Nyheder
2020-12-29
DBHU KALENDEREN

2020-12-29
STATISTIK: DM 2004-2021

2020-12-29
FACTS: DM 2020 DOUBLE

2020-12-17
DBHU Kontingenter 2020 2021

2020-12-13
FACTS: DM 2020 DOUBLE

2020-12-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-12-12
FACTS: Danish Masters 2020

2020-12-11
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-12-10
DBHU KALENDEREN

2020-12-10
VM-kvalifikation 2020 2021 (3 af 5)

2020-12-10
DBHU Grand Prix 2020/21 (6)

2020-12-10
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (5 af 5)

2020-12-09
DM 2022: kvalifikation

2020-11-27
DBHU Ranglisten (1/12 2020)

2020-11-05
DM 2022: kvalifikation

2020-11-05
DM 2021: kvalifikation

2020-09-07
DBHU KALENDEREN

2020-09-07
DBHU Ranglisten (7/9 2020)

2020-09-05
DBHU Grand Prix 2020 2021 (5)

2020-09-05
FACTS: Aalborg Open 2020

2020-08-25
DBHU Ranglisten (24/8 2020)

2020-08-22
DM 2021: kvalifikationen

2020-08-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (4 af 5)

2020-08-22
DBHU Grand Prix 2020 2021 (4)

2020-08-22
VM-kvalifikation 2020 2021 (2 af 5)

2020-08-22
FACTS: Denmark Open 2020

2020-08-18
INFO: DBHU Grand Slam Fantastic Five 2021

2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

FACTS: Danish Masters 2020

2020-12-12


Danish Masters 2020
Lørdag den 12. december 2020 
Radio 101,2 FM
Algade 32
DK-9700 Brønderslev 






Semifinalerne:

Bjarne Axelsen - Szymon Witulski = 3-0
(6-4, 5-3, 7-3)


Anette Engel - Michael Toft Nielsen = 3-0
(6-3, 6-2, 5-2)



Bronzekampen:

Michael Toft Nielsen - Szymon Witulski = 3-0
(6-5, 5-1, 7-0)


Finalen:

Bjarne Axelsen - Anette Engel = 4-1
(6-4, 3-5, 7-0, 5-0, 7-5)





Slutstillingen:

Bjarne Axelsen (guld)
Anette Engel (sølv)
Michael Toft Nielsen (bronze)
Szymon Witulski
Mohamad Alian
Grathien Niyonsuti
Francis Niyongira
Mads Hansen
Boniface Niyonzima
Lasse Andersen
Magnus Hansen
Tobias Sorensen
Jakline Kasem
Nicklas Christensen
Magnus Larsen
Rasmus Thomsen
Mads Nielsen
Frederik Petersen
Jens Larsen
Mads Toft
Tobias Olesen
Martin Thomsen
Mads Christensen
Natasja Andersen
Mathias Olesen
Jonas Larsen
Rene Thomsen
Per Eg
Andreas Pedersen
Arne Jensen
Nico Botan
Christina Andersen





Deltagergebyr

- 200 kroner for elitespillere uden DBHU Sæsonkontingent. 

- Gratis for spillere med DBHU Sæsonkontingent.
- Gratis for alle under 18 år.
- Gratis for spillere uden elitelicens.




Historie:


ELITE:

  • 2004: Bjarne Axelsen, Lasse Penning, Kenneth Nielsen
  • 2005: Bjarne Axelsen, Jan Berggren Jensen, Mathias Langbak
  • 2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Peter Madsen
  • 2007: Bjarne Axelsen, Mathias Langbak, Anette Engel
  • 2008: Bjarne Axelsen, Nico Lyksholm, Mathias Langbak
  • 2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Mathias Jacobsen
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel/Michael Toft Nielsen
  • 2017: Bjarne Axelsen, Nico Pedersen, Anette Engel/Michael Toft Nielsen
  • 2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Szymon Witulski
  • 2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen/Thony Pierre Restel 
  • 2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen


MEDALJERANGLISTEN

  • 17-0-0: Bjarne Axelsen
  • 0-6-2: Anders Dodensig
  • 0-5-7: Anette Engel
  • 0-2-0: Nico Lyksholm Pedersen 
  • 0-1-2: Mathias Langbak Christiansen
  • 0-1-0: Peter Ørum
  • 0-1-0: Jan Berggren Jensen
  • 0-1-0: Lasse Penning
  • 0-0-5: Michael Toft Nielsen
  • 0-0-1: Thony Pierre Restel 
  • 0-0-1: Szymon Witulski
  • 0-0-1: Mathias Jacobsen
  • 0-0-1: Peter Madsen
  • 0-0-1: Kenneth Nielsen






Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2021 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)