Nyheder
2022-11-30
DBHU KALENDEREN

2022-11-27
FACTS: TABK Grand Prix 2022

2022-11-26
DBHU Challenge Tour 22/23

2022-11-12
VM-kvalifikation 2023 (slutstilling)

2022-11-12
DBHU Grand Slam 2022 (4 af 4)

2022-11-12
FACTS: Danish Masters 2022

2022-10-30
FACTS: Efterårs Cup 2022

2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

INFO: 3000 Cup (jubilæumsturnering)

2012-03-29

3000 Cup (3000 dages jubilæumsturnering)
Lørdag den 31. marts 2012

Fremad Eagles Bordhockey fejrer at klubben den 8. april 2012 er 3000 dage gammel eller ung om man vil.
I lighed med da klubben rundede de 1000 og 2000 dage fejres også de 3000 dage med en jubilæumsturnering.

 

Tilmelding:
Pr. sms til 28 34 43 40 eller på mail til bjarne@9700.dk

 

Spillested:
Radio 101,2 FMs mødelokaler på Algade 32 i Brønderslev.

 

Betaling:
Gratis at deltage for aktive medlemmer af Fremad Eagles Bordhockey

 

Turneringssystem og tidsskema:
Kl. 09:45 Spillestedet åbnes

Kl. 10:00 DM-slutspil ELITE
(De 4 bedste spillere sammenlagt efter de 6 DBHU Grand Prixer som indgik i DM 2012 elite spiller alle mod alle i bedst af 7, og disse 4 spillere seedes som hhv. nummer 1, 2, 3 og 4 i 3000 Cup ud fra samlet placering i dette DM-slutspil)

 

OBS:
Kl. 11:45 Absolut seneste mødetid for øvrige spillere

Kl. 12:00 Start på 3000 Cup
(Round Robin for alle undtaget deltagerne i DM-slutspillet)

Kl. 13:30 Kvartfinaler
Nr. 1 i Round Robin kan vælge mellem 3 og 4 fra DM-slutspillet.
Nr. 2 i Round Robin kan vælge mellem 2 og 3/4 fra DM-slutspillet.
Nr. 3 i Round Robin kan vælge mellem 1 og 2/3/4 fra DM-slutspillet.
Nr. 4 i Round Robin får den spiller de øvrige ikke har valgt.

Kl. 14:15 Semifinaler og B-semifinaler

Kl. 15:00 Finale, bronzekamp, B-finale og kamp om 7. pladsen

Kl. 15:45 Præmieceremoni

Kl. 16:00 Specielle kategorier hvis interessen er der

 

Statistik, ELITE:
1000 Cup: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
2000 Cup: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
3000 Cup: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel

 

Medaljefordeling, jubilæumsturneringer, ELITE:
3 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
0 - 1 - 1: Anette Engel
0 - 1 - 1: Anders Dodensig
0 - 1 - 0: Peter Ørum
0 - 0 - 1: Mathias Langbak

 

Statistik, ungdom
1000 Cup: Lasse Penning, Anders Dodensig, Berthram Jellesen
2000 Cup: Berthram Jellesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
3000 Cup:

 

Medaljefordeling, jubilæumsturneringer, ungdom:
1 - 0 - 1: Berthram Jellesen
1 - 0 - 0: Lasse Penning
0 - 2 - 0: Anders Dodensig
0 - 0 - 1: Nico Lyksholm

 

Link vedr. 1000 Cup:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=799

 

Link vedr. 2000 Cup:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1509

 

Link vedr. 3000 Cup:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=2254


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)