Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

Coppa Angela 2010: Fotos og facts

2010-10-02

Medaljer ELITE 2007 - 2010 (guld, sølv, bronze):

2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig


Medaljer Ungdom 2007 - 2010 (guld, sølv, bronze):

2007: Mathias Langbak, Anders Dodensig, Nicolai D. Jeppesen
2008: Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2010: Anders Dodensig, Nico Lyksholm, Emil Algrensen


Medaljer Veteran 2009 - 2010 (guld, sølv, bronze):

2009: Michael Toft Nielsen, Bjarne Rytter Sørensen, Steen Sundbro
2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen

 

Holdfoto fra Coppa Angela 2010:


Medaljevinderne i Coppa Angela 2010, elite:

 

I Coppa Angela 2010 blev der gået til den:

 

Også til banketten blev der gået til den:

 

Nedenfor pokalerne til de 3 bedste + vinder af B-gruppen

 

Coppa Angela 2010, play off:

 

1. runde, elite:
Michael Toft Nielsen - Victor Bodilsen = 4-0, 9-2, 12-5
Emil Algrensen - Jess Jensen = 4-1, 2-0, 1-4, 4-3


2. runde, elite:
Anette Engel - Emil Algrensen = 7-2, 7-1, 8-0, 8-0
Anders Dodensig - Michael Toft Nielsen = 3-2f, 5-2, 4-1, 3-2


Semifinaler, elite:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 5-0, 5-0, 6-1, 5-1
Nico Lyksholm - Anette Engel = 1-2, 1-4, 4-5, 2-6

 

Bronzekamp, elite:
Anders Dodensig
- Nico Lyksholm = 5-0, 5-0, 5-0

 

Finalen, elite:
Bjarne Axelsen
- Anette Engel = 11-2, 4-1, 6-1, 7-0

 

B-kvartfinaler:
Lasse Kristensen - Fredrik Bodilsen = 1-0f, 4-0
Bjarne Rytter Sørensen - Elise Algrensen = 3-1, 7-3

 

B-semifinaler:
Jess Jensen - Bjarne Rytter Sørensen = 2-1, 1-3, 1-2
Victor Bodilsen - Lasse Kristensen = 1-2, 1-0, 0-1f

 

B-finale:
Bjarne Rytter Sørensen - Lasse Kristensen = 1-2, 1-3

 

C-semifinaler:
Jørgen Jørgensen - Inger Algrensen = 2-3f, 2-3
Kim Pedersen - Oscar Fuglesang = 1-2, 3-1, 1-0

 

C-finale:
Inger Algrensen - Kim Pedersen = 2-4, 0-2

 

Kampen om 17. pladsen:
Rose Augustin
- Frederik Kristensen = 1-0f

 

Kampen om 19 .pladsen:
Kenneth Albertsen - Tobias Kristensen = 4-1, 5-1



Kvinde, semifinaler:
Anette Engel
 - Rose Augustin = 6-3, 4-2
Elise Algrensen - Inger Algrensen = 5-1, 1-2f, 6-0



Kvinde, finale:

Anette Engel - Elise Algrensen = 6-4, 7-4



 

Veteran, semifinaler:
Bjarne Axelsen
- Jørgen Jørgensen = 7-2, 8-5, 6-3
Michael Toft Nielsen - Jess Jensen = 5-0, 4-5f, 5-4, 7-1

 

Veteran, bronzekamp:
Jess Jensen - Jørgen Jørgensen = 5-1, 6-2, 4-1




Veteran, finale:
Bjarne Axelsen
- Michael Toft Nielsen = 4-0, 4-3, 5-2, 2-1

 

Ungdom, semifinaler:
Nico Lyksholm
- Lasse Kristensen = 5-3, 9-0, 5-0
Anders Dodensig - Emil Algrensen = 4-0, 6-3, 4-1


 

Ungdom, finale:
Nico Lyksholm - Anders Dodensig = 0-5, 0-5

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)