Nyheder
2022-08-13
FACTS: NM 2022 Double (+statistik)

2022-08-13
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
DM 2023 Elite (kvalifikation)

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
INFO: Sommer Cup 2022

FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-09


DM 2019 Double
Lørdag den 12. oktober 2019
Klokken 12:00-17:00
Søndergades Skole
Søndergade 40
DK-9700 Brønderslev



Resultater:
1. WWBAD (Bjarne Axelsen, Anette Engel) 
2. Best Bros (Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti) 
3. TABK (Mohammed Guha, Mohamad Alian)
4. Legends of Bordhockey (Yousef Alhazwani og Francis Niyongira) 
5. Evolution BHK (Frank Hansen, Erik Jespersen) 
6. Sulsted BHK (Jørgen Thomsen, Brian Michaelsen) 
7. Vrå VS (Arne Jensen og Aksel Karlsen) 
8. Lokomotiv Hjørring (Maria Bjerg, Karen Schmidt) 




Finalen:

WWBAD - BEST BROS = 5-0
  • Bjarne Axelsen - Grathien Niyonshuti = 13-1
  • Anette Engel - Szymon Witulski = 6-0
  • Bjarne Axelsen - Szymon Witulski = 13-2
  • Anette Engel - Grathien Niyonshuti = 10-0
  • Bjarne Axelsen - Szymon Witulski = 8-0


Bronzekampen:

TABK - Legends of Bordhockey = 5-1
  • Mohamad Alian - Francis Niyongira = 0-2
  • Mohammed Guha - Yousef Alhazwani = 3-0
  • Mohamad Alian - Yousef Alhazwani = 1-0
  • Mohammed Guha - Francis Niyongira = 4-0
  • Mohammed Guha - Yousef Alhazwani = 4-2
  • Mohamad Alian - Francis Niyongira = 3-1


Semifinaler: 

WWBAD - Legends of Bordhockey = 6-0

  • Bjarne Axelsen - Francis Niyongira = 4-2
  • Anette Engel - Yousef Alhazwani = 6-1 
  • Bjarne Axelsen - Yousef Alhazwani = 5-2
  • Anette Engel - Francis Niyongira = 6-0
  • Bjarne Axelsen - Francis Niyongira = 7-2
  • Anette Engel - Yousef Alhazwani = 5-1


BEST BROS - TABK = 5-1

  • Szymon Witulski - Mohammed Guha = 5-2
  • Grathien Niyonshuti - Mohamad Alian = 6-0
  • Szymon Witulski - Mohamad Alian = 4-4
  • Grathien Niyonshuti - Mohammed Guha = 3-2
  • Szymon Witulski - Mohammed Guha = 5-2
  • Grathien Niyonshuti - Mohamad Alian = 1-0



Tilmelding:

Kontakt Bjarne Axelsen via bjarne@9700.dk eller besked i Messenger.
Oplys navne på spillere og doublens navn.

Det er gratis at deltage for følgende spillere:
- spillere med et DBHU Sæsonkontingent.
- spillere, der ikke har elitelicens.
- alle spillere under 18 år.

Seneste tilmelding er 11/10 2019 kl. 12:00.




Spørgsmål:

Kontakt Bjarne Axelsen via bjarne@9700.dk eller besked i Messenger.



Tilmeldte:
  • LOB - Legends of Bordhockey
    (Yousef Alhazwani og Francis Niyongira)
  • BEST BROS
    (Szymon Witulski og Grathien Niyonshuti) 
  • TABK
    (Mohamad Alian, Mohammed Guha)
  • WWBAD
    (Bjarne Axelsen, Anette Engel)
  • Sulsted BHK
    (Jørgen Thomsen, Brian Michaelsen)
  • Evolution BHK
    (Frank Hansen, Erik Jespersen)
  • Vrå VS
    (Aksel Karlsen, Arne Jensen)
  • Lokomotiv Hjørring 
    (Maria Bjerg og Karen Schmidt)










Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)