KM 2017

KLUBMESTERSKABET 2017
(NHL 2016/17)


Systemet var 8+2 indledende afdelinger - forstået på den måde, at der blev afholdt 8 ordinære indledende afdelinger + to supplerende afdelinger.
Resultatet fra den bedste supplerende turnering kunne indregnes, hvis en spiller var fraværende til en ordinær afdeling.
De 8 bedste spillere efter de 8+2 indledende afdelinger fra august til december 2016 kvalificerede sig til NHL-slutspillet 2016/17, som blev afholdt mandag den 16. januar 2017 i klublokalerne hos Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev.

Se slutstillingen her:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=2930


Kvartfinaler

Bjarne Axelsen - Muhammed Juha = 7-4
Anette Engel - Grathien Niyonsuti = 7-3
Nour Dalal - Francis Niyongira = 7-1
Robert Emmanuel - Yousef Alhazwani = 1-7


A-Semifinaler:

Bjarne Axelsen - Yousef Alhazwani = 7-0
Anette Engel - Nour Dalal = 7-1


A-finalen:

Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-2 (5-7, 6-7, 7-3, 7-2, 7-1)



Kampen om 3. pladsen:

Nour Dalal - Yousef Alhazwani = 2-0 (7-3, 7-5)


B-semifinaler:

Robert Emmanuel - Grathien Niyonsuti = 7-5
Francis Niyongira - Muhammed Juha = 7-1


B-finalen:

Francis Niyongira - Robert Emmanuel = 0-2 (2-7, 4-7)


Kampen om 7. pladsen:

Grathien Niyonsuti - Muhammed Juha = 4-7




KM 2013

Klubmesterskaberne 2013
Mandag den 20. maj 2013 (2. pinsedag)
Mødelokalerne hos Radio 101,2 FM
Algade 32, DK-9700 Brønderslev

 

Elitesemifinaler:
Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen = 9-1, 9-4 (2-0)
Anette Engel - Anders Dodensig = 5-9, 4-9 (0-2)

Elite, bronzekamp:
Anette Engel - Mathias Jacobsen = 9-3, 9-4 (2-0)

Elitefinalen:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 9-5, 9-4, 9-6 (3-0)

 


Veteranfinale:
Michael Toft Nielsen - Mads Løth Bodilsen = 9-2, 9-5 (2-0)


 

Ungdom:
System med dobbelt udslagning + finale (2 vundne til 9 mål)

6. plads: Kim Pedersen
5. plads: Fredrik Løth Bodilsen
4. plads: Mathias Jacobsen
3. plads: Victor Løth Bodilsen
2. plads: Anders Dodensig
1. plads: Emil Algrensen

Ungdomsfinalen:
Emil Algrensen - Anders Dodensig = 3-9, 9-8, 9-8 (2-1)

 

Forklaring af systemet med dobbelt udslagning:
I play off i ungdomskategorien kan en spiller maximalt tåle at tabe én kamp til 9 mål.
Når vedkommende taber sin 2. kamp til 9 mål er vedkommende ude.

 

Klubmestre, elite (guld, sølv, bronze)
2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Kenneth Nielsen (med slutspil)
2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning (serie)
2006: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen (serie)
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen (serie)
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen (serie)
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig (serie)
2010: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (med slutspil)
2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (med slutspil)
2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (serie+slutspil)
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel (én dag)

 

Klubmestre, ungdom:
2004: Mathias Langbak (over Alexander Dunnigan i finalen)
2005: Lasse Penning (serie)
2006: Anders Dodensig (serie)
2007: Berthram Jellesen (serie)
2008: Nicolai Dahl Jeppesen (serie)
2009: Anders Dodensig (serie)
2010: Anders Dodensig (serie)
2011: Anders Dodensig (over Emil Algrensen i finalen)
2012: Anders Dodensig (serie)
2013: Emil Algrensen (over Anders Dodensig i finalen)


