Nyheder
2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

DM 2011 + DBHU Cuppen (2)

2010-10-02

DM 2011 (efter 2 ud af 7 afdelinger)
400 points: Bjarne Axelsen
340 points: Anders Dodensig
340 points: Anette Engel
260 points: Michael Toft Nielsen
230 points: Emil Algrensen
190 points: Jess Jensen
190 points: Lasse Kristensen
120 points: Kim Pedersen
120 points: Jørgen Jørgensen
110 points: Elise Algrensen
 90 points: Inger Algrensen
 90 points: Bjarne Rytter Sørensen
 70 points: Rose Augustin
 70 points: Victor Bodilsen
 50 points: Fredrik Bodilsen
 40 points: Frederik Kristensen
 10 points: Oscar Fuglesang

 

DBHU Cuppen: Efter 2 ud af 6 afdelinger

50 points: Bjarne Axelsen
32 points: Anette Engel
32 points: Michael Toft Nielsen
30 points: Anders Dodensig
30 points: Lasse Kristensen
30 points: Jess Jensen
18 points: Emil Algrensen
18 points: Frederik Kristensen
18 points: Elise Algrensen
18 points: Victor Bodilsen
12 points: Kim Pedersen
12 points: Inger Algrensen
12 points: Rose Augustin
 6 points: Jørgen Jørgensen
 6 points: Oscar Fuglesang
 6 points: Kenneth Albertsen
 6 points: Fredrik Bodilsen

 

Resultater DBHU Cuppen, 2. afdeling:


1/16-finale:
Kenneth Albertsen - Tobias Kristensen = 1-0

 

1/8-finaler:
Kenneth Albertsen - Bjarne Axelsen = 0-6
Emil Algrensen - Anette Engel = 4-5
Kim Pedersen - Anders Dodensig = 4-6
Rose Augustin - Jess Jensen = 1-5
Elise Algrensen - Inger Algrensen = 5-4f
Victor Bodilsen - Frederik Kristensen = 3-0
Fredrik Bodilsen - Michael Toft Nielsen = 1-5
Oscar Fuglesang - Lasse Kristensen = 1-2

 

Kvartfinaler:
Anette Engel - Anders Dodensig = 4-2
Elise Algrensen - Victor Bodilsen = 2-3
Michael Toft Nielsen - Bjarne Axelsen = 1-3
Lasse Kristensen - Jess Jensen = 3-0

 

Semifinaler:
Anette Engel - Victor Bodilsen = 6-1
Bjarne Axelsen - Lasse Kristensen = 5-0

 

Finale:
Anette Engel - Bjarne Axelsen = 0-1

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)