Nyheder
2021-11-16
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-13
EM-kvalifikationen 2022 (2 af 4)

2021-11-13
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (5 af 5)

2021-11-09
DBHU KALENDEREN

2021-11-09
FACTS: Danish Masters 2021

2021-11-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-02
Jacobsen vandt TABK Challenge 2021

2021-11-02
DBHU Ranglisten (2/11 2021)

2021-10-11
NM 2021: Guldvinderne

2021-10-11
FACTS: Efterårs Cup 2021

2021-10-11
NM 2021 Holdfinalen (facts)

2021-10-10
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-30
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2021

2021-09-20
Idrætsmesse i Brønderslev Midtby

2021-09-18
INFO: Danish Masters 2021

2021-09-18
DBHU KALENDEREN

2021-09-18
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-08-26
INFO: DBHU Super Cuppen 2021

2021-08-25
FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-24
TURNERINGSARRANGØR?

2021-08-23
EM-KVALIFIKATIONEN 2022

2021-08-21
DBHU Ranglisten (22/8 2021)

2021-08-21
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (4 af 5)

2021-08-21
FACTS: Denmark Open 2021

2021-08-18
DM 2022: KVALIFIKATION (opdateret)

2021-08-17
Er du klar til at arrangere?

2021-08-14
INFO: Denmark Open 2021

2021-07-18
DBHU KALENDEREN

2021-06-26
DBHU Ranglisten (1/7 2021)

2021-06-26
DBHU Ranglisten (28/6 2021)

2021-06-26
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-06-26
DBHU HOLDFINALEN 2021

2021-06-26
FACTS: Sommer Cup 2021

2021-06-26
DBHU Grand Slam F5 2021 (3 af 5)

2021-06-15
150 DBHU Grand Prix-guld i træk! (Interview med Bjarne Axelsen)

2021-06-12
DBHU Ranglisten (14/6 2021)

2021-06-12
DBHU Grand Prix 2021/22 (1)

2021-06-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (2 af 5)

2021-06-07
INFO: Sommer Cup 2021

2021-06-07
FACTS: Vendsyssel Masters 2021

2021-06-05
DM 2023 Elite: valg af turneringsby

2021-06-02
DBHU KALENDEREN

2021-06-02
DM 2022: kvalifikation

2021-05-31
FOTOS: DM 2021 Elite

2021-05-31
DM 2021 - Podiefoto

2021-05-31
Bjarne Axelsen vandt DM 2021 Elite

2021-05-31
STATISTIK: DM 2004-2021

BM 167 (tirsdag den 4. maj 2010)

2010-05-04

Tirsdag spilledes BM 167:

Bjarne Axelsen vandt indledende runde foran Anette Engel, Nico Lyksholm, Michael Toft Nielsen og Anders Dodensig.
I semifinalerne mødtes Bjarne Axelsen og Michael Toft Nielsen i den ene semifinale, mens Anette Engel og Nico Lyksholm mødtes i den anden semifinale.
I B-semifinalerne mødtes Anders Dodensig og Rasmus Gade i den ene semifinale, mens Emil Algrensen og Jacob Gade mødtes i den anden.

 

Nedenfor ses resultater:


A-semifinaler:
Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 5-4f, 5-0, 2-4, 1-0 og 4-3
Anette Engel - Nico Lyksholm = 5-1, 4-2, 5-2 og 1-0f

 

A-bronzekamp:
Nico Lyksholm - Michael Toft Nielsen = 2-1 og 6-2

 

A-finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 7-2, 3-1, 7-3 og 7-2

 

 

B-semifinaler:
Anders Dodensig - Rasmus Gade = 5-4 og 5-3
Jacob Gade - Emil Algrensen = 1-4 og 0-2

 

B-bronzekampen:
Jacob Gade - Rasmus Gade = 1-0

 

B-finalen:
Anders Dodensig - Emil Algrensen = 4-3 og 2-0


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)