Nyheder
2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (3)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

2019-04-16
DBHU Ranglisten (15/4 2019)

2019-04-12
FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-11
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-04-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-04-10
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-26
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

2019-02-06
DBHU Ranglisten (1/2 2019)

2019-01-27
TABK ER DANSK MESTER 2019

2019-01-27
VM-kvalifikation 2019 (4 af 5)

2019-01-27
DBHU KALENDEREN

2019-01-27
INFO: Herning Masters 2019

2019-01-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (1)

2019-01-23
FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-22
DBHU Ranglisten (22/1 2019)

2019-01-22
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

Sommer Cup 2006 - resultater fra play off

2006-06-18

Nedenfor ses resultaterne fra play off både i den åbne klasse og ungdomsklassen.


Åben klasse - Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Christian Nielsen = 7-1, 5-0 og 6-3.
Lasse Penning - Anette Engel = 1-3, 1-5, 3-2 forlængelse, 1-0 forlængelse og 5-2.
Kenneth Nielsen - Anders Dodensig = 2-1, 4-0 og 2-0.
Jørgen Jensen - Jan Berggren Jensen = 1-2, 0-11 og 0-4.

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Kenneth Nielsen = 3-0, 5-3 og 3-2.
Lasse Penning - Jan Berggren Jensen = 2-5, 4-3, 1-3 og 1-2 forlængelse.

Kampen om bronzen:
Kenneth Nielsen - Lasse Penning = 1-2, 1-0, 0-3 og 1-2.

Finalen:
Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen = 4-2, 3-0 og 6-2.


Ungdomsklassen - Kvartfinaler:
Christian Nielsen - Berthram Jellesen = 1-2 og 1-2 efter forlængelse.
Anders Dodensig - Alexander Dunnigan = 5-0 og 4-1.
Jan Berggren Jensen - Nico Lyksholm = 5-0 og 5-0.

Semifinaler:
Lasse Penning - Berthram Jellesen = 3-1 og 2-1 efter forlængelse.
Jan Berggren Jensen - Anders Dodensig = 5-1 og 5-4 efter forlængelse.

Kampen om bronzen:
Anders Dodensig - Berthram Jellesen = 1-0, 0-1 og 1-2.

Finalen:
Jan Berggren Jensen - Lasse Penning = 6-1, 5-1, 3-4, 1-2 og 1-2 efter forlængelse.


Slutstilling - Åben Klasse:
1. Bjarne Axelsen
2. Jan Berggren Jensen
3. Lasse Penning
4. Kenneth Nielsen
5. Jørgen Jensen
6. Anette Engel
7. Christian Nielsen
8. Anders Dodensig
9. Berthram Jellesen
10. Alexander Dunnigan
11. Nico Lyksholm
12. Bjarne Rytter Sørensen
13. Carsten Nielsen


Slutstilling - Ungdomsklassen
1. Lasse Penning
2. Jan Berggren Jensen
3. Berthram Jellesen
4. Anders Dodensig
5. Christian Nielsen
6. Alexander Dunnigan
7. Nico Lyksholm


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)