Nyheder
2019-06-11
DBHU Ranglisten (11/6 2019)

2019-06-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-06-05
FACTS: Sommer Cup 2019

2019-06-03
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-29
DM 2020: kvalifikationen

2019-05-29
DBHU KALENDEREN

2019-05-25
EM 2020: kvalifikationen

2019-05-14
DM 2021: valg af turneringsby

2019-05-09
DBHU Ranglisten (1/5 2019)

2019-05-08
DBHU Tour 2019 (3)

2019-05-08
INFO: Herning Masters 2019

2019-05-08
INFO: Sommer Cup 2019

2019-05-08
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-05-02
DBHU KALENDEREN

2019-04-16
DBHU Ranglisten (15/4 2019)

2019-04-12
FACTS: Påske Cup 2019

2019-04-11
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-04-10
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-04-10
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-26
FACTS: DBHU Super Cup-finalen 2019

2019-03-24
Grathien Niyonshuti vandt U18 Mesterskabet 2019

2019-03-21
DBHU Sæsonkontingent 2019 2020

2019-03-06
INFO: Herning Masters 2019

2019-03-06
INFO: Denmark Open 2019

2019-03-05
DBHU Ranglisten (4/3 2019)

2019-03-03
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-03-02
DBHU TOUR 2019 (3)

2019-03-02
DBHU KALENDEREN

2019-03-02
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (2)

2019-03-02
Bjarne Axelsen vandt DM 2019 Elite

2019-02-26
VM-kvalifikation 2019 (5 af 5)

2019-02-06
DBHU Ranglisten (1/2 2019)

2019-01-27
TABK ER DANSK MESTER 2019

2019-01-27
VM-kvalifikation 2019 (4 af 5)

2019-01-27
DBHU KALENDEREN

2019-01-27
INFO: Herning Masters 2019

2019-01-26
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2019 (1)

2019-01-23
FACTS: Vendsyssel Masters 2019

2019-01-22
DBHU Ranglisten (22/1 2019)

2019-01-22
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-14
DBHU Ranglisten (14/1 2019)

2019-01-12
DBHU TOUR 2019 (2)

2019-01-08
STATISTIK: DM 2004-2019

2019-01-07
DBHU Ranglisten (7/1 2019)

2019-01-03
VM 2019: kvalifikationsturnering

2019-01-03
INFO: DBHU Tour 2019

2019-01-03
DM 2020: valg af turneringsby

FACTS: Vendsyssel Masters 2017

2017-07-20

Vendsyssel Masters 2017

27. og 28. juli 2017




Slutstillingen:
01: Bjarne Axelsen 
02: Nico Pedersen 
03: Anette Engel 
03: Fredrik L. Bodilsen 
05: Mads L. Bodilsen 
06: Nour Dalal 
07: Mohammed Juha 
08: Michael Toft Nielsen 
09: Robert Emmanuel 
10: William Bodilsen
11: Francis Niyongira 
12: Yousef Alhazwani 
13: Grathien Niyonsuti 
14: Boniface Niyonzima 
15: Khaled Soleibi 
16: Jimmy Bihame 
17: Magnus Larsen 
18: Rasmus Thomsen 
19: Hamza Alloufi 
20: Nicklas Christensen 
21: Lasse Andersen 
22: Frederik Johansen 
23: Mads Nielsen 
24: Frederik Petersen 
25: Tobias Sørensen 
26: Mads Kjelgaard 
27: Jens Larsen 
28: Martin Thomsen 
29: Mikkel Christensen 
30: Magnus Hansen 
31: Mads Toft 
32: Tobias Olesen 
33: Brian Michaelsen 
34: Jens Lohse 
35: Christian Andreasen 
36: Lasse Larsen 
37: Sanne Madsen 
38: Jørgen Thomsen 
39: Niels Christiansen 
40: Mads Christensen 


--------------------
Tilmelding:
Senest mandag den 24. juli klokken 18:00
Tilmelding via mail til bjarne@9700.dk eller sms til 28344340.


Tidsskema og turneringssystem:
(med forbehold)

Spillere med 800 points eller flere iflg. ITHF World Ranking mandag den 24. juli 2017 klokken 18:00 er direkte kvalificerede til finaledivisionerne.

Ved tilmelding modtager du information om, hvorvidt du starter din turnering i basisrunden eller i finaledivisionerne.
Spillere, der er direkte kvalificerede til finaledivisionerne, skal IKKE spille torsdag den 27. juli 2017.

Nedenfor ses liste over danske spillere med 800 points eller flere:
Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Anders Dodensig, Mathias Jacobsen, Peter Madsen, Nico Pedersen, Mikkel Jensen, Mike Dahl, Mads Jorgensen, Lasse Olsen, Fredrik Bodilsen, Mads Bodilsen, Henrik Pedersen og Michael Kirk.
Desuden Nour Dalal og Mohammad Dalal, der kommer fra Syrien men er bosiddende i Danmark.

 


Torsdag den 27. juli 2017:
16:00 Basisrunden


Fredag den 28. juli 2017:
12:00
 Registrering til Finaledivisionerne. 
12:15 Finaledivisionerne
13:30 Liga A og Liga B
15:30 Play off
18:30 Spisning




Medaljevinderne:

  • 2007: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Langbak
  • 2008: Bjarne Axelsen, Nicolai Dahl Jeppesen, Anders Dodensig
  • 2009: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Nicolai Dahl Jeppesen
  • 2010: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2011: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Peter Madsen
  • 2012: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig
  • 2013: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2014: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Mathias Jacobsen
  • 2015: Bjarne Axelsen, Anders Dodensig, Anette Engel
  • 2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Anders Dodensig 
  • 2017: Bjarne Axelsen, Nico Pedersen, Anette Engel/Fredrik L. Bodilsen



Antal medaljer:

11-0-0: Bjarne Axelsen
0-6-3: Anette Engel
0-3-4: Anders Dodensig
0-1-1: Nicolai Dahl Jeppesen
0-1-0: Nico Pedersen
0-0-1: Fredrik L. Bodilsen
0-0-1: Mathias Langbak
0-0-1: Peter Madsen
0-0-1: Mathias Jacobsen




Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2019 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)