Nyheder
2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
INFO: NM 2020 ELITE

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

INFO: NM 2020 ELITE

2020-05-16



Nordjysk Mesterskab 2020 Elite

Det nordjyske mesterskab 2020 for elitespillere afholdes lørdag den 30/5 2020.



Medaljestatistik
Samtlige NM-kategorier:


  • 40 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 17 - 16 - 5: Anette Engel
  • 12 - 10 - 5: Anders Dodensig
  • 5 - 7 - 12: Michael Toft Nielsen
  • 2 - 2 - 3: Nico Pedersen 
  • 2 - 2 - 1: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2 - 1 - 0: Szymon Witulski 
  • 1 - 5 - 3: Mathias Jacobsen
  • 1 - 4 - 0: Emil Algrensen
  • 1 - 1 - 0: Kenneth Nielsen
  • 1 - 1 - 0: Carsten Nielsen
  • 1 - 0 - 0: Jacob Gade
  • 0 - 3 - 2: Mads L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0 - 3 - 0: Rose Augustin 
  • 0 - 3 - 0: Peter Ørum 
  • 0 - 2 - 4: Lasse Kristensen
  • 0 - 2 - 1: Grathien Niyonshuti 
  • 0 - 2 - 1: Alexander Juhl Nielsen 
  • 0 - 2 - 1: Victor Bodilsen
  • 0 - 2 - 1: Mathias Langbak Christiansen
  • 0 - 2 - 1: Elise Algrensen
  • 0 - 1 - 3: Thony Pierre Restel
  • 0 - 1 - 3: Lis Engel
  • 0 - 1 - 2: Robert Emmanuel 
  • 0 - 1 - 2: Jess Jensen
  • 0 - 1 - 1: Inger Algrensen
  • 0 - 1 - 1: Yousef Alhazwani 
  • 0 - 1 - 1: Francis Niyongira
  • 0 - 1 - 0: William L. Bodilsen
  • 0 - 1 - 0: Mediatrice Nyirahajenimana
  • 0 - 1 - 0: Nicolai Brix Hansen
  • 0 - 1 - 0: Mohammed Sanjakdar
  • 0 - 1 - 0: Mie Dodensig
  • 0 - 0 - 4: Nour Dalal
  • 0 - 0 - 3: Frederik Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Kim Pedersen
  • 0 - 0 - 2: Tobias Kristensen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning
  • 0 - 0 - 1: Mohammed Guha 
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Alian  
  • 0 - 0 - 1: Mohamad Dalal
  • 0 - 0 - 1: Jennifer Mbabazi
  • 0 - 0 - 1: Rasmus Sund Gade
  • 0 - 0 - 1: Anders Peter Graven Holt
  • 0 - 0 - 1: Andreas Jensen
  • 0 - 0 - 1: Emil Øland
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen
  • 0 - 0 - 1: Ida Dodensig
  • 0 - 0 - 1: Steen Sundbro
  • 0 - 0 - 1: Erik Jespersen


Nordjysk Mesterskab ELITE:
2004: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2005: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Lasse Penning
2006: Bjarne Axelsen, Peter Ørum, Mathias Langbak
2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Berthram Jellesen
2008: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2014: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nico Pedersen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020:



Medaljestatistik ELITE:

  • 16 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 0 - 8 - 5: Anette Engel
  • 0 - 5 - 2: Anders Dodensig
  • 0 - 3 - 0: Peter Orum
  • 0 - 0 - 2: Michael Toft Nielsen 
  • 0 - 0 - 2: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0 - 0 - 2: Lasse Penning
  • 0 - 0 - 1: Nico Pedersen 
  • 0 - 0 - 1: Mathias Langbak
  • 0 - 0 - 1: Berthram Jellesen


Nordjysk Mesterskab Ungdom:

2007: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2008: Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig, Nico Lyksholm
2009: Nico Lyksholm, Anders Dodensig, Nicolai Dahl Jeppesen
2010: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Lasse Kristensen
2011: Anders Dodensig, Lasse Kristensen, Victor Bodilsen
2012: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Fredrik L. Bodilsen
2013: Anders Dodensig, Emil Algrensen, Rasmus Sund Gade
2014: Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Kim Pedersen
2015: Mathias Jacobsen, Anders Dodensig
2016: Anders Dodensig, Mohammed Sanjakdar, Nour Dalal
2017: Anders Dodensig, Robert Emmanuel, Nour Dalal
2018: Szymon Witulski, Grathien Niyonsuti, Mohamad Alian
2019: Szymon Witulski, Yousef Alhazwani, Grathien Niyonshuti
2020 U18:
2020 U25:




Nordjysk Mesterskab Veteran:

2008: Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen, Steen Sundbro
2009: Carsten Nielsen, Kenneth Nielsen, Michael Toft Nielsen
2010: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Jess Jensen
2011: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
2012: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Mads L. Bodilsen
2013: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Erik Jespersen
2014: Bjarne Axelsen, Michael Toft Nielsen, Thony Pierre Restel
2015: Bjarne Axelsen, Thony Pierre Restel, Michael Toft Nielsen
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2017: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2018: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2019: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen
2020:


Nordjysk Mesterskab Hold:


2010


GULD: Fremad Eagles Bordhockey
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)

Nr. 2: Team Algrensen
 
(Emil Algrensen, Jess Jensen, Elise Algrensen, Inger Algrensen)

Nr. 3: Team Lasse
 
(Lasse Kristensen, Kim Pedersen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2011


GULD: Pink Elephants 

(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen, Jacob Gade)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads Bodilsen, Mathias Langbak, Victor Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik Bodilsen)


Nr. 3: Shooting Stars 
(Lasse Kristensen, Mathias Jacobsen, Frederik Kristensen, Tobias Kristensen)


2012


GULD: Pink Elephants
 
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig, Michael Toft Nielsen)


Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Alexander Juhl Nielsen, Fredrik L. Bodilsen, Nicolai Brix Hansen)


Nr. 3: Team Wild Wild West 
(Mathias Jacobsen, Anders Graven Holt, Andreas Jensen, Emil Oland)


2017

GULD: BHK Saksen
(Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Nico Pedersen) 

Nr. 2: Team Shell 
(Mads L. Bodilsen, Fredrik L. Bodilsen, William L. Bodilsen) 

Nr. 3: Bordcookies 
(Yousef Alhazwani, Nour Dalal, Robert Emmanuel, Mohammad Dalal) 




Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)