Nyheder
2022-05-20
INFO: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
DBHU KALENDEREN

2022-02-05
DBHU Challenge Touren 2021/22 (6)

2022-02-03
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-02-03
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-01-15
FACTS: DM 2022 U18

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (vinderfoto)

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (statistik)

2022-01-08
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-01-08
DBHU Challenge Touren 2021/22 (5)

2022-01-03
DBHU KALENDEREN

2022-01-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2022-01-03
INFO: Vendsyssel Masters 2022

2021-12-11
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

Tallinn Cup 2009

2009-01-10

Bjarne Axelsen og Michael Toft Nielsen deltog i weekenden i Tallinn Cup 2009.

Der var 4 indledende grupper, hvor de 6 bedste fra hver gik til A-gruppen.

For Bjarne Axelsen blev det til A-gruppen efter indledende og for Michael Toft Nielsen blev det til B-gruppen.
Havde Michael Toft Nielsen besejret Edijs Berzins var han dog kvalificeret til A-gruppen.

I A-gruppen sluttede Bjarne Axelsen på en 7. plads hvor han så skulle møde Edgars Caics i kvartfinalen.
Det blev til et nederlag på 4-1 til Bjarne Axelsen, på trods af at Bjarne Axelsen slog Edgars Caics 5 - 0 i finale gruppen. 
Hermed slutter Bjarne på en 7. plads og dermed holder sin seedning.
Tallinn Cup 2009 ser ud til at bibringe Bjarne Axelsen 850 points til verdensranglisten.

Michael Toft Nielsen slutter på en 42. plads.
Det ser ikke ud til det giver points til verdensranglisten.


Åben klasse:
1. Edgars Caics
2. Atis Silis
3. Didzis Ziemelis
7. Bjarne Axelsen


Kvindeklassen:
1 Baiba Dace Ozolina
2 Maria Saveljeva
3 Netta Jousi


Juniorklassen:
1. Matiss Saulitis
2. Arturs Vercins
3. Yan Zaripov

Veteranklassen:
1. Alexander Zaytsev
2. Ilgvars Pavlovskis
3. Alexander Kosyrev

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)