Nyheder
2023-11-15
MEDALJELISTE: NM 2004-2023

2023-11-14
MEDALJELISTE: DM 2004-2023

2023-11-14
Statistik: NM 2004-2023

2023-11-14
Statistik: DM 2004-2023 (kategorierne)

2023-11-13
MESTRE OG VINDERE (13/11 2023)

2023-11-12
DBHU GRAND SLAM 2023 (statistik)

2023-11-12
DBHU KALENDEREN

2023-11-11
DBHU Grand Slam 2023 (4 af 4)

2023-11-11
FACTS: Danish Masters 2023

2023-11-06
Brønderslevmesterskabet 2023

2023-10-15
2023 Mestre/vindere (pr. 16/10 2023)

2023-10-15
DBHU Challenge Tour 2023/24 (3)

2023-09-03
2023 Mestre og vindere (pr. 3/9 2023)

2023-09-02
DBHU Challenge Tour 2023/24 (2)

2023-09-02
FACTS: Coppa Angela 2023

2023-09-01
DBHU Challenge Tour 2023/24 (1)

2023-08-19
DBHU Kalenderen

2023-08-19
DBHU Grand Slam 2023 (3 af 4)

2023-08-19
FACTS: Denmark Open 2023

2023-07-31
2023 Mestre og vindere (pr. 1/8 2023)

2023-07-31
FACTS: Hals Open 2023

2023-07-30
DBHU Sæsonkontingent 2023 2024

2023-06-25
2023: Mestre og vindere (25/6 2023)

2023-06-25
DBHU Grand Slam 2023 (2 af 4)

2023-06-24
DBHU Bygholm Park Sommer Cup 2023 (referat)

2023-06-14
DBHU Sæsonkontingent 2023 2024

INFO: Sommer Cup 2013

2013-06-14

Sommer Cup 2013
Fredag den 21. juni 2013
Mødelokalerne hos Radio 101,2 FM
Algade 32, DK-9700 Brønderslev


 

Tilmelding
Send en mail til bjarne@9700.dk eller sms til 28344340.
Du vil da blive kontaktet med yderligere informationer.

 

Tidsskema, fredag den 21. juni 2013:

17:30 Sommer Cup 2013, basisrunden
19:00 Sommer Cup 2013, finaledivisioner
19:45 Sommer Cup 2013, kvartfinaler
20:05 Sommer Cup 2013, semifinaler
20:50 Sommer Cup 2013, finale og bronzekamp

 

DM 2013 Veteran:
DM 2013 Veteran går i gang når sidste veteran er slået ud af Sommer Cup 2013.
DM 2013 Veteran afvikles med semifinaler ud fra slutplacering i Sommer Cup 2013.
Vinderne af semifinalerne spiller i sagens natur finale

Ungdomskategorien i Sommer Cup 2013 er ensbetydende med DM 2013 Ungdom, som afholdes lørdag den 22. juni 2013.

 

Tilmeldte spillere:

  • Bjarne Axelsen
  • Anette Engel
  • Anders Dodensig
  • Mathias Jacobsen
  • Michael Tot Nielsen
  • Thony Restel
  • Fredrik Løth Bodilsen
  • Kim Pedersen
  • Victor Løth Bodilsen
  • Emil Algrensen
  • Rasmus Sund Gade
  • Rose Augustin Pedersen
  • Mikkel Sund Gade

 

Tidsskema, lørdag den 22. juni 2013:

10:00 DM 2013 Double, semifinaler
10:45 DM 2013 Double, bronzekamp og finale

11:45 DM 2013 Hold, DM-finalen

13:00 DM 2013 Ungdom, basisrunden
14:15 DM 2013 Ungdom, semifinalerne
15:00 DM 2013 Ungdom, bronzekamp og finale

16:15 Fællesspisning (Gratis for medlemmer af Fremad Eagles)

 

 

Elitemedaljer (guld - sølv - bronze) i Sommer Cup:
2005: Bjarne Axelsen - Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen
2006: Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen - Lasse Penning
2007: Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen - Anette Engel
2008: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2009: Bjarne Axelsen - Berthram Jellesen - Anette Engel
2010: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Anette Engel
2011: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
2012: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2013: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig


Medaljestatistik ELITE, Sommer Cup 2005 - 2013:
9 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
0 - 4 - 3: Anette Engel
0 - 1 - 3: Anders Dodensig
0 - 1 - 1: Michael Toft Nielsen
0 - 1 - 1: Jan Berggren Jensen
0 - 1 - 0: Berthram Jellesen
0 - 1 - 0: Mathias Langbak
0 - 0 - 1: Lasse Penning


Ungdomsmedaljer (guld - sølv - bronze) i Sommer Cup:
2005: Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen - Claus Riis
2006: Lasse Penning - Jan Berggren Jensen - Berthram Jellesen
2007: Anders Dodensig - Jan Berggren Jensen - Nicolai D. Jeppesen
2008: Anders Dodensig - Nico Lyksholm - Nicolai D. Jeppesen
2009: Nico Lyskholm - Anders Dodensig - Nicolai D. Jeppesen
2010: Anders Dodensig - Emil Algrensen - Kim Pedersen
2011: Anders Dodensig - Lasse Kristensen - Fredrik Bodilsen
2012: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Anders Graven Holt
2013: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig - Emil Algrensen

 


Medaljestatistik UNGDOM, Sommer Cup 2005 - 2013:
5 - 2 - 0: Anders Dodensig
1 - 1 - 0: Nico Lyksholm
1 - 1 - 0: Mathias Jacobsen
1 - 0 - 0: Lasse Penning
1 - 0 - 0: Mathias Langbak
0 - 3 - 0: Jan Berggren Jensen
0 - 1 - 1: Emil Algrensen
0 - 1 - 0: Lasse Kristensen
0 - 0 - 3: Nicolai Dahl Jeppesen
0 - 0 - 1: Anders Peter Graven Holt
0 - 0 - 1: Fredrik Bodilsen
0 - 0 - 1: Berthram Jellesen
0 - 0 - 1: Claus Riis
0 - 0 - 1: Kim Pedersen

 

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2023 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)