KM 2012

Slutspillet

Bjarne Axelsen - Anette Engel = 1-2f, 4-1, 3-5, 5-3, 7-2, 4-2 (4-2)
Michael Toft Nielsen - Anders Dodensig = 2-3f, 3-6, 5-4, 2-3, 1-3 (1-4)

Anders Dodensig - Bjarne Axelsen = 0-9, 3-2, 0-4, 3-2, 0-5, 0-7 (2-4)
Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 3-1, 3-2, 6-4, 5-4 (4-0)

Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 6-1, 8-0, 4-0, 6-1 (4-0)
Anette Engel - Anders Dodensig = 4-6, 3-2f, 3-5, 3-5, 6-1, 2-3f (2-4)

 

Points i slutspillet:
15 points: Bjarne Axelsen
10 points: Anders Dodensig
 5 points: Anette Engel
 0 points: Michael Toft Nielsen

 

Slutstilling, indledende afdelinger + slutspillet:
165 points: Bjarne Axelsen
128 points: Anders Dodensig
123 points: Anette Engel
102 points: Michael Toft Nielsen

 

Stilling efter de 12 indledende afdelinger:
150 points: Bjarne Axelsen
118 points: Anette Engel
118 points: Anders Dodensig
102 points: Michael Toft Nielsen
-------------------------------------
76 points: Victor Løth Bodilsen
74 points: Alexander Juhl Nielsen
70 points: Mads Løth Bodilsen
62 points: Mathias Jacobsen
-------------------------------------
48 points: Lasse Kristensen
24 points: Frederik Kristensen
22 points: Fredrik Bodilsen

Points i hver afdeling: 25, 20, 18, 16, 12, 10, 8 og 6

De 4 bedste efter 12. indledende afdeling kvalificerer sig til eliteslutspillet, mens nummer 5 til 8 kvalificerer sig til B-slutspillet.

Hver spiller indregner kun den bedste afdeling fra hver måned til den samlede stilling.
Det er altså kun den bedste af hver måneds to afdelinger der tæller til det samlede regnskab.

 

Kvalificerede til A-slutspillet:
Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen.

 

Kvalificerede til B-slutspillet:
Victor Løth Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Mads Løth Bodilsen og Mathias Jacobsen.
 

 

Finaler i indledende afdelinger af Klubmesterskabet 2012:
SEP 1:
Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen = 7-1, 4-0, 6-2, 8-1
SEP 2: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-2, 6-2, 5-2, 4-2
OKT 1:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 2-5, 4-2, 4-1, 6-1, 6-0
OKT 2: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 7-1, 4-3, 6-0, 6-3
NOV 1: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 5-3, 7-2, 6-3, 3-2
NOV 2: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 10-2, 6-1, 3-2, 6-0
DEC 1:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 6-2, 4-2, 6-1, 6-4
DEC 2:
Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 5-3, 7-2, 4-2, 9-0
JAN 1: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 10-0, 4-0, 4-3, 3-0
JAN 2: Bjarne Axelsen - Anette Engel = 6-4, 2-3, 4-1, 4-1, 3-2
FEB 1: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 4-3, 5-0, 6-1, 5-2
FEB 2: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig = 4-2, 5-2, 2-1f, 7-3

 

 


KM 2009 - 2011

Link til Klubmesterskabet 2011:
Slutstilling og statistik

http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=2039

 

Link til Klubmesterskabet 2010:
Slutstilling og statistik

http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1758

 

Link til Klubmesterskabet 2009:
Slutstilling og statistik

http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=1495

 

 


EBL 2007 (slutstilling)

EBL 2007, slutstilling:


 

Samlet

Bjarne Axelsen

200

Anette Engel

180

Anders Dodensig

162

Michael Toft Nielsen

142

Nicolai Dahl Jeppesen

135

Berthram Jellesen

126

Nico Lyksholm

121

Mick Poulsen

102

Dan Poulsen

98

Alexander Juhl Nielsen

89

Mathias Hansen

76

Martin Finderup

72

Kim Pedersen

51

Henrik Agerholm

11

Bjarne Rytter Sørensen

11

 
 
Turneringen blev afviklet fra august til november 2007.
I alt 15 afdelinger, hvoraf 10 talte til den samlede stilling.
Følgende points uddeltes:
20 - 18 - 16 - 14 - 12 - 11 - 10 - 9 - 8 - 7 - 6 - 5 - 4 - 3 - 2 og 1.

