Nyheder
2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-07-12
INFO: Denmark Open 2019

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (4)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

2019-04-16
DBHU Ranglisten (15/4 2019)

2019-04-12
FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-11
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-04-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-26
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

2019-02-06
DBHU Ranglisten (1/2 2019)

2019-01-27
TABK ER DANSK MESTER 2019

2019-01-27
VM-kvalifikation 2019 (4 af 5)

2019-01-27
DBHU KALENDEREN

2019-01-27
INFO: Herning Masters 2019

2019-01-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (1)

2019-01-23
FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-22
DBHU Ranglisten (22/1 2019)

2019-01-22
STATISTIK: DM 2004-2019

Klassemesterskabet i 8.c på Søndergades Skole

2006-09-08

Klassemesterskabet i 8.c på Søndergades Skole i Brønderslev blev endeligt afgjort fredag den 8. september med en superfinale mellem vinderen af første afdeling Mikkel Søndergaard og vinderen af anden afdeling Mikkel Bedsted Tipsmark.

Her vandt Mikkel Søndergaard efter forlænget spilletid med 3-2.
Dermed kunne han kåres som klassemester 2006 i 8.c.

Forud for denne superfinale var gået en del spændende kampe.

I delfinalen havde Mikkel Bedsted Tipsmark besejret Nicklas Hellerud Kjær Larsen med 1-0 efter forlænget spilletid.

I semifinalerne vandt Mikkel Bedsted Tipsmark over Trine Skov med 4-3 mens Nicklas Hellerud havde besejret Line Knudsen med 1-0.

I det hele taget var der mange spændende kampe i anden afdeling af klassemesterskabet.

Bl.a. vandt Casper Christensen i en superkamp med 5-0 over Kristina Sørup Holm i indledende gruppe C. Den helt store favorit efter indledende runde må siges at Niels Peter Lindholdt der spillede fremragende og vandt alle sine kampe. Det blev der dog sat en stopper for i kvartfinalen hvor han måtte indkassere et nederlag på 1-3 til Trine Skov - dog hører det med til historien at han var noget uheldig med en puck der røg ud af målet ved stillingen 1-2.


Fra Fremad Eagles Bordhockey skal der sendes en stor tak fordi vi måtte besøge jer. Det var hyggeligt og vi håber at se jer lige pludselig til træning en tirsdag eftermiddag mellem kl. 15 og 19 i selskabslokalerne på Niels Bohrs Plads i Brønderslev.


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)