Nyheder
2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-12


DM 2019 DIVISION 1
Lørdag den 19. oktober 2019
Klokken 12:00-17:00
Søndergades Skole
Søndergade 40
DK-9700 Brønderslev



Resultat:
Guld: Grathien Niyonshuti (TABK).
Sølv: Szymon Witulski (TABK)
Bronze: Mohamad Alian (TABK)



Play off:


Semifinaler:
Grathien Niyonshuti - Ahmad Souad =
6-3, 6-2

Szymon Witulski - Mohamad Alian =
6-3, 6-1


Kampen om tredjepladsen:
Mohamad Alian - Ahmad Souad =
5-6, 6-0, 5-0


Finalen:
Grathien Niyonshuti - Szymon Witulski =
0-6, 6-3, 6-2




Tilmelding:

Senest torsdag d. 17/10 2019 kl. 18:00.
Tilmelding på bjarne@9700.dk eller til Bjarne Axelsen via Messenger. 

Elitespillere kan ikke deltage i den pågældende turnering. 
Det er gratis at deltage. 




Statistik:

DM DIVISION 1:
(DM B-DIVISIONEN)

  • 2013: Mads Løth Bodilsen - Victor Løth Bodilsen - Fredrik Løth Bodilsen
  • 2014: Mads Løth Bodilsen - Anders Peter Graven Holt - Rasmus Sund Gade
  • 2015: Fredrik Løth Bodilsen - Christian Hyldgaard Klæstrup - Mads Løth Bodilsen
  • 2016: Victor Løth Bodilsen - Fredrik Løth Bodilsen - Mads Løth Bodilsen
  • 2017: Fredrik Løth Bodilsen - Mads Løth Bodilsen - Nour Dalal
  • 2018: Mathias Jacobsen - Fredrik Løth Bodilsen - Mads Løth Bodilsen/Nour Dalal
  • 2019: Grathien Niyonshuti - Szymon Witulski - Mohamad Alian 



Medaljefordeling 

(guld-sølv-bronze):

  • 2-1-3: Mads Løth Bodilsen
  • 2-2-1: Fredrik Løth Bodilsen
  • 1-1-0: Victor Løth Bodilsen
  • 1-0-0: Grathien Niyonshuti 
  • 1-0-0: Mathias Jacobsen
  • 0-1-0: Szymon Witulski 
  • 0-1-0: Christian Hyldgaard Klæstrup
  • 0-1-0: Anders Peter Graven Holt
  • 0-0-2: Nour Dalal
  • 0-0-1: Mohamad Alian 
  • 0-0-1: Rasmus Sund Gade





Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)