 

Bjarne Axelsen genvandt titlen for elitespillere.
Sølv til Anette Engel og bronze til Anders Dodensig.

Anders Dodensig vandt titlen for ungdom.
Sølv til Nicolai Dahl Jeppesen og bronze til Berthram Jellesen.


I konkurrencen om placeringer deltog kun spillere med orden i kontingentet på afviklingstidspunktet.

 


Nordjysk Mesterskab 2007


Guld               : Bjarne Axelsen - Fremad Eagles Bordhockey
Sølv               : Anette Engel - Fremad Eagles Bordhockey
Bronze           : Berthram Jellesen - Fremad Eagles Bordhockey


Navn

Klub

NM1

NM2

NM3

NM4

Samlet

Plads

Bjarne Axelsen

Eagles

(25)

25

25

25

75

GULD

Anette Engel

Eagles

(18)

18

20

18

56

SØLV

Berthram Jellesen

Eagles

(14)

16

18

16

50

Bronze

Nicolai Dahl Jeppesen

Eagles

(13)

14

14

20

48

Nr. 4

Anders Dodensig

Eagles

----

13

15

14

42

Nr. 5

Bjarne Rytter Sørensen

Ravens

(12)

12

12

12

36

Nr. 6

Kenneth Nielsen

Eagles

----

20

----

----

29

Nr. 7

Nico Lyksholm

Eagles

----

----

13

13

26

Nr. 8

Johnny Pedersen

Eagles

----

----

11

11

22

Nr. 9

Michael Jensen

Ravens

11

----

10

----

21

Nr. 10

Peter Ørum

Eagles

20

----

----

----

20

Nr. 11

Peter Nielsen

Eagles

10

10

----

----

20

Nr. 12

Michael Toft Nielsen

Evolution

16

----

----

----

16

Nr. 13

Brian Robert Møller

Eagles

----

----

16

----

16

Nr. 13

Jesper Mørch Jensen

Eagles

----

11

----

----

11

Nr. 15

Michael Kirk

Ulvene

----

----

  8

----

  8

Nr. 16

Jacob Andersen

Ulvene

----

----

  7

----

  7

Nr. 17

Michelle Bengtsen

Eagles

----

----

  6

----

  6

Nr. 18

Snizane Larsen

Eagles

----

----

  5

----

  5

Nr. 19

Per Mørk Kempfner

Eagles

----

----

  4

----

  4

Nr. 20

 

 


Nordjysk Mesterskab 2006

Navn Klub NM1 NM2 NM3 NM4 NM5 NM6 Points Placering
Bjarne Axelsen Fremad Eagles 25 25 25 25 25 18 143   1
Peter Ørum Fremad Eagles 20 18 20 18 20 25 121   2
Mathias Langbak Fremad Eagles 18 16 18 20 13 20 105   3
Kenneth Nielsen Fremad Eagles 16 14 XX 14 16 16   76   5
Michael Toft Nielsen Evolution Aalborg 14 13 16 13 11 14   81   4
Anette Engel Fremad Eagles 13 XX XX 11   9 XX   33 12
Christian Nielsen Fremad Eagles 12   9 XX   7 12 XX   40 10
Anders Dodensig Fremad Eagles 11 10 13 10 10 12   66   6
Peter Nielsen Fremad Eagles 10   8 12 XX   7 10   47   9
Bertram Jellesen Fremad Eagles XX 11 14   8   8 13   54   8
Jan Berggren Jensen Frederikshavn BK XX 20 XX 16 18 XX   54   7
Bjarne Rytter Sørensen Black Ravens XX XX   9   9 XX 11   29 13
Jørgen Jensen Frederikshavn BK XX 12 XX 12 14 XX   38 11
Jessie Jensen Fremad Eagles XX   7 XX XX XX XX     7 17
Stefan Rytter Sørensen Black Ravens XX XX 11 XX XX XX   11 14
Daniel Rytter Sørensen Black Ravens XX XX 10 XX XX XX   10 15
Regnar Rytter Sørensen Black Ravens XX XX   8 XX XX XX     8 16
Jesper Rasmussen Black Ravens XX XX XX   6 XX XX     6 18 
Rasmus Nielsen Black Ravens XX XX XX   5 XX XX     5 19

