Nyheder
2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (4)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

2019-04-16
DBHU Ranglisten (15/4 2019)

2019-04-12
FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-11
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-04-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-26
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-05


Sommer Cup 2019
Mandag den 10. juni 2019
Søndergades Skole
Søndergade 40
DK-9700 Brønderslev



Tilmelding:
Tilmelding er lukket!
Start: Mandag d. 6/5 2019 kl. 12:00.
Slut: Mandag d. 3/6 2019 kl. 12:00.

Tilmelding skal ske til Bjarne Axelsen på bjarne@9700.dk eller via besked i Messenger til Bjarne Axelsen.
Det er ikke muligt at tilmelde sig efter endt deadline.

Spillere med DBHU Sæsonkontingent deltager gratis.
Spillere uden DBHU Elitelicens deltager gratis.
Spillere under 18 år deltager gratis.


STATISTIK:

Kvartfinaler:

Bjarne Axelsen - Mohamad Alian = 1-0

Anette Engel - Jimmy Bihame = 1-0

Michael Toft Nielsen - Francis Niyongira = 0-1

Grathien Niyonshuti - Szymon Witulski = 0-1


Semifinaler:

Bjarne Axelsen - Francis Niyongira = 3-0

Anette Engel - Szymon Witulski = 3-0


Finalen:

Bjarne Axelsen - Anette Engel = 4-0


B-semifinaler 

Michael Toft Nielsen - Jimmy Bihame = 1-0

Grathien Niyonshuti - Mohamad Alian = 0-1


B-finalen 

Michael Toft Nielsen - Mohamad Alian = 1-0



STATISTIK:

Elitemedaljer

  • 2005: Bjarne Axelsen - Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen
  • 2006: Bjarne Axelsen - Jan Berggren Jensen - Lasse Penning
  • 2007: Bjarne Axelsen - Michael Toft Nielsen - Anette Engel
  • 2008: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2009: Bjarne Axelsen - Berthram Jellesen - Anette Engel
  • 2010: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Anette Engel
  • 2011: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2012: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
  • 2014: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Anette Engel
  • 2015: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2017: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Nico Pedersen
  • 2018: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
  • 2019: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Szymon Witulski/Francis Niyongira 



Medaljeranglisten Elite:

  • 15 - 0 - 0: Bjarne Axelsen
  • 0 - 8 - 5: Anette Engel
  • 0 - 2 - 3: Anders Dodensig
  • 0 - 1 - 3: Michael Toft Nielsen
  • 0 - 1 - 1: Jan Berggren Jensen
  • 0 - 1 - 0: Mathias Jacobsen
  • 0 - 1 - 0: Berthram Jellesen
  • 0 - 1 - 0: Mathias Langbak
  • 0 - 0 - 1: Szymon Witulski 
  • 0 - 0 - 1: Francis Niyongira 
  • 0 - 0 - 1: Nico Pedersen 
  • 0 - 0 - 1: Lasse Penning



Medaljer - Ungdom:

  • 2005: Mathias Langbak - Jan Berggren Jensen - Claus Riis
  • 2006: Lasse Penning - Jan Berggren Jensen - Berthram Jellesen
  • 2007: Anders Dodensig - Jan Berggren Jensen - Nicolai D. Jeppesen
  • 2008: Anders Dodensig - Nico Lyksholm - Nicolai D. Jeppesen
  • 2009: Nico Lyskholm - Anders Dodensig - Nicolai D. Jeppesen
  • 2010: Anders Dodensig - Emil Algrensen - Kim Pedersen
  • 2011: Anders Dodensig - Lasse Kristensen - Fredrik Bodilsen
  • 2012: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Anders Graven Holt
  • 2013: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig - Emil Algrensen
  • 2014: Anders Dodensig - Mathias Jacobsen - Kim Pedersen
  • 2015: Mathias Jacobsen - Anders Dodensig
  • 2016: Nour Dalal, Robert Emmanuel, Abdulrahman Hajabdo
  • 2017: Nico Pedersen - Fredrik L. Bodilsen - Mohammad Dalal
  • 2018: ikke afholdt
  • 2019: Szymon Witulski - Francis Niyongira - Mohamad Alian 




Medaljeranglisten Ungdom: 

  • 6-3-0: Anders Dodensig
  • 2-2-0: Mathias Jacobsen
  • 2-1-0: Nico Pedersen 
  • 1-0-0: Lasse Penning
  • 1-0-0: Nour Dalal
  • 1-0-0: Mathias Langbak Christiansen
  • 1-0-0: Szymon Witulski 
  • 0-3-0: Jan Berggren Jensen
  • 0-1-1: Emil Algrensen
  • 0-1-1: Fredrik L. Bodilsen 
  • 0-1-0: Francis Niyongira 
  • 0-1-0: Lasse Kristensen
  • 0-1-0: Robert Emmanuel
  • 0-0-3: Nicolai Dahl Jeppesen
  • 0-0-2: Kim Pedersen
  • 0-0-1: Mohamad Alian 
  • 0-0-1: Anders Peter Graven Holt
  • 0-0-1: Mohammad Dalal 
  • 0-0-1: Berthram Jellesen
  • 0-0-1: Claus Riis
  • 0-0-1: Abdulrahman Hajabdo






Brønderslev, onsdag d. 8/5 2019










Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)