Nyheder
2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2007-04-18

 


Slutstillingen:
1. Finn Fries
2. Kalle Bindekrans
3. Petter Bengtsson
3. Peter Stensmyr
5. Bjarne Axelsen (Fremad Eagles)
6. Jimmy Eklund
7. Ingemar Reinholdt
8. Dennie Ovenberger
9. Martin Arenlind
10. David Andersson
11. Kasper Juul Jensen (Global Helsingør)
12. Tomas Kjeldsen (Global Helsingør)
13. Mikael Jonsson
14. Anette Engel (Fremad Eagles)
15. Peter Mozhaev (Fremad Eagles)
16. Peter Madsen (Global Helsingør)
17. Magnus Öst
18. Johan Aspegren
19. Jesper Madsen (Copenhagen Icebreakers)
20. Niklas Ruijsenaars
21. Lasse Søby (Global Helsingør)
22. Michael Toft Nielsen (Evolution BHK Aalborg)
23. Markus Finnhult
24. Jan Larsen (Copenhagen Icebreakers)
25. Joel Andersen (Global Helsingør)
26. Erik Bustoft (Copenhagen Icebreakers)
27. Martin Kirchgässner (Copenhagen Icebreakers)
28. Benjamin Krasnik (Arena København)
29. Sune Højrup Behnke (Arena København)
30. Rune Henriksen (Copenhagen Icebreakers)
31. Marcelo Jose Hernandes de Abreu de Oliveira
32. Bjarne Rytter Sørensen (Black Ravens Bordhockey)
33. Eric Lindström


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)