Nyheder
2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-08
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

Efterårs Cup 2006 - Play Off resultater (Elite og ungdom)

2006-10-08

Her er resultaterne fra play off i både ungdom og den åbne klasse:


Åben Klasse:


Ottendedelsfinaler:
Bjarne Axelsen - Joyce Lamwaka = 5-0, 5-0 og 5-0
Bjarne Rytter Sørensen - Mie Dodensig = 7-0 og 4-0
Anders Dodensig - Kenneth Jensen = 3-2 og 5-0
Anette Engel -Alexander Juhl Nielsen = 8-0 og 8-0
Michael Toft Nielsen - Ida Dodensig = 4-1 og 6-1.
Nico Lyksholm - Bawi Lian Song = 7-1 og 4-1
Peter Nielsen - Nicolai Dahl Jeppesen = 4-5 og 1-2.
Peter Ørum - Helene Pannerup = 5-0, 5-0 og 5-0


Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Bjarne Rytter Sørensen = 7-0, 4-0 og 5-0
Anders Dodensig - Anette Engel = 1-5, 3-4 og 1-3.
Michael Toft Nielsen - Nico Lyksholm = 3-2, 3-2 og 3-2f
Nicolai Dahl Jeppesen - Peter Ørum = 5-0uk, 5-0uk, 3-8, 1-3 og 1-8.


Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-0, 3-1 og 7-4.
Michael Toft Nielsen - Peter Ørum = 1-3, 2-5, 6-3, 3-0 og 0-5.


Kampen om tredjeprisen:
Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 2-1f, 2-1 og 2-1.


Finalen (Bedst af 7 kampe):
Bjarne Axelsen - Peter Ørum = 0-1f, 2-1, 4-3, 3-2 og 3-0



Ungdomsklassen:


Semifinaler:
Nico Lyksholm Pedersen - Ida Dodensig = 3-0 og 5-1
Anders Dodensig - Nicolai Dahl Jeppesen = 5-2 og 3-2.

Kampen om bronzemedaljen:
Ida Dodensig - Nicolai Dahl Jeppesen = 1-6 og 1-6

Finalen:
Nico Lyksholm Pedersen - Anders Dodensig = 1-4, 0-10 og 0-5 u.k.


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)