Nyheder
2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-09


DM 2019 Double
Lørdag den 12. oktober 2019
Klokken 12:00-17:00
Søndergades Skole
Søndergade 40
DK-9700 Brønderslev



Resultater:
1. WWBAD (Bjarne Axelsen, Anette Engel) 
2. Best Bros (Szymon Witulski, Grathien Niyonshuti) 
3. TABK (Mohammed Guha, Mohamad Alian)
4. Legends of Bordhockey (Yousef Alhazwani og Francis Niyongira) 
5. Evolution BHK (Frank Hansen, Erik Jespersen) 
6. Sulsted BHK (Jørgen Thomsen, Brian Michaelsen) 
7. Vrå VS (Arne Jensen og Aksel Karlsen) 
8. Lokomotiv Hjørring (Maria Bjerg, Karen Schmidt) 




Finalen:

WWBAD - BEST BROS = 5-0
  • Bjarne Axelsen - Grathien Niyonshuti = 13-1
  • Anette Engel - Szymon Witulski = 6-0
  • Bjarne Axelsen - Szymon Witulski = 13-2
  • Anette Engel - Grathien Niyonshuti = 10-0
  • Bjarne Axelsen - Szymon Witulski = 8-0


Bronzekampen:

TABK - Legends of Bordhockey = 5-1
  • Mohamad Alian - Francis Niyongira = 0-2
  • Mohammed Guha - Yousef Alhazwani = 3-0
  • Mohamad Alian - Yousef Alhazwani = 1-0
  • Mohammed Guha - Francis Niyongira = 4-0
  • Mohammed Guha - Yousef Alhazwani = 4-2
  • Mohamad Alian - Francis Niyongira = 3-1


Semifinaler: 

WWBAD - Legends of Bordhockey = 6-0

  • Bjarne Axelsen - Francis Niyongira = 4-2
  • Anette Engel - Yousef Alhazwani = 6-1 
  • Bjarne Axelsen - Yousef Alhazwani = 5-2
  • Anette Engel - Francis Niyongira = 6-0
  • Bjarne Axelsen - Francis Niyongira = 7-2
  • Anette Engel - Yousef Alhazwani = 5-1


BEST BROS - TABK = 5-1

  • Szymon Witulski - Mohammed Guha = 5-2
  • Grathien Niyonshuti - Mohamad Alian = 6-0
  • Szymon Witulski - Mohamad Alian = 4-4
  • Grathien Niyonshuti - Mohammed Guha = 3-2
  • Szymon Witulski - Mohammed Guha = 5-2
  • Grathien Niyonshuti - Mohamad Alian = 1-0



Tilmelding:

Kontakt Bjarne Axelsen via bjarne@9700.dk eller besked i Messenger.
Oplys navne på spillere og doublens navn.

Det er gratis at deltage for følgende spillere:
- spillere med et DBHU Sæsonkontingent.
- spillere, der ikke har elitelicens.
- alle spillere under 18 år.

Seneste tilmelding er 11/10 2019 kl. 12:00.




Spørgsmål:

Kontakt Bjarne Axelsen via bjarne@9700.dk eller besked i Messenger.



Tilmeldte:
  • LOB - Legends of Bordhockey
    (Yousef Alhazwani og Francis Niyongira)
  • BEST BROS
    (Szymon Witulski og Grathien Niyonshuti) 
  • TABK
    (Mohamad Alian, Mohammed Guha)
  • WWBAD
    (Bjarne Axelsen, Anette Engel)
  • Sulsted BHK
    (Jørgen Thomsen, Brian Michaelsen)
  • Evolution BHK
    (Frank Hansen, Erik Jespersen)
  • Vrå VS
    (Aksel Karlsen, Arne Jensen)
  • Lokomotiv Hjørring 
    (Maria Bjerg og Karen Schmidt)










Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)