Nyheder
2023-01-28
STATISTIK: NM 2004-2023

2023-01-28
FACTS: NM 2023 U18

2023-01-28
DBHU Challenge Tour 22/23 (5)

2023-01-21
FACTS: DBHU Holdfinalen 2023

2023-01-10
DBHU: valg til bestyrelsen

2023-01-07
FACTS: DM 2023 Double

2023-01-07
FACTS: DM 2023 U25

2023-01-06
FACTS: DM 2023 U18

2023-01-03
FACTS: DM 2023 V35

2023-01-02
STATISTIK: DM 2004-2023

2022-12-10
FACTS: Jule Challenge 2022

2022-12-10
DBHU Challenge Tour 22/23 (4)

2022-11-30
DBHU KALENDEREN

2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

Trophy of Denmark 2012 (Puljeinddeling)

2012-04-23

Lodtrækning til indledende puljer i Trophy of Denmark 2012:

Seedningslagene blev trukket i denne rækkefølge:
Seedningslag 9, 8, 7, 6, 5, 4, 3, 2, 1 og 10.

 

Pulje A:
Thony Restel
Rose Augustin
Jacob Gade
Alexander Juhl Nielsen
Kim Pedersen
Victor Løth Bodilsen
Michael Toft Nielsen
Anette Engel
Frank Bruneske
Mikkel Gade
Nicolai Brix Hansen



 

Pulje B:
Uli Hennemann
Jørgen Jørgensen
Fredrik Løth Bodilsen
Mathias Jacobsen
Mads Løth Bodilsen
Eike Rompa
Gerrit Janssen
Anders Dodensig
Bjarne Axelsen
Lis Engel
Rasmus Gade

 

Fra indledende puljer til play off-puljer:
I indledende runde spilles der alle mod alle i puljerne.
Nummer 1 til 8 fra hver pulje kvalificerer sig til Finaledivision A.
Nummer 9 og 10 fra hver pulje spiller C-slutspil.

I Finaledivision A spilles der mod de 8 bedste fra modsatte pulje.
Points fra Indledende + Finaledivision A lægges sammen.

Nummer 1 - 4 efter Finaledivision A går direkte i play off-puljerne.
Nummer 5 - 12 spiller kvalifikationkampe til play off-puljerne.
Vinderne af disse 4 kvalifikationskampe går også til play off-puljerne.

Nummer 13 - 16 efter finaledivision A spiller B-slutspil.

 

Seedningslag:
Seedningslag 01: Bjarne Axelsen og Frank Bruneske
Seedningslag 02: Anette Engel og Anders Dodensig
Seedningslag 03: Gerrit Janssen og Michael Toft Nielsen
Seedningslag 04: Eike Rompa og Victor Løth Bodilsen
Seedningslag 05: Mads Løth Bodilsen og Kim Pedersen
Seedningslag 06: Alexander Juhl Nielsen og Mathias Jacobsen
Seedningslag 07: Fredrik Løth Bodilsen og Jacob Gade
Seedningslag 08: Jørgen Jørgensen og Rose Augustin
Seedningslag 09: Uli Hennemann og Thony Restel
Seedningslag 10: Lis Engel, Mikkel Gade Nicolai Brix Hansen og Rasmus Gade


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2023 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)