Nyheder
2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

EBL 8 - resultater og referat

2006-05-24

Tirsdag den 23. maj 2006 afvikledes 8. runde af EBL 2006.

Der deltog 10 spillere som spillede alle mod alle i indledende runde hvorefter de 8 bedste gik videre til kvartfinalerne.

Nedenfor ses resultater af play off samt slutplacering for samtlige deltagere denne tirsdag.


Kvartfinaler:
Peter Ørum - Christian Nielsen = 5-3 og 10-1.
Kenneth Nielsen - Nico Lyskholm = 7-0 og 6-1.
Anette Engel - Anders Dodensig = 3-2 og 5-2.
Michael Toft Nielsen - Berthram Jellesen = 3-2 efter forlængelse, 4-5 efter forlængelse og 3-4 efter forlængelse.

Semifinaler:
Peter Ørum - Berthram Jellesen = 8-1 og 5-3.
Kenneth Nielsen - Anette Engel = 3-2 efter forlængelse, 1-6 og 5-1.

Kampen om tredjepladsen:
Berthram Jellesen - Anette Engel = 0-2 og 1-2.

Finalen:
Peter Ørum - Kenneth Nielsen = 5-3, 3-2 og 3-1.


Slutplaceringer:
1. Peter Ørum
2. Kenneth Nielsen
3. Anette Engel
4. Berthram Jellesen
5. Michael Toft Nielsen
6. Anders Dodensig
7. Christian Nielsen
8. Nico Lyskholm Pedersen
9. Yasher Bavel
10. Dennis Bo Jensen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)