Nyheder
2021-11-27
DBHU Challenge Touren 2021/22 (3)

2021-11-16
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-13
EM-kvalifikationen 2022 (2 af 4)

2021-11-13
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (5 af 5)

2021-11-09
DBHU KALENDEREN

2021-11-09
FACTS: Danish Masters 2021

2021-11-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (2)

2021-11-02
Jacobsen vandt TABK Challenge 2021

2021-11-02
DBHU Ranglisten (2/11 2021)

2021-10-11
NM 2021: Guldvinderne

2021-10-11
FACTS: Efterårs Cup 2021

2021-10-11
NM 2021 Holdfinalen (facts)

2021-10-10
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-09-30
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2021

2021-09-20
Idrætsmesse i Brønderslev Midtby

2021-09-18
INFO: Danish Masters 2021

2021-09-18
DBHU KALENDEREN

2021-09-18
STATISTIK: NM 2004-2021

2021-08-26
INFO: DBHU Super Cuppen 2021

2021-08-25
FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-24
TURNERINGSARRANGØR?

2021-08-23
EM-KVALIFIKATIONEN 2022

2021-08-21
DBHU Ranglisten (22/8 2021)

2021-08-21
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (4 af 5)

2021-08-21
FACTS: Denmark Open 2021

2021-08-18
DM 2022: KVALIFIKATION (opdateret)

2021-08-17
Er du klar til at arrangere?

2021-08-14
INFO: Denmark Open 2021

2021-07-18
DBHU KALENDEREN

2021-06-26
DBHU Ranglisten (1/7 2021)

2021-06-26
DBHU Ranglisten (28/6 2021)

2021-06-26
STATISTIK: DM 2004-2021

2021-06-26
DBHU HOLDFINALEN 2021

2021-06-26
FACTS: Sommer Cup 2021

2021-06-26
DBHU Grand Slam F5 2021 (3 af 5)

2021-06-15
150 DBHU Grand Prix-guld i træk! (Interview med Bjarne Axelsen)

2021-06-12
DBHU Ranglisten (14/6 2021)

2021-06-12
DBHU Grand Prix 2021/22 (1)

2021-06-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021 (2 af 5)

Bronze til Arenlind i Oslo Open

2009-09-28

Martin Arenlind fra Fremad Eagles vandt bronze i Oslo Open og Jimmy Eklund blev nummer 4.

Det og nogle enormt interessante play off-dramaer er hvad Fremad Eagles vil huske Oslo Open 2009 for.

Nedenfor ses resultater fra play off.



Playoff A

Ottendelsfinaler:
Petter Bengtsson - Svein Inge Omholt           
4-1 (3-4s,5-2,3-1,1-0,3-0)

Petr Tmej - Andreas Røren                      
4-0 (4-1,3-1,7-1,4-3)

Jørn Moldvær - Pål Bakken
4-2 (4-3,3-4,3-1,0-4,2-1,3-2)

Jimmy Eklund - Jerry Wikstrom
4-3 (3-1,3-4s,1-2s,2-3s,5-3,3-2s,5-1)

Stian Østrem - Vaclav Pikl                     
4-3 (2-5,4-0,8-1,1-2,1-5,5-2,2-1)

Ladislav Tmej - Martin Arenlind                
3-4 (4-3,3-4,1-3,3-2,2-3s,4-3,3-4)

Daniel Remmem - Øyvind Hansen                  
4-2 (5-0,2-3s,4-2,3-2s,2-3,4-1)

Santtu Sainio - Jakub Sladek                   
2-4 (1-5,4-2,2-5,3-4,4-1,1-6)

Kvartfinaler:
Petter Bengtsson - Jakub Sladek                
4-3 (2-1s,3-5,4-1,2-3s,5-4,2-3,2-1)

Petr Tmej - Daniel Remmem                      
4-0 (4-1,6-1,5-2,6-3)

Jørn Moldvær - Martin Arenlind                 
1-4 (4-2,1-4,1-2,2-5,2-5)

Jimmy Eklund - Stian Østrem                    
2-4 (1-3,3-4,3-2s,2-4,3-2s,1-2)

Semifinaler:
Petter Bengtsson - Stian Østrem                
4-0 (2-1,2-0,3-1,4-1)

Petr Tmej - Martin Arenlind                    
4-3 (5-3,2-5,3-4,0-1,2-0,3-1,3-2s)

Finale:
Petter Bengtsson - Petr Tmej                   
1-4 (4-2,1-2s,1-3,2-3,1-3)




Endelig slutstilling

01. Petr Tmej, THC Stiga Elites
02. Petter Bengtsson, BHK Mollan Rouge
03. Martin Arenlind, Fremad Eagles
03. Stian Østrem, BSI Bordhockey
05. Jørn Moldvær, Tønsberg BHK
06. Jimmy Eklund, Fremad Eagles
07. Daniel Remmem, TBHK
08. Jakub Sladek, THC Stiga Elites
09. Ladislav Tmej, THC Stiga Elites
10. Santtu Sainio, Talpelan Taiga
11. Øyvind Hansen, DHS
12. Vaclav Pikl, Gladiators Plzen
13. Jerry Wikstrom, Team Arctic Ice Shot
14. Pål Bakken, TBHK
15. Andreas Røren, Bizarro City
16. Svein Inge Omholt, Skien Powerpucks
17. Arne Johannes Holmin, BSI Bordhockey
18. Andreas Andersson, Fremad Eagles
19. Martin Zenisek, Gladiators Plzen
20. Stian Lode, TBHK
21. Tron Omland, Klubbløs
22. Hans-Øyvind Sagen, Shuffle United
23. Jimmy Mardell, Bjorkhagen Rangers
24. Anne Grethe Gangsøy, BSI Bordhockey
25. Geir Hjemås, Tønsberg BHK
26. Frode Hagerup, Tønsberg BHK
27. Bjorn Wikstrom, Stockholms IK
27. Dan Engdahl, Fremad Eagles
29. Gerrit Janssen, Schlicktown Wilhelm.
30. Vladimir Areshkin, Plamya
31. Frank Bruneske, Schlicktown Wilhelm.
32. Bjørn Hagerup, Tønsberg BHK
33. C. Borch.-Vigeland, Skien Powerpucks
34. Morten Johannessen, PuckHoggers
35. Sissie Wikstrom, Team Arctic Ice Shot
36. Mihail Margolis, Diesel
37. Milos Sevr, THC Stiga Elites
38. Ken Roger Bratteng, Klubbløs
39. Jani Herlevi, Talpelan Taiga
40. Petr Mozhaev, Copen. Ice Breakers
41. Teuvo Moisa, Talpelan Taiga
42. Audun Remmem, TBHK
43. Evgeniy Sereda, Plamya
44. Espen Sagen, Shuffle United
45. Eike Rompa, Schlicktown Wilhelm.
46. Asbjørn Fossli, Svarstad Ghosts
47. Ivan Schekotov, Plamya
48. Jan Thomas Bratteng, Klubbløs
49. Kjetil Sagen, Shuffle United
50. Tore Mauland, Aschehoug BHK
51. Marina Schekotova, Plamya


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)