Nyheder
2018-10-19
INFO: Danish Masters 2018

2018-10-18
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019

2018-10-16
DBHU Tour 2019 (info)

2018-10-08
INFO: DM 2019 Elite

2018-10-08
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-10-08
DBHU Ranglisten (8/10 2018)

2018-10-07
VM-kvalifikation 2019 (2 af 5)

2018-10-06
DBHU Tour 2018 (10 ud af 10)

2018-10-04
INFO: Sindal Open 2018 (NM)

2018-10-04
DBHU Ranglisten (1/10 2018)

2018-09-27
FACTS: Coppa Angela 2018

2018-09-24
DBHU Tour 2018 (9)

2018-09-24
DBHU KALENDEREN

2018-09-22
INFO: DM 2019 ELITE

2018-09-21
FACTS: 4 Dage På Heden

2018-09-16
Axelsen vandt i Edmonton

2018-09-10
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-09-10
Bjarne Axelsen valgt til præsident

2018-09-07
Michael Toft Nielsen i jubilæum

2018-08-26
STATISTIK: Denmark Open 2008-2018

2018-08-25
VM-kvalifikation 2019 (1 af 5)

2018-08-25
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2018 (4 af 5)

2018-08-25
DBHU RANGLISTEN (26/8 2018)

2018-08-24
FACTS: Denmark Open 2018

2018-08-20
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-08-13
INFO: DM 2019 ELITE

2018-08-13
ÆNDRING: DM 2019 ELITE

2018-08-11
AFSTEMNING: Valg af turneringsby for DM 2019 Elite (RESULTATER)

2018-08-11
DBHU RANGLISTEN (12/8 2018)

2018-08-11
DBHU TOUR 2018 (6)

2018-08-10
DBHU Ranglisten (1/8 2018)

2018-08-08
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-08-06
Denmark Open 2018: Registered players - Final Division

2018-08-06
Denmark Open 2018: Registered players - Basic Groups

2018-07-29
VM-KVALIFIKATION 2018 2019

2018-07-29
INFO: DM 2019 Elite

2018-07-28
DM 2019: Valg af turneringsby

2018-07-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2018 (3 af 5)

2018-07-22
DBHU KALENDEREN

2018-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2018 2019

2018-07-13
INFO: DENMARK OPEN 2018

2018-07-06
DENMARK OPEN 2018: Tournament System (English)

2018-07-05
Denmark Open 2018: Turneringssystem (25/8 2018)

2018-07-05
DBHU Tour 2018 (5)

2018-07-02
DBHU RANGLISTEN (2/7 2018)

2018-07-01
FACTS: Sommer Cup 2018

2018-06-30
INFO: DBHU TOUR 2018

2018-06-30
FACTS: Syddanmark Open 2018

2018-06-28
STATISTIK: DM 2004-2018

2018-06-28
INFO: Denmark Open 2018

2018-06-25
Axelsen vandt NM 2018 Veteran (V35)

2018-06-25
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2018

2018-06-22
FACTS: Foreign Cup 2018

2018-06-20
INFO: DM 2019 ELITE

2018-06-20
DBHU Ranglisten (25/6 2018)

2018-06-11
STATISTIK: NM 2004-2018

2018-06-11
INFO: Foreign Cup 2018

2018-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2018)

2018-06-09
FACTS: NM 2018 U25

2018-06-08
DBHU KALENDEREN

2018-06-05
DM 2019 Elite: kvalifikationen

2018-06-03
Axelsen vinder Montreal 2018

2018-06-02
INFO: DM 2019 ELITE

2018-06-01
ER DU ARRANGØR?

2018-05-24
STATISTIK: NM 2004-2018

2018-05-24
FACTS: NM 2018 U25

2018-05-21
INFO: Sommer Cup 2018

2018-05-21
INFO: DBHU TOUR 2018

2018-05-21
DBHU Ranglisten (22/5 2018)

2018-05-18
VM-KVALIFIKATION 2018 2019

2018-05-18
DBHU KALENDEREN

2018-05-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019

2018-05-14
DBHU Ranglisten (13/5 2018)

2018-05-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2018 (3 af 5)

2018-05-12
FACTS: HERNING MASTERS 2018

2018-05-10
DBHU Ranglisten (10/5 2018)

2018-05-05
VM-kvalifikation 2019

2018-04-28
DBHU Ranglisten (29/4 2018)

2018-04-28
FACTS: DM 2018 U25

Denmark Open 2018: Registered players - Final Division

2018-08-06


Denmark Open 2018
Registered players
Final Division



Players with 601 points or more in the ITHF World Ranking at the registration deadline, Monday the 20th of August 2018 at 12:00:00 CEST, are directly qualified for the final division.

Players with 600 points or less must play the basic groups, Wednesday the 22nd of August 2018.


Final Division:
  1. Bjarne Axelsen, Denmark (3484 points)
  2. Anette Engel, Denmark (2907 points)
  3. Michael Toft Nielsen, Denmark (2236 points)
  4. Anders Dodensig (2067 points) 
  5. Mathias Jacobsen, Denmark (1558 points)
  6. Mohammed Juha, Syria (795 points)
  7. Yousef Alhazwani, Syria (780 points)
  8. Francis Niyongira, D. R. Congo (713 points)
  9. Grathien Niyonsuti, D. R. Congo (641 points)
  10. Khaled Soleibi, Syria (606 points) 
  11. Szymon Witulski 
  12. Mohamad Alian 
  13. Boniface Niyonzima 
  14. Jakline Kasem 
  15. Sarah Dalal


Basic Groups:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=3152




Tournament Committee:

  • Bjarne Axelsen (President)
  • Michael Toft Nielsen (Vice President)
  • Anette Engel (CFO)









Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2018 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)