 

 



 



Eagles Bordhockey Liga 2006


Turneringen blev spillet i april, maj og juni 2006
Arrangør: Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev.
De 8 bedste resultater blev talt til den samlede stilling!

Navn

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Samlet

Plads

Bjarne Axelsen 25 25 25 25 25 25 25 (XX) 25 (25) 200

1

Peter Ørum XX 20 20 18 20 XX XX 25 16 20 139

3

Anette Engel 18 18 18 16 18 18 (12) 18 20 (14) 144

2

Michael Toft XX XX XX 20 16 XX 18 14 XX 16   84

7

Kenneth Nielsen XX XX 16 XX XX 20 20 20 XX XX   76

8

Anders Dodensig 16 XX 14 14 14 16 14 12 14 XX 102

5

Berthram Jellesen 20 14 12 (XX) 12 (10) 16 16 18 18 126

4

Peter Nielsen 14 12   8 12 10 XX XX XX XX   6   62

9

Christian Nielsen XX XX   6 XX XX 14   8 10 XX XX   38

12

Bjarne Rytter Sørensen 12 16 10 XX   8 12 10 XX 12   8   88

6

Yasher Bavel   6 XX   4 XX   4   8   6   6   8 10   52

11

Ida Dodensig 10 XX XX XX XX XX XX XX XX XX   10

13

Mie Dodensig   8 XX XX XX XX XX XX XX XX XX     8

14

Nico Lyksholm XX XX XX 10   6   6 XX   8 10 12   52

10

Jacob Skallerup XX XX XX XX XX   4   2 XX XX XX     6

15

Martin Frost XX XX XX XX XX   2   4 XX XX XX     6

15

Dennis Bo Jensen XX XX XX XX XX XX XX   4 XX XX     4

19

Nikoline Hummelmose   6 XX     6

15

Mathilde Steen   6 XX     6

15

 



Eagles Spring Championship 2006


Mesterskabet blevspillet over 10 tirsdage i januar, februar og marts 2006.
De 8 bedste af 10 afdelinger blev talt til det samlede regnskab!!

Navn

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Samlet

Placering

Bjarne Axelsen

(25)

 (25)

 25 

 25

 25 

25 

25 

25 

25 

25 

200

1

Michael Toft

20

 18

18

 16

18

 (12)

16

18

16 

(12) 

140

2

Kenneth Nielsen

18

 XX

XX

 20

 XX 

 18

18 

XX 

20 

20 

114

5

Anders Dodensig

16

 16

 14

 (12)

12

 14

12 

12

(12) 

14 

110

6

Christian Nielsen

14

 XX

XX

 10

XX

  8 

 8

XX

16 

62

8

Anette Engel

(12)

 14

 16

 14 

 16 

16

14

16 

14 

(10) 

120

4

Bertram Jellesen

10

 20

12

 (8)

