Nyheder
2022-05-20
INFO: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
DBHU KALENDEREN

2022-02-05
DBHU Challenge Touren 2021/22 (6)

2022-02-03
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-02-03
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-01-15
FACTS: DM 2022 U18

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (vinderfoto)

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (statistik)

2022-01-08
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-01-08
DBHU Challenge Touren 2021/22 (5)

2022-01-03
DBHU KALENDEREN

2022-01-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2022-01-03
INFO: Vendsyssel Masters 2022

2021-12-11
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2021-11-27
DBHU Challenge Touren 2021/22 (3)

FACTS: KM 2013

2013-05-17

Klubmesterskaberne 2013
Mandag den 20. maj 2013 (2. pinsedag)
Mødelokalerne hos Radio 101,2 FM
Algade 32, DK-9700 Brønderslev

 

 

Elitesemifinaler:
Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen = 9-1, 9-4 (2-0)
Anette Engel - Anders Dodensig = 5-9, 4-9 (0-2)

 

Elite, bronzekamp:
Anette Engel - Mathias Jacobsen = 9-3, 9-4 (2-0)

 

Elitefinalen:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 9-5, 9-4, 9-6 (3-0)

 


Veteranfinale:
Michael Toft Nielsen - Mads Løth Bodilsen = 9-2, 9-5 (2-0)

 


Ungdom:
System med dobbelt udslagning + finale (2 vundne til 9 mål)

6. plads: Kim Pedersen
5. plads: Fredrik Løth Bodilsen
4. plads: Mathias Jacobsen
3. plads: Victor Løth Bodilsen
2. plads: Anders Dodensig
1. plads: Emil Algrensen

Ungdomsfinalen:
Emil Algrensen - Anders Dodensig = 3-9, 9-8, 9-8 (2-1)

 

Forklaring af systemet med dobbelt udslagning:
I play off i ungdomskategorien kan en spiller maximalt tåle at tabe én kamp til 9 mål.
Når vedkommende taber sin 2. kamp til 9 mål er vedkommende ude.

 

 

Fællesspisning kl. ca. 17:00:
For de interesserede er der fællesspisning på lokalt pizzaria.

 

Klubmestre, elite (guld, sølv, bronze)
2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Kenneth Nielsen (med slutspil)
2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning (serie)
2006: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen (serie)
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen (serie)
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen (serie)
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig (serie)
2010: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (med slutspil)
2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (med slutspil)
2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (serie+slutspil)
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (én dag)

 

Klubmestre, ungdom:
2004: Mathias Langbak (over Alexander Dunnigan i finalen)
2005: Lasse Penning (serie)
2006: Anders Dodensig (serie)
2007: Berthram Jellesen (serie)
2008: Nicolai Dahl Jeppesen (serie)
2009: Anders Dodensig (serie)
2010: Anders Dodensig (serie)
2011: Anders Dodensig (over Emil Algrensen i finalen)
2012: Anders Dodensig (serie)
2013: Emil Algrensen (over Anders Dodensig i finalen)


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)