Nyheder
2023-02-04
FACTS: NM 2023 V35

2023-01-28
STATISTIK: NM 2004-2023

2023-01-28
FACTS: NM 2023 U18

2023-01-28
DBHU Challenge Tour 22/23 (5)

2023-01-21
FACTS: DBHU Holdfinalen 2023

2023-01-10
DBHU: valg til bestyrelsen

2023-01-07
FACTS: DM 2023 Double

2023-01-07
FACTS: DM 2023 U25

2023-01-06
FACTS: DM 2023 U18

2023-01-03
FACTS: DM 2023 V35

2023-01-02
STATISTIK: DM 2004-2023

2022-12-10
FACTS: Jule Challenge 2022

2022-12-10
DBHU Challenge Tour 22/23 (4)

2022-11-30
DBHU KALENDEREN

2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

DBHU Grand Slam 2014 (3 af 4) (11/10 2014)

2014-10-11

DBHU Grand Slam 2014
Efter 3 af 4 afdelinger

 

Stillingen:

600 points: Bjarne Axelsen

520 points: Anders Dodensig

520 points: Anette Engel

460 points: Michael Toft Nielsen

330 points: Mathias Jacobsen

280 points: Thony Restel

150 points: Anders Peter Graven Holt

140 points: Christian Hyldgaard Klæstrup

 

Turneringer:

1. Vendsyssel Masters 2014 (29/3 2014)
2. Denmark Open 2014 (20/5 2014)
3. Trophy of Denmark 2014 (11/10 2014)
4. Danish Masters 2014 (13/12 2014)

 

Points:

De 6 bedste i hver turnering får points til den samlede stilling.
200, 180, 170, 160, 150 og 140 points.


Trophy of Denmark 2014
(turnering 3)

1. Bjarne Axelsen
2. Anders Dodensig
3. Anette Engel
4. Mathias Jacobsen
5. Michael Toft Nielsen
6. Thony Pierre Restel


Denmark Open 2014
(turnering 2):

1. Bjarne Axelsen
2. Anders Dodensig
3. Anette Engel
4. Michael Toft Nielsen
5. Anders Peter Graven Holt
6. Christian Hyldgaard Klæstrup



Vendsyssel Masters 2014
(turnering 1):

1. Bjarne Axelsen
2. Anette Engel
3. Mathias Jacobsen
4. Anders Dodensig
5. Michael Toft Nielsen
6. Thony Restel





Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2023 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)