Nyheder
2020-09-07
DBHU KALENDEREN

2020-09-07
DBHU Ranglisten (7/9 2020)

2020-09-05
DBHU Grand Prix 2020 2021 (5)

2020-09-05
FACTS: Aalborg Open 2020

2020-08-25
DBHU Ranglisten (24/8 2020)

2020-08-22
DM 2021: kvalifikationen

2020-08-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (4 af 5)

2020-08-22
DBHU Grand Prix 2020 2021 (4)

2020-08-22
VM-kvalifikation 2020 2021 (2 af 5)

2020-08-22
FACTS: Denmark Open 2020

2020-08-18
INFO: DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

2020-07-16
DM 2022 i SKANDERBORG

2020-07-16
DM 2021: kvalifikationen

2020-07-05
DBHU Sæsonkontingent 2020 2021

2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (2 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

Sommer Cup 2006 - resultater fra play off

2006-06-18

Nedenfor ses resultaterne fra play off både i den åbne klasse og ungdomsklassen.


Åben klasse - Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Christian Nielsen = 7-1, 5-0 og 6-3.
Lasse Penning - Anette Engel = 1-3, 1-5, 3-2 forlængelse, 1-0 forlængelse og 5-2.
Kenneth Nielsen - Anders Dodensig = 2-1, 4-0 og 2-0.
Jørgen Jensen - Jan Berggren Jensen = 1-2, 0-11 og 0-4.

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Kenneth Nielsen = 3-0, 5-3 og 3-2.
Lasse Penning - Jan Berggren Jensen = 2-5, 4-3, 1-3 og 1-2 forlængelse.

Kampen om bronzen:
Kenneth Nielsen - Lasse Penning = 1-2, 1-0, 0-3 og 1-2.

Finalen:
Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen = 4-2, 3-0 og 6-2.


Ungdomsklassen - Kvartfinaler:
Christian Nielsen - Berthram Jellesen = 1-2 og 1-2 efter forlængelse.
Anders Dodensig - Alexander Dunnigan = 5-0 og 4-1.
Jan Berggren Jensen - Nico Lyksholm = 5-0 og 5-0.

Semifinaler:
Lasse Penning - Berthram Jellesen = 3-1 og 2-1 efter forlængelse.
Jan Berggren Jensen - Anders Dodensig = 5-1 og 5-4 efter forlængelse.

Kampen om bronzen:
Anders Dodensig - Berthram Jellesen = 1-0, 0-1 og 1-2.

Finalen:
Jan Berggren Jensen - Lasse Penning = 6-1, 5-1, 3-4, 1-2 og 1-2 efter forlængelse.


Slutstilling - Åben Klasse:
1. Bjarne Axelsen
2. Jan Berggren Jensen
3. Lasse Penning
4. Kenneth Nielsen
5. Jørgen Jensen
6. Anette Engel
7. Christian Nielsen
8. Anders Dodensig
9. Berthram Jellesen
10. Alexander Dunnigan
11. Nico Lyksholm
12. Bjarne Rytter Sørensen
13. Carsten Nielsen


Slutstilling - Ungdomsklassen
1. Lasse Penning
2. Jan Berggren Jensen
3. Berthram Jellesen
4. Anders Dodensig
5. Christian Nielsen
6. Alexander Dunnigan
7. Nico Lyksholm


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)