Nyheder
2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-08
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

Alle resultater fra Play Off i FBK-mesterskabet 2

2005-11-10

Resultater af alle PLAY OFF-kampe i 2. afdeling af FBK-mesterskabet 2005 som blev afviklet onsdag den 9. november 2005 i Skolegade 8 i Frederikshavn.

I kvartfinalerne kunne i rækkefølge nummer 1, 2 og 3 efter indledende runde vælge modstander blandt dem der blev nummer 5, 6, 7 og 8.


Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen - Palle Zinn = 7-1, 5-1 og 6-3
Jan Berggren Jensen - Claus Riis = 7-1, 4-1 og 6-2
Peter Ørum - Jørgen Jensen = 6-4, 6-2 og 3-2 efter forlængelse
Kenneth Nielsen - Carsten Nielsen = 3-6, 1-0, 1-4, 4-3 efter forlængelse og 3-0.


Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Kenneth Nielsen = 5-1, 4-7, 4-2 og 2-0.
Jan Berggren Jensen - Peter Ørum = 4-2, 8-3, 1-2 og 7-4.


Finalen:
Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen = 3-2, 3-4f, 2-1 og 5-0

Kampen om tredjepladsen:
Peter Ørum - Kenneth Nielsen = 2-1f, 6-1 og 4-3

Kampen om 5.-8. pladsen, semifinaler:
Carsten Nielsen - Claus Riis = 3-1, 2-3, 3-0, 2-4 og 3-1.
Jørgen Jensen - Palle Zinn = 6-2, 4-0 og 5-4.

Kampen om 5. pladsen:
Carste Nielsen - Jørgen Jensen = 6-4, 3-4, 6-3 og 5-4 efter forlængelse.

Kampen om 7. pladsen:
Claus Riis - Palle Zinn = 3-2f, 2-1f, 1-6 og 4-2.


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)