Nyheder
2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-08
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

Eagles Championship 2006 # 9 (statistik)

2006-03-21

9. afdeling af Eagles Spring Championship 2006 blev afviklet idag tirsdag den 21. marts 2006 i selskabslokalerne på Niels Bohrs Plads i Brønderslev.

Det blev en begivenhedsrig omgang.
Hele 7 af de spillere der inden for de sidste par uger har prøvet at spille bordhockey på Skolgade Skole var mødt op for at være med til turneringen hvilket gav en fed og levende stemning.

I indledende runde blev spillerne inddelt i to puljer hvorfra de 4 bedste - halvdelen - gik videre til kvartfinalerne.

Nedenfor er skitseret resultaterne fra play off-kampene samt den samlede stilling.


Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Victor Marques = 6-1 og 4-0
Anders Dodensig - Peter Ørum = 0-5 og 0-4
Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 3-1, 0-5 og 1-4
Kenneth Nielsen - Peter Nielsen = 5-1 og 6-0

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Peter Ørum = 4-1 og 6-1
Michael Toft Nielsen - Kenneth Nielsen = 1-6 og 2-8

Kampen om tredjepladsen:
Peter Ørum - Michael Toft Nielsen = 3-4, 6-2 og 4-2

Finalen:
Bjarne Axelsen - Kenneth Nielsen = 4-0 og 5-1


Slutstillingen:
1. Bjarne Axelsen
2. Kenneth Nielsen
3. Peter Ørum
4. Michael Toft Nielsen
5. Anette Engel
6. Anders Dodensig
7. Peter Nielsen
8. Victor Hugo Marques da Costa
9. Christian Nielsen
10. Arash Kohestani
11. Jonas Sørensen
12. Ahmad Kassem Ahmad
13. Weema Kohestani
14. Danial Nouri
15. Thomas Obel Christensen
16. Bertram Jellesen


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)