Nyheder
2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
DM 2023 Elite (kvalifikation)

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
INFO: Sommer Cup 2022

2022-02-05
DBHU Challenge Touren 2021/22 (6)

2022-02-03
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-02-03
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-01-15
FACTS: DM 2022 U18

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (vinderfoto)

2022-01-08
DBHU Holdfinalen 2022 (statistik)

2022-01-08
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-01-08
DBHU Challenge Touren 2021/22 (5)

2022-01-03
DBHU KALENDEREN

2022-01-03
DBHU Challenge Touren 2021/22 (4)

2022-01-03
INFO: Vendsyssel Masters 2022

KM 2017

2017-02-03

KLUBMESTERSKABET 2017
(NHL 2016/17)


Systemet var 8+2 indledende afdelinger - forstået på den måde, at der blev afholdt 8 ordinære indledende afdelinger + to supplerende afdelinger.
Resultatet fra den bedste supplerende turnering kunne indregnes, hvis en spiller var fraværende til en ordinær afdeling.
De 8 bedste spillere efter de 8+2 indledende afdelinger fra august til december 2016 kvalificerede sig til NHL-slutspillet 2016/17, som blev afholdt mandag den 16. januar 2017 i klublokalerne hos Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev.

Se slutstillingen her:
http://www.bordhockey.dk/nyhed/nyhed.php?id=2930


Kvartfinaler

Bjarne Axelsen - Muhammed Juha = 7-4
Anette Engel - Grathien Niyonsuti = 7-3
Nour Dalal - Francis Niyongira = 7-1
Robert Emmanuel - Yousef Alhazwani = 1-7


A-Semifinaler:

Bjarne Axelsen - Yousef Alhazwani = 7-0
Anette Engel - Nour Dalal = 7-1


A-finalen:

Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-2 (5-7, 6-7, 7-3, 7-2, 7-1)



Kampen om 3. pladsen:

Nour Dalal - Yousef Alhazwani = 2-0 (7-3, 7-5)


B-semifinaler:

Robert Emmanuel - Grathien Niyonsuti = 7-5
Francis Niyongira - Muhammed Juha = 7-1


B-finalen:

Francis Niyongira - Robert Emmanuel = 0-2 (2-7, 4-7)


Kampen om 7. pladsen:

Grathien Niyonsuti - Muhammed Juha = 4-7




Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)