Nyheder
2021-11-27
DBHU Challenge Touren 2021/22 (3)

2021-11-16
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-13
EM-kvalifikationen 2022 (2 af 4)

2021-11-13
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (5 af 5)

2021-11-09
DBHU KALENDEREN

2021-11-09
FACTS: Danish Masters 2021

2021-11-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-02
Jacobsen vandt TABK Challenge 2021

2021-11-02
DBHU Ranglisten (2/11 2021)

2021-10-11
NM 2021: Guldvinderne

2021-10-11
FACTS: Efterårs Cup 2021

2021-10-11
NM 2021 Holdfinalen (facts)

2021-10-10
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-30
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2021

2021-09-20
Idrætsmesse i Brønderslev Midtby

2021-09-18
INFO: Danish Masters 2021

2021-09-18
DBHU KALENDEREN

2021-09-18
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-08-26
INFO: DBHU Super Cuppen 2021

2021-08-25
FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-24
TURNERINGSARRANGØR?

2021-08-23
EM-KVALIFIKATIONEN 2022

2021-08-21
DBHU Ranglisten (22/8 2021)

2021-08-21
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (4 af 5)

2021-08-21
FACTS: Denmark Open 2021

2021-08-18
DM 2022: KVALIFIKATION (opdateret)

2021-08-17
Er du klar til at arrangere?

2021-08-14
INFO: Denmark Open 2021

2021-07-18
DBHU KALENDEREN

2021-06-26
DBHU Ranglisten (1/7 2021)

2021-06-26
DBHU Ranglisten (28/6 2021)

2021-06-26
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-06-26
DBHU HOLDFINALEN 2021

2021-06-26
FACTS: Sommer Cup 2021

2021-06-26
DBHU Grand Slam F5 2021 (3 af 5)

2021-06-15
150 DBHU Grand Prix-guld i træk! (Interview med Bjarne Axelsen)

2021-06-12
DBHU Ranglisten (14/6 2021)

2021-06-12
DBHU Grand Prix 2021/22 (1)

2021-06-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (2 af 5)

2021-06-07
INFO: Sommer Cup 2021

2021-06-07
FACTS: Vendsyssel Masters 2021

Trophy of Denmark 2012 (Puljeinddeling)

2012-04-23

Lodtrækning til indledende puljer i Trophy of Denmark 2012:

Seedningslagene blev trukket i denne rækkefølge:
Seedningslag 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 og 10.

 

Pulje A:
Thony Restel
Rose Augustin
Jacob Gade
Alexander Juhl Nielsen
Kim Pedersen
Victor Løth Bodilsen
Michael Toft Nielsen
Anette Engel
Frank Bruneske
Mikkel Gade
Nicolai Brix Hansen



 

Pulje B:
Uli Hennemann
Jørgen Jørgensen
Fredrik Løth Bodilsen
Mathias Jacobsen
Mads Løth Bodilsen
Eike Rompa
Gerrit Janssen
Anders Dodensig
Bjarne Axelsen
Lis Engel
Rasmus Gade

 

Fra indledende puljer til play off-puljer:
I indledende runde spilles der alle mod alle i puljerne.
Nummer 1 til 8 fra hver pulje kvalificerer sig til Finaledivision A.
Nummer 9 og 10 fra hver pulje spiller C-slutspil.

I Finaledivision A spilles der mod de 8 bedste fra modsatte pulje.
Points fra Indledende + Finaledivision A lægges sammen.

Nummer 1 - 4 efter Finaledivision A går direkte i play off-puljerne.
Nummer 5 - 12 spiller kvalifikationkampe til play off-puljerne.
Vinderne af disse 4 kvalifikationskampe går også til play off-puljerne.

Nummer 13 - 16 efter finaledivision A spiller B-slutspil.

 

Seedningslag:
Seedningslag 01: Bjarne Axelsen og Frank Bruneske
Seedningslag 02: Anette Engel og Anders Dodensig
Seedningslag 03: Gerrit Janssen og Michael Toft Nielsen
Seedningslag 04: Eike Rompa og Victor Løth Bodilsen
Seedningslag 05: Mads Løth Bodilsen og Kim Pedersen
Seedningslag 06: Alexander Juhl Nielsen og Mathias Jacobsen
Seedningslag 07: Fredrik Løth Bodilsen og Jacob Gade
Seedningslag 08: Jørgen Jørgensen og Rose Augustin
Seedningslag 09: Uli Hennemann og Thony Restel
Seedningslag 10: Lis Engel, Mikkel Gade Nicolai Brix Hansen og Rasmus Gade


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)