Nyheder
2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

Play off i HDM Cup 2006

2006-11-06

Resultater fra play off i HDM Cup 2006:


1/8-finaler:

Mathias Langbak - Sif Maidahl = 5-0 og 5-0.
Nicolai Dahl Jeppesen - Michael Toft Nielsen = 1-5 og 0-4.
Peter Ørum - Lejla Hansen = 5-0 og 5-0
Anette Engel - Bawi Lian Sang = 4-0 og 3-0
Bjarne Axelsen - Mogens Klausen = 5-0 og 5-0
Nico Lyksholm - Anders Dodensig = 1-0 og 2-1
Jan Berggren Jensen - Ulrik Rasmussen = 9-1 og 8-0
Berthram Jellesen - Peter Nielsen = 5-1 og 3-2


Kvartfinaler:
Mathias Langbak - Michael Toft Nielsen = 3-2, 3-2f, 1-2, 2-3 og 5-0
Peter Ørum - Anette Engel = 3-2f, 1-0 og 4-3f
Bjarne Axelsen - Nico Lyksholm = 3-0, 3-0 og 4-3
Jan Berggren Jensen - Berthram Jellesen = 3-4f, 8-1, 3-2, 1-4 og 5-0.


Semifinaler:
Mathias Langbak - Peter Ørum = 3-2, 5-1 og 4-1.
Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen = 5-1, 4-2 og 5-3.


Kampen om tredjepladsen:
Peter Ørum - Jan Berggren Jensen = 5-1, 1-5 og 3-6.


Finalen:
Mathias Langbak - Bjarne Axelsen = 0-4, 2-1, 2-3f, 0-3, 3-2f og 2-3f.



Slutstilling:
1. Bjarne Axelsen
2. Mathias Langbak
3. Jan Berggren Jensen

4. Peter Ørum
5. Anette Engel
6. Berthram Jellesen
7. Nico Lyksholm
8. Michael Toft Nielsen

9. Nicolai Dahl Jeppesen
10. Anders Dodensig
11. Bawi Lian Sang
12. Peter Nielsen
13. Ulrik Rasmussen
14. Lejla Hansen
15. Mogens Klausen
16. Sif Maidahl
17. Jacob Andersen
18. Ulla Pedersen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)