Nyheder
2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (1 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
FACTS: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifikation 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

Nordjysk Mesterskab 2006 - samlet stilling

2006-03-27

Det nordjyske mesterskab bliver i 2006 afviklet for 3. gang.
I 2004 og 2005 blev Bjarne Axelsen nordjysk mester - begge gange med Peter Ørum som nummer 2 og Lasse Penning som nummer 3.

Ligesom i 2005 afvikles NM i 2006 over 6 afdelinger.

Efter 6. afdeling af NM 2006 lørdag den 1. april vil der blive uddelt medaljer til de tre bedste ungdomsspillere (født efter 31/12-1988) samt medaljer og pokaler til de tre bedste i den åbne klasse - altså de tre bedste alt i alt.


Navn Klub NM1 NM2 NM3 NM4 NM5 NM6 Points Placering
Bjarne Axelsen Fremad Eagles 25 25 25 25 25 - 125   1
Peter Ørum Fremad Eagles 20 18 20 18 20 - 96   2
Mathias Langbak Fremad Eagles 18 16 18 20 13 - 85   3
Kenneth Nielsen Fremad Eagles 16 14 XX 14 16 - 60   5
Michael Toft Nielsen Evolution Aalborg 14 13 16 13 11 - 67   4
Anette Engel Fremad Eagles 13 XX XX 11   9 - 33 12
Christian Nielsen Fremad Eagles 12   9 XX   7 12 - 40   9
Anders Dodensig Fremad Eagles 11 10 13 10 10 - 54   6
Peter Nielsen Fremad Eagles 10   8 12 XX   7 - 37 11
Bertram Jellesen Fremad Eagles XX 11 14   8   8 - 41   8
Jan Berggren Jensen Frederikshavn BK XX 20 XX 16 18 - 54   6
Bjarne Rytter Sørensen Black Ravens XX XX   9   9 XX - 18 13
Jørgen Jensen Frederikshavn BK XX 12 XX 12 14 - 38 10
Jessie Jensen Fremad Eagles XX   7 XX XX XX -   7 17
Stefan Rytter Sørensen Black Ravens XX XX 11 XX XX - 11 14
Daniel Rytter Sørensen Black Ravens XX XX 10 XX XX - 10 15
Regnar Rytter Sørensen Black Ravens XX XX   8 XX XX -   8 16
Jesper Rasmussen Black Ravens XX XX XX   6 XX -   6 18 
Rasmus Nielsen Black Ravens XX XX XX   5 XX -   5 19


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)