Nyheder
2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

2018-12-10
TABK U18 Mesterskabet 2018 2019

2018-12-10
DBHU Ranglisten (10/12 2018)

2018-12-08
VM 2019: kvalifikationsturnering

2018-12-08
INFO: Vendsyssel Masters 2019

2018-12-08
DBHU KALENDEREN

2018-12-08
FACTS: Foreign Cup 2018

2018-11-06
DM 2020: Valg af turneringsby

2018-11-05
DBHU Ranglisten (5/11 2018)

2018-11-05
DBHU KALENDEREN

2018-11-04
STILLING: DBHU Tour 2019 (1)

2018-11-04
FACTS: Sindal Open 2018 (NM 2018)

2018-10-31
DBHU Ranglisten (1/11 2018)

2018-10-24
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-10-19
FACTS: Danish Masters 2018

2018-10-18
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019

2018-10-16
INFO: DBHU Tour 2019

2018-10-08
INFO: DM 2019 Elite

2018-10-08
DBHU Ranglisten (8/10 2018)

2018-10-07
VM-kvalifikation 2019 (2 af 5)

2018-10-06
DBHU Tour 2018 (10 ud af 10)

2018-10-04
INFO: Sindal Open 2018 (NM)

2018-10-04
DBHU Ranglisten (1/10 2018)

2018-09-27
FACTS: Coppa Angela 2018

2018-09-24
DBHU Tour 2018 (9)

2018-09-24
DBHU KALENDEREN

2018-09-22
INFO: DM 2019 ELITE

2018-09-21
FACTS: 4 Dage På Heden

2018-09-16
Axelsen vandt i Edmonton

2018-09-10
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-09-10
Bjarne Axelsen valgt til præsident

2018-09-07
Michael Toft Nielsen i jubilæum

2018-08-26
STATISTIK: Denmark Open 2008-2018

2018-08-25
VM-kvalifikation 2019 (1 af 5)

2018-08-25
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2018 (4 af 5)

2018-08-25
DBHU RANGLISTEN (26/8 2018)

2018-08-24
FACTS: Denmark Open 2018

2018-08-20
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-08-13
INFO: DM 2019 ELITE

2018-08-13
ÆNDRING: DM 2019 ELITE

2018-08-11
AFSTEMNING: Valg af turneringsby for DM 2019 Elite (RESULTATER)

2018-08-11
DBHU RANGLISTEN (12/8 2018)

2018-08-11
DBHU TOUR 2018 (6)

2018-08-10
DBHU Ranglisten (1/8 2018)

2018-08-08
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-08-06
Denmark Open 2018: Registered players - Final Division

2018-08-06
Denmark Open 2018: Registered players - Basic Groups

2018-07-29
VM-KVALIFIKATION 2018 2019

2018-07-29
INFO: DM 2019 Elite

2018-07-28
DM 2019: Valg af turneringsby

2018-07-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2018 (3 af 5)

2018-07-22
DBHU KALENDEREN

1000 Cup - tidsskema, seedninger og spillere

2006-10-18

1000 Cup afvikles lørdag den 21. oktober 2006 i anledning af Fremad Eagles 1000 dages fødselsdag.

Foreløbig er 16 tilmeldte.
Man kan dog stadig nå det.
Mail til Bjarne Axelsen på bjarne@9700.dk

Ud fra de foreløbige tilmeldinger er der foretaget seedning af spillerne, eftersom de - i tilfælde af mere end 13 spillere - vil blive inddelt i to puljer.


Nedenfor ses seedningslag:

Der er 4 spillere i hvert seedningslag
2 spillere fra hvert seedningslag kommer i pulje A
2 spillere fra hvert seedningslag kommer i pulje B
Lodtrækningen offentliggøres torsdag (den 19. oktober) kl. 12.00.


Seedningslag 1:
Bjarne Axelsen - Peter Ørum - Mathias Langbak - Lasse Penning

Seedningslag 2:
Michael Toft Nielsen - Anette Engel - Vagn Kristoffersen - Berthram Jellesen.

Seedningslag 3:
Anders Dodensig - Nico Lyksholm - Nicolai Dahl Jeppesen - Bjarne Rytter Sørensen.

Seedningslag 4:
Peter Nielsen - Ida Dodensig - Mie Dodensig - Bawi Lian Sang


Tre faktorer ligger til grund for seedningen:
- Præstationer i tidligere turneringer
- Placering på dansk rangliste
- Tidligere indbyrdes opgør


Tidsskema:
10.55: Velkomst
11.00: Start gruppespil - åben klasse
12.00: Start 1/8-finaler - åben klasse (bedst af 3)
12.20: Kvartfinaler - åben klasse (bedst af 5)
12.45: Semifinaler - åben klasse (bedst af 5)
13.15: Finale - åben klasse (bedst af 7)

13.00: Start gruppespil - ungdomsklassen
13.40: Semifinaler - ungdom (bedst af 3)
14.00: Finale og bronzekamp - ungdom (bedst af 3)
14.20: Præmieoverrækkelse
14.30: Oprydning og almén hygge


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)