Nyheder
2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

KM 2012 Februar 2 (8/2 2012)

2012-02-08

KM 2012 Februar 2, onsdag den 8. februar 2012:

 

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Mads Løth Bodilsen = 5-2, 4-2, 3-2, 4-2
Anders Dodensig - Alexander Juhl Nielsen = 1-2, 8-7f, 3-2f, 4-3f, 5-1

 

Finalen:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 4-2, 5-2, 2-1f, 7-3

 

Kampen om 3. pladsen:
Alexander Juhl Nielsen - Mads Løth Bodilsen = 7-0, 3-2f, 3-4, 0-1, 1-3

 

Kampen om 5. pladsen:
Mathias Jacobsen - Fredrik Løth Bodilsen = 2-1, 6-0, 7-2, 3-2

 

Slutstilling efter de 12 indledende afdelinger:
150 points: Bjarne Axelsen
118 points: Anette Engel
118 points: Anders Dodensig
102 points: Michael Toft Nielsen
-------------------------------------
76 points: Victor Løth Bodilsen
74 points: Alexander Juhl Nielsen
70 points: Mads Løth Bodilsen
62 points: Mathias Jacobsen
-------------------------------------
48 points: Lasse Kristensen
24 points: Frederik Kristensen
22 points: Fredrik Bodilsen

Points i hver afdeling: 25, 20, 18, 16, 12, 10, 8 og 6

De 4 bedste efter 12. indledende afdeling kvalificerer sig til eliteslutspillet, mens nummer 5 til 8 kvalificerer sig til B-slutspillet.

Hver spiller indregner kun den bedste afdeling fra hver måned til den samlede stilling.
Det er altså kun den bedste af hver måneds to afdelinger der tæller til det samlede regnskab.

 

Kvalificerede til A-slutspillet:
Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen.

Kvalificerede til B-slutspillet:
Victor Løth Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Mads Løth Bodilsen og Mathias Jacobsen.

Tidspunkt for A-slutspil og B-slutspil:
Begge slutspil afholdes søndag den 4. marts 2012 kl. 10:00

 

Finaler i indledende afdelinger af Klubmesterskabet 2012:
SEP 1:
Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 7-1, 4-0, 6-2, 8-1
SEP 2: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-2, 6-2, 5-2, 4-2
OKT 1:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 2-5, 4-2, 4-1, 6-1, 6-0
OKT 2: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 7-1, 4-3, 6-0, 6-3
NOV 1: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 5-3, 7-2, 6-3, 3-2
NOV 2: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 10-2, 6-1, 3-2, 6-0
DEC 1:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 6-2, 4-2, 6-1, 6-4
DEC 2:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 5-3, 7-2, 4-2, 9-0
JAN 1: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 10-0, 4-0, 4-3, 3-0
JAN 2: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 6-4, 2-3, 4-1, 4-1, 3-2
FEB 1: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 4-3, 5-0, 6-1, 5-2
FEB 2: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 4-2, 5-2, 2-1f, 7-3

 

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)