Nyheder
2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-08
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifination 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-18
Formandens beretning 2019

2019-12-16
DBHU Ranglisten (16/12 2019)

2019-12-14
DBHU KALENDEREN

2019-12-14
FACTS: TABK Grand Prix 2019

2019-12-14
DBHU Grand Prix 2019/20 (6)

2019-12-11
INFO: Vendsyssel Masters 2020

2019-12-11
DM-kvalifikationen 2020

2019-12-08
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-12-08
FACTS: NM 2019 DOUBLE

2019-11-19
DBHU Ranglisten (1/12 2019)

2019-11-17
DM-Kvalifikationen 2020

2019-11-16
DBHU Ranglisten (18/11 2019)

2019-11-16
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (5)

2019-11-16
EM-kvalifikation 2020 (3)

2019-11-16
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (5 af 5)

2019-11-16
FACTS: Danish Masters 2019

2019-11-07
DBHU Ranglisten (1/11 2019)

2019-10-28
DM-kvalifikationen 2020

2019-10-28
DBHU KALENDEREN

2019-10-28
FACTS: Danish Masters 2019

2019-10-28
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-10-12
FACTS: DM 2019 DIVISION 1

2019-10-09
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (4)

2019-10-09
FACTS: DM 2019 Double (12/10 2019)

2019-10-06
STATISTIK: Coppa Angela 2007-2019

2019-10-05
INFO: Danish Masters 2019

2019-10-05
DBHU GRAND PRIX 2019 2020 (4)

2019-10-05
STATISTIK: NM 2004-2019

2019-10-05
FACTS: Nordjysk Mesterskab 2019

2019-09-05
DBHU KALENDEREN

2019-09-05
INFO: Coppa Angela 2019

AFSTEMNING: Valg af turneringsby for DM 2018 Elite (Resultater)

2017-08-23

AFSTEMNING


Kandidatbyer:

  • Kolding
  • Korsør
  • Næstved
  • Skovlunde
  • Slagelse
  • Aabenraa


1. runde:

Lasse Søby Kristensen: Kolding - Næstved - Skovlunde - Slagelse - Aabenraa

Nico L. Pedersen: Kolding - Korsør - Næstved - Slagelse - Aabenraa

Michael Toft Nielsen: Korsør - Næstved - Skovlunde - Slagelse - Aabenraa

Anette Engel: Kolding - Korsør - Næstved - Slagelse - Aabenraa

Bjarne Axelsen: Kolding - Korsør - Skovlunde - Slagelse - Aabenraa


Resultat, 1. afstemningsrunde:

5 stemmer: Slagelse og Aabenraa
4 stemmer: Kolding, Næstved og Korsør
3 stemmer: Skovlunde

Skovlunde får færrest stemmer i 1. runde og er dermed ikke med i 2. afstemningsrunde.
I 2. afstemningsrunde skal de delegerede stemme på 4 ud af 5 byer.
Byerne er Kolding, Korsør, Næstved, Slagelse og Aabenraa.
2. afstemningsrunde starter mandag den 28/8 og slutter fredag den 1/9 2017 klokken 12:00 (eller når alle delegerede har afgivet sine stemmer).


Resultat, 2. afstemningsrunde:

Afsløres fredag den 1/9 2017.





Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)