Nyheder
2020-08-04
DBHU KALENDEREN

2020-08-04
DBHU Ranglisten (5/8 2020)

2020-08-04
DBHU Grand Prix 2020 2021 (3)

2020-08-04
FACTS: Coppa Angela 2020

2020-07-26
INFO: Vendsyssel Masters 2021

2020-07-16
DM 2022 i SKANDERBORG

2020-07-16
DM 2021: kvalifikationen

2020-07-05
DBHU Sæsonkontingent 2020 2021

2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (1 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13



Nordjyske Mesterskaber 2020

NM 2020 V35
1. Bjarne Axelsen (Björkhagen Rangers)
2. Anette Engel (TABK)
3. Michael Toft Nielsen (TABK)

Finalen: 
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 4-0
(6-2, 7-3, 7-4, 6-3)


NM 2020 U25:
1. Mathias Jacobsen (TABK)
2. Szymon Witulski (TABK)
3. Grathien Niyonshuti (TABK)

Finalen:
Mathias Jacobsen - Szymon Witulski = 4-0
(6-1, 6-2, 6-3, 5-1)


NM 2020 U18
1. Szymon Witulski (TABK)
2. Grathien Niyonshuti (TABK)
3. Francis Niyongira (TABK)

Finalen:
Szymon Witulski - Grathien Niyonshuti = 4-2
(6-1, 5-3, 3-5, 4-6, 5-4, 6-2)




Medaljestatistik
Samtlige NM-kategorier:


  • 42 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 17 - 18 - 5: Anette Engel
  • 12 - 10 - 5: Anders Dodensig
  • 5 - 7 - 14: Michael Toft Nielsen
  • 3 - 2 - 0: Szymon Witulski 
  • 2 - 5 - 3: Mathias Jacobsen
  • 2 - 2 - 3: Nico Pedersen 
  • 2 - 2 - 1: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 1 - 4 - 0: Emil Algrensen
  • 1 - 1 - 0: Kenneth Nielsen
  • 1 - 1 - 0: Carsten Nielsen
  • 1 - 0 - 0: Jacob Gade
  • 0 - 3 - 2: Grathien Niyonshuti 
  • 0 - 3 - 2: Mads L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 0: Rose Augustin 
  • 0 - 3 - 0: Peter Ørum 
  • 0 - 2 - 4: Lasse Kristensen
  • 0 - 2 - 1: Alexander Juhl Nielsen 
  • 0 - 2 - 1: Victor Bodilsen
  • 0 - 2 - 1: Mathias Langbak Christiansen
  • 0 - 2 - 1: Elise Algrensen
  • 0 - 1 - 3: Thony Pierre Restel
  • 0 - 1 - 3: Lis Engel
  • 0 - 1 - 2: Francis Niyongira
  • 0 - 1 - 2: Robert Emmanuel 
  • 0 - 1 - 2: Jess Jensen
  • 0 - 1 - 1: Inger Algrensen
  • 0 - 1 - 1: Yousef Alhazwani
  • 0 - 1 - 0: William L. Bodilsen
  • 0 - 1 - 0: Mediatrice Nyirahajenimana
  • 0 - 1 - 0: Nicolai Brix Hansen
  • 0 - 1 - 0: Mohammed Sanjakdar
  • 0 - 1 - 0: Mie Dodensig
  • 0 - 0 - 4: Nour Dalal
  • 0 - 0 - 3: Frederik Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Kim Pedersen
  • 0 - 0 - 2: Tobias Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning
  • 0 - 0 - 1: Mohammed Guha 
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Alian  
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Dalal
  • 0 - 0 - 1: Jennifer Mbabazi
  • 0 - 0 - 1: Rasmus Sund Gade
  • 0 - 0 - 1: Anders Peter Graven Holt
  • 0 - 0 - 1: Andreas Jensen
  • 0 - 0 - 1: Emil Øland
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen
  • 0 - 0 - 1: Ida Dodensig
  • 0 - 0 - 1: Steen Sundbro
  • 0 - 0 - 1: Erik Jespersen


Nordjysk Mesterskab ELITE:
2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nico Pedersen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen



Medaljestatistik ELITE:

  • 17 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 0 - 9 - 5: Anette Engel
  • 0 - 5 - 2: Anders Dodensig
  • 0 - 3 - 0: Peter Ørum
  • 0 - 0 - 3: Michael Toft Nielsen 
  • 0 - 0 - 2: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning
  • 0 - 0 - 1: Nico Pedersen 
  • 0 - 0 - 1: Mathias Langbak
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen


Nordjysk Mesterskab Ungdom:

2007: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2008: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2009: Nico Lyksholm, Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Lasse Kristensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik L. Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Kim Pedersen
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Anders Dodensig, Mohammed Sanjakdar, Nour Dalal
2017: Anders Dodensig, Robert Emmanuel, Nour Dalal
2018: Szymon Witulski, Grathien Niyonsuti, Mohamad Alian
2019: Szymon Witulski, Yousef Alhazwani, Grathien Niyonshuti 
2020 U18: Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti, Francis Niyongira
2020 U25: Mathias Jacobsen, Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti




Nordjysk Mesterskab Veteran:

2008: Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen, Steen Sundbro
2009: Carsten Nielsen, Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen
2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen
2011: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
2012: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
2013: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Erik Jespersen
2014: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Thony Pierre Restel
2015: Bjarne Axelsen, Thony Pierre Restel, Michael Toft Nielsen
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen



Nordjysk Mesterskab Hold:


2010


GULD: Fremad Eagles Bordhockey
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)

Nr. 2: Team Algrensen
 
(Emil Algrensen, Jess Jensen, Elise Algrensen, Inger Algrensen)

Nr. 3: Team Lasse
 
(Lasse Kristensen, Kim Pedersen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2011


GULD: Pink Elephants 

(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen, Jacob Gade)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads Bodilsen, Mathias Langbak, Victor Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik Bodilsen)


Nr. 3: Shooting Stars 
(Lasse Kristensen, Mathias Jacobsen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2012


GULD: Pink Elephants
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik L. Bodilsen, Nicolai Brix Hansen)


Nr. 3: Team Wild Wild West 
(Mathias Jacobsen, Anders Graven Holt, Andreas Jensen, Emil Oland)


2017

GULD: BHK Saksen
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Nico Pedersen) 

Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen) 

Nr. 3: Bordcookies 
(Yousef Alhazwani, Nour Dalal, Robert Emmanuel, Mohammad Dalal) 





Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)