Nicolai D. Jeppesen
2008: Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2010: Anders Dodensig, Nico Lyksholm, Emil Algrensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen (NM)
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik Løth Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Abdulrahman Hajabdo, Robert Emmanuel, Francis Niyongira


 

Antal vundne medaljer (guld-sølv-bronze):

5-4-0: Anders Dodensig
2-1-0: Mathias Jacobsen
1-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
1-0-0: Mathias Langbak Christiansen
1-0-0: Abdulrahman Hajabdo
0-1-2: Nico Lyksholm
0-1-1: Emil Algrensen
0-1-0: Robert Emmanuel
0-1-0: Lasse Kristensen
0-0-1: Francis Niyongira
0-0-1: Rasmus Sund Gade
0-0-1: Victor Løth Bodilsen
0-0-1: Fredrik Løth Bodilsen







Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)