Nyheder
2020-09-07
DBHU KALENDEREN

2020-09-07
DBHU Ranglisten (7/9 2020)

2020-09-05
DBHU Grand Prix 2020 2021 (5)

2020-09-05
FACTS: Aalborg Open 2020

2020-08-25
DBHU Ranglisten (24/8 2020)

2020-08-22
DM 2021: kvalifikationen

2020-08-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (4 af 5)

2020-08-22
DBHU Grand Prix 2020 2021 (4)

2020-08-22
VM-kvalifikation 2020 2021 (2 af 5)

2020-08-22
FACTS: Denmark Open 2020

2020-08-18
INFO: DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

2020-07-16
DM 2022 i SKANDERBORG

2020-07-16
DM 2021: kvalifikationen

2020-07-05
DBHU Sæsonkontingent 2020 2021

2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (2 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

1000 Cup - tidsskema, seedninger og spillere

2006-10-18

1000 Cup afvikles lørdag den 21. oktober 2006 i anledning af Fremad Eagles 1000 dages fødselsdag.

Foreløbig er 16 tilmeldte.
Man kan dog stadig nå det.
Mail til Bjarne Axelsen på bjarne@9700.dk

Ud fra de foreløbige tilmeldinger er der foretaget seedning af spillerne, eftersom de - i tilfælde af mere end 13 spillere - vil blive inddelt i to puljer.


Nedenfor ses seedningslag:

Der er 4 spillere i hvert seedningslag
2 spillere fra hvert seedningslag kommer i pulje A
2 spillere fra hvert seedningslag kommer i pulje B
Lodtrækningen offentliggøres torsdag (den 19. oktober) kl. 12.00.


Seedningslag 1:
Bjarne Axelsen - Peter Ørum - Mathias Langbak - Lasse Penning

Seedningslag 2:
Michael Toft Nielsen - Anette Engel - Vagn Kristoffersen - Berthram Jellesen.

Seedningslag 3:
Anders Dodensig - Nico Lyksholm - Nicolai Dahl Jeppesen - Bjarne Rytter Sørensen.

Seedningslag 4:
Peter Nielsen - Ida Dodensig - Mie Dodensig - Bawi Lian Sang


Tre faktorer ligger til grund for seedningen:
- Præstationer i tidligere turneringer
- Placering på dansk rangliste
- Tidligere indbyrdes opgør


Tidsskema:
10.55: Velkomst
11.00: Start gruppespil - åben klasse
12.00: Start 1/8-finaler - åben klasse (bedst af 3)
12.20: Kvartfinaler - åben klasse (bedst af 5)
12.45: Semifinaler - åben klasse (bedst af 5)
13.15: Finale - åben klasse (bedst af 7)

13.00: Start gruppespil - ungdomsklassen
13.40: Semifinaler - ungdom (bedst af 3)
14.00: Finale og bronzekamp - ungdom (bedst af 3)
14.20: Præmieoverrækkelse
14.30: Oprydning og almén hygge


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)