Nyheder
2022-05-20
INFO: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
DBHU KALENDEREN

2022-02-05
DBHU Challenge Touren 2021/22 (6)

2022-02-03
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-02-03
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-01-15
FACTS: DM 2022 U18

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (vinderfoto)

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (statistik)

2022-01-08
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-01-08
DBHU Challenge Touren 2021/22 (5)

2022-01-03
DBHU KALENDEREN

2022-01-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2022-01-03
INFO: Vendsyssel Masters 2022

2021-12-11
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2021-11-27
DBHU Challenge Touren 2021/22 (3)

FACTS: Coppa Angela 2021 (NM21)

2021-08-25


Coppa Angela 2021
Lørdag den 18. september 2021
Radio 101,2 FM
Algade 32
DK-9700 Brønderslev

Turneringen fungerer samtidig som NM 2021.
Turneringen tilhører DBHU Silver League, hvilket er det næsthøjeste niveau på DBHU Ranglisten.
Der spilles derfor ikke om præmier i denne turnering men om æren.



Resultater

Semifinaler
Bjarne Axelsen - Robert Ndayishimiye = 3-0
5-1, 5-2, 6-0)


Anette Engel - Szymon Piotr Witulski = 3-0
(7-1, 5-3, 6-0)
 

Bronzekampen
Szymon Piotr Witulski - Robert Ndayishimiye = 2-0
(5-1, 4-2)


Finalen
Bjarne Axelsen - Anette Engel 3-0
(6-0, 5-2, 8-3)


B-finalen
Mohamad Alian - Yousef Alhazwani = 1-0 (4-0)



Top 3



Finalen



Ungdomsfinalisterne


Før turneringen:

Der er nu lukket for tilmelding!

Tilmelding skal foregå skriftligt på mail eller sms.

Tilmelding åbnes 4/9 2021 kl. 12:00.
Tilmelding lukkes 11/9 2021 kl. 12:00.

Det er ikke muligt at tilmelde sig efter deadline.

Mail: bjarne@9700.dk
SMS: 28344340

Send en besked med dit fulde navn på mail eller sms indenfor ovennævnte tidsrum.



Tidsskema (provisorisk)
09:45 Information om turneringssystem m.m.
10:00 Turneringen starter
13:00 Play off
16:00 Oprydning
16:30 Fællesspisning for de interesserede
Ungdomskategorien spilles som play off for de 4 bedste U25-spillere fra den åbne round robin.




Statistik
Coppa Angela 2007-2021



ELITE:
(guld, sølv, bronze):

2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Abdulrahman Hajabdo
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Nico Pedersen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Szymon Witulski
2021: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Szymon Witulski


Antal vundne medaljer
(guld-sølv-bronze):

15-0-0: Bjarne Axelsen
0-12-2: Anette Engel
0-2-5: Anders Dodensig
0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
0-0-5: Michael Toft Nielsen
0-0-2: Szymon Witulski
0-0-1: Abdulrahman Hajabdo
0-0-1: Nico Pedersen 




Ungdom:
(guld, sølv, bronze):

2007: Mathias Langbak, Anders Dodensig, Nicolai D. Jeppesen
2008: Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2010: Anders Dodensig, Nico Lyksholm, Emil Algrensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen (NM)
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik Løth Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Abdulrahman Hajabdo, Robert Emmanuel, Francis Niyongira
2017: Nico Pedersen, Robert Emmanuel, Mohammed Juha
2018: ikke afholdt 
2019: ikke afholdt
2020: ikke afholdt
2021: Szymon Witulski, Robert Emmanuel, Mohamad Alian





 

Antal vundne medaljer 
(guld-sølv-bronze):

5-4-0: Anders Dodensig
2-1-0: Mathias Jacobsen
1-1-2: Nico L. Pedersen 
1-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
1-0-0: Szymon Witulski
1-0-0: Mathias Langbak Christiansen
1-0-0: Abdulrahman Hajabdo
0-1-1: Emil Algrensen
0-3-0: Robert Emmanuel
0-1-0: Lasse Kristensen
0-0-1: Mohamad Alian
0-0-1: Francis Niyongira
0-0-1: Rasmus Sund Gade
0-0-1: Victor Løth Bodilsen
0-0-1: Fredrik Løth Bodilsen
0-0-1: Mohammed Juha








Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)