Nyheder
2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
INFO: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

Påske Cup 2007: PLAY OFF-resultater

2007-04-07

Resultater fra play off i Sportmaster Påske Cup 2007


Eliteklassen:


Ottendedelsfinaler:
Bjarne Axelsen - Peter Nielsen = 5-1, 5-1, 7-3 og 6-0
Kenneth Nielsen - Anders Dodensig = 4-2, 0-1, 4-0, 3-4f, 8-0 og 5-0
Lasse Penning - Christian Nielsen = 4-1, 3-1, 3-0 og 2-0
Peter Ørum - Stefan Rytter Sørensen = 5-1, 7-3, 4-1 og 8-0

Mathias Langbak - Bjarne Rytter Sørensen = 2-0, 2-0, 3-2 og 2-0
Rolf Locher - Berthram Jellesen = 3-0, 4-3, 4-1 og 2-1f
Nicolai Dahl Jeppesen - Vagn Kristoffersen = 4-5, 3-2f, 3-2f, 3-0, 0-3 og 3-2.
Anette Engel - Erik Bustoft = 5-3, 8-1, 6-1 og 7-1.


Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Kenneth Nielsen = 2-0, 5-2, 7-0 og 5-2.
Lasse Penning - Peter Ørum = 3-2f, 3-4f, 4-3f, 0-1, 2-3 og 1-2
Mathias Langbak - Rolf Locher = 1-5, 2-0, 3-4, 2-1, 1-2f og 2-4.
Nicolai Dahl Jeppesen - Anette Engel = 0-5, 1-3, 2-5 og 0-2.


Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Peter Ørum = 5-2, 4-0, 2-1f og 4-1.
Anette Engel - Rolf Locher = 1-2, 0-2, 2-4 og 1-2


Kampen om tredjepladsen:
Anette Engel - Peter Ørum = 5-0 uden kamp


Finalen:
Bjarne Axelsen - Rolf Locher = 4-0, 4-0, 5-0 og 4-1.


Ungdomsklassen:


Kvartfinaler:
Mathias Langbak - Christian Nielsen = 5-0 uden kamp
Nicolai Dahl Jeppesen - Mie Dodensig = 5-0, 2-0 og 3-1.
Anders Dodensig - Stefan Rytter Sørensen = 5-0, 5-2 og 4-1.
Berthram Jellesen - Ida Dodensig = 5-0, 5-0 og 5-0.

Semifinaler:
Mathias Langbak - Nicolai Dahl Jeppesen = 3-0, 1-2, 4-3f og 4-3f
Anders Dodensig - Berthram Jellesen = 2-4, 2-3, 2-0 og 0-3.

Kampen om tredjepladsen:
Nicolai Dahl Jeppesen - Anders Dodensig = 4-1, 2-3f, 3-0, 3-4 og 1-2f

Finalen:
Mathias Langbak - Berthram Jellesen = 2-0, 3-0, 4-0 og 4-3.


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)