Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

DBHU Grand Slam 2004 - 2010

2010-09-16

DBHU Grand Slam-turneringer fra 2004 - 2010:

 

Turnering

Guld

Sølv

Bronze

Danish Masters 2010

 

 

 

Danish Challenge 2010

 

 

 

Sommer Cup 2010

Bjarne Axelsen

Anders Dodensig

Anette Engel

Danish Open 2010

Bjarne Axelsen

Anders Dodensig

Anette Engel

Danish Masters 2009

Bjarne Axelsen

Anette Engel

Anders Dodensig

Danish Challenge 2009

Bjarne Axelsen

Anders Dodensig

Anette Engel

Sommer Cup 2009

Bjarne Axelsen

Berthram Jellesen

Anette Engel

Danish Open 2009

Bjarne Axelsen

Anette Engel

Rolf Locher

Danish Masters 2008

Bjarne Axelsen

Nico Lyksholm

Mathias Langbak

Århus Open 2008

Bjarne Axelsen

Anette Engel

Nicolai Dahl Jeppesen

Sommer Cup 2008

Bjarne Axelsen

Anette Engel

Anders Dodensig

Danish Open 2008

Bjarne Axelsen

Anette Engel

Anders Dodensig

Danish Masters 2007

Bjarne Axelsen

Mathias Langbak

Anette Engel

Sommer Cup 2007

Bjarne Axelsen

Michael Toft Nielsen

Anette Engel

Påske Cup 2007

Bjarne Axelsen

Rolf Locher

Anette Engel

Nytårs Cup 2007

Bjarne Axelsen

Mathias Langbak

Peter Ørum

Danish Masters 2006

Bjarne Axelsen

Peter Ørum

Peter Madsen

Sommer Cup 2006

Bjarne Axelsen

Jan B. Jensen

Lasse Penning

Påske Cup 2006

Bjarne Axelsen

Peter Ørum

Mathias Langbak

Nytårs Cup 2006

Mathias Langbak

Bjarne Axelsen

Peter Ørum

Danish Masters 2005

Bjarne Axelsen

Jan B. Jensen

Mathias Langbak

Sommer Cup 2005

Bjarne Axelsen

Mathias Langbak

Jan B. Jensen

Påske Cup 2005

Bjarne Axelsen

Peter Ørum

Lasse Penning

Nytårs Cup 2005

Bjarne Axelsen

Peter Ørum

Lasse Penning

Danish Masters 2004

Bjarne Axelsen

Lasse Penning

Kenneth Nielsen

 

Medaljefordeling (guld - sølv - bronze):

22 – 1 – 0: Bjarne Axelsen
1 – 3 – 3: Mathias Langbak
0 – 5 – 7: Anette Engel
0 – 4 – 2: Peter Ørum

0 – 3 – 3: Anders Dodensig
0 – 2 – 1: Jan Berggren Jensen

0 – 1 – 3: Lasse Penning
0 – 1 – 1: Rolf Locher
0 – 1 – 0: Nico Lyksholm
0 – 1 – 0: Michael Toft Nielsen
0 – 1 – 0: Berthram Jellesen
0 – 0 – 1: Kenneth Nielsen
0 – 0 – 1: Nicolai Dahl Jeppesen

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)