Nyheder
2020-07-05
DBHU Sæsonkontingent 2020 2021

2020-06-28
NM 2020 HOLDFINALEN

2020-06-27
DBHU KALENDEREN

2020-06-27
DBHU Ranglisten (29/6 2020)

2020-06-27
DBHU Grand Prix 2020/21 (2)

2020-06-27
DBHU Grand Slam F5 (3 af 5)

2020-06-27
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-06-27
VM 2021: kvalifikation (1 af 5)

2020-06-27
FACTS: SOMMER CUP 2020 (+ statistik 2005-2020)

2020-06-23
VM 2021: kvalifikationen

2020-06-13
FACTS: NM 2020 (V35, U18, U25)

2020-06-13
STATISTIK: NM 2004-2020

2020-05-31
DBHU Ranglisten (1/6 2020)

2020-05-17
DBHU Ranglisten (18/5 2020)

2020-05-16
DBHU SUPER CUP-FINALEN 2020

2020-05-12
DBHU KALENDEREN

2020-04-10
SLUTSTILLING: DBHU GRAND PRIX 2019 2020

2020-04-08
DBHU KALENDEREN

2020-03-23
OBS: DBHU Grand Prix 2019/20 (8)

2020-03-23
DBHU Grand Slam F5 (2 af 5)

2020-03-23
EM 2020: kvalifikation (Slutstillingen)

2020-03-22
DM 2022 ELITE: valg af turneringsby

2020-03-04
REGLEMENT: DM 2021 Elite

2020-03-02
FACTS: DM 2020 U25

2020-02-29
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-02-25
DM 2022: valg af turneringsby

2020-02-13
DBHU KALENDEREN

2020-02-12
TABK Brønderslevmesterskabet 2020 (1)

2020-02-04
FACTS: DBHU Cuppen 2020

2020-01-26
DBHU Ranglisten (27/1 2020)

2020-01-25
DBHU Grand Prix 2019 2020 (7)

2020-01-25
EM-kvalifikation 2020 (4 af 5)

2020-01-25
DM 2020: kvalificerede

2020-01-22
DBHU Grand Slam Fantastic Five 2020 (1 af 5)

2020-01-20
DM 2020: V35 og U18

2020-01-20
STATISTIK: DM 2004-2020

2020-01-20
DBHU Grand Prix 2019 2020 (6)

2020-01-20
DM-kvalifikationen 2020

2020-01-20
FACTS: Vendsyssel Masters 2020

FACTS: DM 2017 HOLD

2017-02-01

DM 2017 for hold 

Fremad Eagles Klublokaler
Algade 32
DK-9700 Brønderslev
Tirsdag den 31. januar 2017



Medaljerne

Guld: BHK Saksen

Sølv: Team Shell

Bronze: Bordhockey Babies


Finalen:

BHK Saksen - Team Shell = 10-2

Bjarne Axelsen - Mads Løth Bodilsen = 11-0 
Anette Engel - Victor Løth Bodilsen = 5-1
Michael Toft Nielsen - Fredrik Løth Bodilsen = 0-4

Bjarne Axelsen - Fredrik Løth Bodilsen = 3-1
Anette Engel - Mads Løth Bodilsen = 2-1
Jan Berggren Jensen - Victor Løth Bodilsen = 3-2

Bjarne Axelsen - Victor Løth Bodilsen = 6-1
Anette Engel - Fredrik Løth Bodilsen = 9-3
Jan Berggren Jensen - Mads Løth Bodilsen = 3-4

Bjarne Axelsen - Mads Løth Bodilsen = 8-2
Michael Toft Nielsen - William Løth Bodilsen = 6-0
Jan Berggren Jensen - Fredrik Løth Bodilsen = 3-1


 


Bronzekampen:

Bordhockey Babies - Team Juha = 8-0



Spillerne:

BHK Saksen:
Bjarne Axelsen, Anette Engel, Michael Toft Nielsen, Jan Berggren Jensen


Team Shell:
Mads Løth Bodilsen, Victor Løth Bodilsen, Fredrik Løth Bodilsen, William Løth Bodilsen


Bordhockey Babies:
Nour Dalal, Yousef Alhazwani, Robert Emmanuel Ndayishimiye


Team Juha:
Mohammed Juha, Francis Niyongira, Grathien Niyonsuti


Never Give Up:
Khaled Soleibi, Boniface Niyonzima, Ahmad Arrag, Malik Masoud




Brønderslev, tirsdag den 31. januar 2017



Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2020 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)