14

10 

10

14

XX

18 

108

7

Peter Nielsen

  8

 XX

 10 

 6

XX

 XX

XX

XX

10 

XX

34

9

Nico Lyksholm

  6

 12

 XX

XX 

XX

 XX

XX

XX

XX

XX

18

11

Ahmad Kassem

XX

 XX

 XX

 XX

XX

 XX

XX

XX

 +

XX

XX

----------
Brian Robert Møller

XX

 XX

 XX

 XX

XX

 XX

XX

XX

XX 

XX 

XX

----------
Mathias Langbak

XX

 XX

 XX

 XX

XX

 XX

XX

XX

XX

XX

XX

----------
Peter Ørum

XX

 XX

20

 18

20

20 

20 

20

18

XX

136

3

Kasper Jørgensen

XX

XX

XX

    4

XX

 XX

 XX

XX

XX

XX

  4

14

Bjarne R. Sørensen

XX

XX

XX

XX

XX

  6

 6

10

XX

 8

30

10

Victor Marques XX XX XX XX XX XX XX

XX

8

XX

8

13

Arash Kohestani XX XX XX XX XX XX XX XX

4

   6

10

12

Jonas Sørensen XX XX XX XX XX XX XX XX

2

XX

2

16

Weema Kohestani XX XX XX XX XX XX XX XX

+

XX ------- ----------
Thomas Obel XX XX XX XX XX XX XX XX

+

XX ------- ----------
Danial Nouri XX XX XX XX XX XX XX XX

+

4

4

14


I tilfælde af pointslighed:
1: Samlet antal points i alle afdelinger.
2: Højeste placering i enkelt afdeling.
3: Indbyrdes kampe



Nordjysk Mesterskab 2005


GULD: Bjarne Axelsen
SØLV: Peter Ørum
BRONZE: Lasse Penning

NM 1 NM 2 NM 3 NM 4 NM 5 NM 6 Plads Points Klub
Lasse Penning 25 20 18 20 20 18 3 121 Eagles
Bjarne Axelsen 18 25 25 18 25 20 1 131 Eagles
Peter Ørum 20 18 20 25 18 25 2 126 Eagles
Kenneth Nielsen 16 14 14 14 13 12 5 83 FBK
Mathias Langbak 12 16 16 16 16 16 4 92 Eagles
Carsten Nielsen 14 13 13 -- -- -- 10 40 FBK
Vagn Kristoffersen 13 12 12 12 12 14 6 75 Eagles
Palle Zinn 10 10 10 10 10 -- 7 50 FBK
Alexander Dunnigan  9  9 -- -- -- -- 13 18 Eagles
Bjarne Rytter Sørensen  8  8 --  9   9 11  9 45 Ravens
Jan Berggren Jensen --- 11 11 13 14 --  8 49 FBK
Jørgen Jensen 11 --- -- --   8 -- 12 19 FBK
Michael Toft Nielsen -- -- -- 11 11 13 11 35 Ravens
Peter Nielsen -- -- -- --   7 -- 14   7 Eagles
 blev afviklet over 11 afdelinger.

I alle turneringer blev uddelt 25 points til vinderen og derefter 20, 18, 16, 14, 13, 12 og 11 points til de 8 bedste.
Herefter 9, 8, 7 og 6 points samt 4, 3, 2 og 1 point.



Nordjysk Bordhockeyliga 2004:


NM = Nordjysk Mesterskab 2004
GP = Dansk Grand Prix 2004
Cup = Dansk Cup 2004


GULD: Bjarne Axelsen
SØLV: Peter Ørum
BRONZE: Lasse Sørensen

Navn NM Klub GP Cup
Bjarne Axelsen 263 Eagles 238 342
Peter Ørum 199 Eagles 179 232
Mathias Langbak 166 Eagles 150 89
Jess Philipsen 85 Eagles 67 18
Lasse Sørensen 175 Eagles 175 219
Henrik Jensen 62 Eagles 52 15
Morten Bo Gramkow 100 Eagles 91 56
Kenneth Nielsen 92 Eagles 72 136
Brian Iversen 38 Eagles 28 10
Alexander Dunnigan 64 Eagles 64 60
Vagn Kristoffersen 60 Eagles 47 154
David Andersson --- Ath. Göteborg --- 25
Jørgen Jensen 21 Eagles 21 30
Bjarne Sørensen 57 Eagles 57 120
Michael Toft Nielsen 49 Eagles 49 125
Heidi Jensen --- Eagles --- 20
Carsten Nielsen 16 Eagles 16 102
Torben Pedersen 10 Eagles --- 15
Henrik Agerholm 16 Eagles 16   5





