Nyheder
2020-12-29
DBHU KALENDEREN

2020-12-29
STATISTIK: DM 2004-2021

2020-12-29
FACTS: DM 2020 DOUBLE

2020-12-17
DBHU Kontingenter 2020 2021

2020-12-13
FACTS: DM 2020 DOUBLE

2020-12-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-12-12
FACTS: Danish Masters 2020

2020-12-11
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-12-10
DBHU KALENDEREN

2020-12-10
VM-kvalifikation 2020 2021 (3 af 5)

2020-12-10
DBHU Grand Prix 2020/21 (6)

2020-12-10
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (5 af 5)

2020-12-09
DM 2022: kvalifikation

2020-11-27
DBHU Ranglisten (1/12 2020)

2020-11-05
DM 2022: kvalifikation

2020-11-05
DM 2021: kvalifikation

2020-09-07
DBHU KALENDEREN

2020-09-07
DBHU Ranglisten (7/9 2020)

2020-09-05
DBHU Grand Prix 2020 2021 (5)

2020-09-05
FACTS: Aalborg Open 2020

2020-08-25
DBHU Ranglisten (24/8 2020)

2020-08-22
DM 2021: kvalifikationen

2020-08-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (4 af 5)

2020-08-22
DBHU Grand Prix 2020 2021 (4)

2020-08-22
VM-kvalifikation 2020 2021 (2 af 5)

2020-08-22
FACTS: Denmark Open 2020

2020-08-18
INFO: DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

FACTS: DM 2020 DOUBLE

2020-12-29


DM 2020 Double
Mandag den 28. december 2020 
Radio 101,2 FM
Algade 32
DK-9700 Brønderslev 




Slutstillingen:
1. TABK 1 (Bjarne Axelsen og Mathias Jacobsen)
2. Fremad Eagles (Anette Engel og Grathien Niyonshuti)
3. TABK U25 (Mohamad Alian og Yousef Alhazwani)
4. Bordhockey Babies (Nour Dalal og Mohammad Dalal)
5. Hovedpine (Szymon Witulski og Francis Niyongira)



Finalen:
TABK - FREMAD EAGLES = 7-2

Bjarne Axelsen - Grathien Niyonshuti = 5-2
Mathias Jacobsen - Anette Engel = 3-5
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 5-0
Mathias Jacobsen - Grathien Niyonshuti = 5-1

Bjarne Axelsen - Grathien Niyonshuti = 5-0
Mathias Jacobsen - Anette Engel = 4-5
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 5-0
Mathias Jacobsen - Grathien Niyonshuti = 5-2

Bjarne Axelsen - Grathien Niyonshuti = 5-1





Tilmelding:

På SMS eller Messenger senest mandag den 21. december klokken 12:00.

SMS: 28344340
Messenger: besked til Bjarne Axelsen





Statistik, DM Double:


Danske Mestre:

2008: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Kharosh Torpedo)
2009: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Palmen & Flamingoen)
2010: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
2011: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Gladiatorerne)
2012: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
2013: Bjarne Axelsen og Anette Engel (Pink Elephants)
2014: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
2015: Bjarne Axelsen og Anders Dodensig (Pink Elephants)
2016: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)
2017: Bjarne Axelsen og Anette Engel (BHK Saksen)
2018: Bjarne Axelsen og Anette Engel (BHK Saksen)
2019: Bjarne Axelsen og Anette Engel (WWBAD)
2020: Bjarne Axelsen og Mathias Jacobsen (TABK)




Sølvvinderne:

2008: Anders Dodensig, Berthram Jellesen og Michael Toft Nielsen (Nissebanden)
2009: Anders Dodensig og Michael Toft Nielsen (Chili Pucks)
2010: Anette Engel og Elise Algrensen (Girl Power)
2011: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
2012: Anders Dodensig og Alexander Juhl Nielsen (Dobbelt A)
2013: Mathias Jacobsen og Michael T. Nielsen (Blue & Orange M&M's)
2014: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Brønderslev Eagles)
2015: Anette Engel og Mathias Jacobsen (Eagles without fear)
2016: Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen (Bodilsen)
2017: Nour Dalal og Mohammed Dalal (Bordhockey Babies)
2018: Nour Dalal og Mohammed Juha (Oh My God)
2019: Szymon Witulski og Grathien Niyonshuti (BEST BROS)
2020: Anette Engel og Grathien Niyonshuti (Fremad Eagles)




Bronzevinderne:


2008: Kristian Dall og Steen Lee Mortensen (Team Bärchen)
2009: Nicolai Dahl Jeppesen, Nico Lyksholm og Victor Løth Bodilsen (Hashibrødrene)
2010: Emil Algrensen og Jess Jensen (Team Far & Søn)
2011: Lasse Kristensen og Frederik Kristensen (Super Kids)
2012: Michael Toft Nielsen og Mathias Jacobsen (MM Whirlpool)
2013: Emil Algrensen og Kim Pedersen (The Monkeys)
2014: Anders Peter Graven Holt og Andreas Jensen (AA Batterier)
2015: Michael Toft Nielsen og Thony Pierre Restel (Kältestarre 83)
2016: Nour Dalal og Mohammed Dallal (Bordhockey Babies)
2017: Robert Emmanuel og Yousef Alhazwani (The Frozen Fire)
2018: Francis Niyongira og Grathien Niyonsuti (BHK Congo)
2019: Mohammed Guha og Mohamad Alian (TABK)
2020: Mohamad Alian og Yousef Alhazwani (My)




 
Medaljefordeling:
(guld-sølv-bronze)

13-0-0: Bjarne Axelsen 
9-4-0: Anette Engel
3-4-0: Anders Dodensig
1-3-1: Mathias Jacobsen
0-3-2: Michael Toft Nielsen
0-2-1: Nour Dalal
0-2-1: Grathien Niyonshuti
0-2-0: Alexander Juhl Nielsen
0-1-1: Mohammed Guha 
0-1-1: Mohammed Dallal
0-1-0: Szymon Witulski 
0-1-0: Fredrik Løth Bodilsen
0-1-0: Mads Løth Bodilsen
0-1-0: William Løth Bodilsen
0-1-0: Elise Algrensen
0-1-0: Berthram Jellesen
0-0-2: Emil Algrensen
0-0-2: Mohamad Alian
0-0-2: Yousef Alhazwani
0-0-1: Robert Emmanuel
0-0-1: Francis Niyongira
0-0-1: Thony Pierre Restel
0-0-1: Kristian Dall
0-0-1: Steen Lee Mortensen
0-0-1: Nico Lyksholm
0-0-1: Nicolai Dahl Jeppesen
0-0-1: Victor Løth Bodilsen
0-0-1: Jess Jensen
0-0-1: Lasse Kristensen
0-0-1: Frederik Kristensen
0-0-1: Kim Pedersen
0-0-1: Anders Peter Graven Holt
0-0-1: Andreas Jensen














Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)