Nyheder
2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-26
DBHU Ranglisten (26/8 2019)

2019-08-24
INFO: Coppa Angela 2019

2019-08-24
EM-kvalifikation 2020 (2)

2019-08-24
FACTS: DENMARK OPEN 2019

2019-08-24
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-08-20
INFO: Denmark Open 2019

2019-08-13
DBHU Ranglisten (12/8 2019)

2019-08-12
DM 2020: Kvalifikationen

2019-08-12
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-08-12
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-08-12
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-08-12
DBHU KALENDEREN

2019-08-05
INFO: Denmark Open 2019

2019-07-12
DBHU KALENDEREN

2019-06-30
FACTS: Herning Masters 2019

2019-06-29
DM 2021 Elite: Nyborg

2019-06-29
EM-kvalifikation 2020 (1)

2019-06-29
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (3)

2019-06-29
DBHU Tour 2019 (4)

2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

INFO: Påske Cup 2018

2018-01-25

Påske Cup 2018
21/3 og 27/3 2018


Tilmelding og information:

Tilmelding pr. SMS til bjarne@9700.dk eller SMS til 28344340.
Tilmelding SENEST tirsdag den 20/3 2018 klokken 12:00.
Efter tilmeldingsfristen modtager spillerne information om det eksakte spillested, som sandsynligvis bliver en skole i Brønderslev.




Turneringsystem:

Basisgrupper
Semifinalegrupper + division 2+3+4 m.m.
Finaledivisionen
Play off

--------------------

Seedningslag:

1) 
Spillere med 600 points eller flere på ITHF World Ranking ved tilmeldingsdeadline starter deres turnering i finaledivisionen.
Disse spillere træder altså først ind i turneringen den 27/3!
(Tilmeldingsdeadline er tirsdag den 20/3 2018 kl. 12:00)

2)
Spillere med 0 til 599 points på ITHF World Ranking ved tilmeldingsdeadline starter deres turnering i basisgrupperne.


OBS:
DBHU har udarbejdet et detaljeret skema over turnerings-systemet, indeholdende disse aspekter:

  • gruppeinddeling.
  • hvor mange der kvalificerer sig fra et stadie til et andet af turneringen.
  • hvor mange der kvalificerer sig til play off.

Send en mail til bjarne@9700.dk og vi kan tilsende jer dette skema.


Pointsystem:
En sejr giver 3 points, uafgjort 1 point og et nederlag 0 points.


Tidsskema:


21/3 2018:
16:00 Basisgrupper
18:00 Semifinalegrupper og division 2, 3, 4 osv.



27/3 2018:

  • 12:00 Finaledivisionen
  • 13:45 Liga A og Liga B
  • 15:15 Play off
  • 18:00 Ceremoni 

(Med forbehold for ændringer i tidspunkterne)


Statistik

2005: Bjarne Axelsen - Peter Ørum - Lasse Penning
2006: Bjarne Axelsen - Peter Ørum - Mathias Langbak
2007: Bjarne Axelsen - Rolf Locher - Anette Engel
2008: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Nicolai Dahl Jeppesen
2009: Bjarne Axelsen - Nico Lyksholm - Anette Engel
2010: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2011: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2012: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2013: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Anders Dodensig
2014: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anders Dodensig
2015: Bjarne Axelsen - Mathias Jacobsen - Anette Engel
2016: Bjarne Axelsen - Anette Engel - Michael Toft Nielsen
2017: Bjarne Axelsen - Anders Dodensig - Michael Toft Nielsen/Anette Engel
2018:

 

Medaljeoversigt:

13-0-0: Bjarne Axelsen
0-6-4: Anette Engel
0-2-0: Mathias Jacobsen
0-2-0: Peter Ørum
0-1-5: Anders Dodensig
0-1-0: Nico Lyksholm
0-1-0: Rolf Locher
0-0-2: Michael Toft Nielsen
0-0-1: Lasse Penning
0-0-1: Mathias Langbak
0-0-1: Nicolai Dahl Jeppesen








Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)