Nyheder
2022-10-01
FACTS: Coppa Angela 2022

2022-09-17
FACTS: Vendsyssel Masters 2022

2022-08-27
DM 2023 Elite (kvalificerede)

2022-08-27
FACTS: Nordjylland Masters 2022 (NM)

2022-08-20
DBHU Grand Slam 2022 (3 ud af 4) (VM-kvalifikation 2023)

2022-08-20
FACTS: Denmark Open 2022

2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

Danish Open 2010 (Facts)

2010-04-03

Opdatering fra Danish Open 2010:


A-slutspil, ELITE:
Bjarne Axelsen - Nicolai Brix Hansen = 5-0, 6-3, 4-2 og 5-3
Anette Engel - Berthram Jellesen = 5-0, 3-2, 3-2, 3-4 og 6-1
Anders Dodensig - Peter Madsen = 2-1, 0-3, 3-1, 4-3f, 3-4 og 4-2
Michael Toft Nielsen - Nicolai Dahl Jeppesen = 2-1, 4-6, 3-2f, 5-2, 3-2f


Semifinaler, ELITE:
Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 7-2, 3-1, 5-1 og 5-0
Anette Engel - Anders Dodensig = 4-3f, 1-3, 1-6, 4-6 og 1-4

 

Finale:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 2-5, 5-3, 6-2, 6-2 og 5-1

 

Bronzekamp:
Michael Toft Nielsen - Anette Engel = 3-2f, 5-0, 1-3, 3-7, 2-4, 3-1 og 1-2.

 

 

 

Slutspil, ungdom:
Nico Lyksholm - Berthram Jellesen = 3-0, 4-1, 0-3, 5-1
Anders Dodensig - Nicolai Dahl Jeppesen = 4-3, 3-1, 7-3


Finale, ungdom:
Nico Lyksholm - Anders Dodensig = 4-2, 2-5, 4-3f og 4-3

 

 

B-slutspillet:

Nico Lyksholm - Bjarne Rytter Sørensen = 6-0 og 6-0
Victor Bodilsen - Jacob Gade = 1-4 og 2-3


B-finale:
Nico Lyksholm - Jacob Gade = 5-1 og 9-1

 

 

Slutstilling:
1. Bjarne Axelsen
2. Anders Dodensig
3. Anette Engel
4. Michael Toft Nielsen
5. Peter Madsen
6. Berthram Jellesen
7. Nicolai Dahl Jeppesen
8. Nicolai Brix Hansen
9. Nico Lyksholm
10. Jacob Gade
11. Victor Bodilsen
12. Bjarne Rytter Sørensen
13. Jørgen Jørgensen
14. Jess Ingemann Jensen
15. Emil Algrensen
16. Peter Clausen
17. Pernille Clausen
18. Rasmus Gade
19. Jonas Rask Jensen

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)