Dansk Grand Prix 2004:


GULD: Bjarne Axelsen
SØLV: Peter Ørum
BRONZE: Lasse Sørensen

Turnering GP1 GP2 GP3 GP4 GP5 GP6 GP7 GP8 GP9 GP10 Ialt
Bjarne Axelsen 20 25 25 25 25 25 18 25 25 25 238
Peter Ørum 25 20 18  9 14 16 25 14 20 18 179
Mathias Langbak 16 16 14 13 16 14 16 18 14 13 160
Lasse Sørensen 14 18 13 14 20 18 20 20 18 20 175
Jess Philipsen 18 -- 16 20 13 -- -- -- -- -- 67
Henrik Jensen 11 14   9  6 00 -- 12 -- -- -- 52
Morten Gramkow -- 13 11  8 11 09 -- 11 16 11 91
Kenneth Nielsen -- -- 20 18 18 20 -- -- -- 16 72
Brian Iversen -- 12 07 02 07 -- -- -- -- -- 28

Vagn Kristoffersen

-- -- -- 12 09 13 14 -- -- 12 60
Carsten Nielsen --

--

-- -- 16 -- -- -- -- -- 16
Christian Nielsen -- --   8 -- -- -- -- -- -- --   8
Jørgen Jensen -- -- --  7 -- -- -- -- -- 14 21
Bjarne Sørensen -- --   4 03 08 08 11 12 11 -- 57
Michael Toft Nielsen -- -- --  4 -- 12 13 -- 12   8 49
Alexander Dunnigan -- --   6 -- 12 11 -- 13 13   9 64
Henrik Agerholm -- -- -- -- -- -- -- 16 -- -- 16


DM i bordhockey 2004

Dansk Mesterskab 2004

Der uddeles points til de 16 bedste i hver turnering.

25 til vinderen og derefter 20, 18, 16, 14, 13, 12, 11 og til pladserne 9 til 16 uddeles der hhv. 9, 8, 7, 6 samt 4, 3, 2 og 1 point.

Navn 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 Nr Ialt
Bjarne Axelsen 16 25 14 18 16 18 25 16 18 20 25 20 20 20 1 271
Peter Ørum 11 18 16 14 12 -- 18 14 25 14 16 25 25 25 3 233
Jess Philipsen -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- ---
Mathias Langbak 13 14 --  9 11 12 -- -- -- -- -- -- 16 -- 10 75
Henrik Jensen -- -- -- -- 7 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 7
Morten B. G. Thomsen  7 -- 11 16 9 13 -- -- -- -- -- -- -- -- -- 56
Brian Iversen -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 00
Kenneth Nielsen 14 13 25 13 20 20 14 20 16 18 14 -- -- -- 4 187
Vagn Kristoffersen  8 16 18 12 14 14 13 12 13 16 20 14 -- -- 5 170
Lasse Sørensen 18 20 12 25 25 25 16 25 20 25 18 18 -- -- 2 247
David Andersson 20 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 20
Bjarne Rytter Sørensen  3  8  8  6 00   9 11 11 11  9 12 13 13 16 8 130
Jens Ulrik -- -- -- -- -- -- --  8  8  6  8 --  9 -8 -- 47
Carsten Nielsen  6 12 20 20 18 16 20 18 14 13 -- -- -- -- 6 157
Jørgen Jensen 12 -- 13 -- 13 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 38
Michael Toft Nielsen  4  9  9  7 -- 11  9 13 12 12 13 16 14 18 7 147
John Wreland 25 -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- -- 25
Alexander Dunnigan  2 11  7  8 6 -- 12 -- -- 11 -- -- 18 -- 9 75
Heidi Jensen -- -- -- -- -- -- -- -- --  8 11 12 12 13 -- 56
Peter Nielsen -- -- -- -- -- --  8  9  9  7  9 -- 11 14 -- 67



Copyright © 2018 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)