Nyheder
2022-07-18
DBHU Sæsonkontingent 2022 2023

2022-06-27
Skoleafslutningen 2022

2022-06-26
DBHU Grand Slam 2010-2021

2022-06-25
DBHU Grand Slam 2022 (2 af 4)

2022-06-25
FACTS: Sommer Cup 2022

2022-06-08
DBHU Super Cuppen 2022

2022-06-04
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
FACTS: DM 2022 Double

2022-05-20
DBHU Challenge Tour 2022 2023

2022-04-30
STATISTIK: DM 2004-2022

2022-04-30
STATISTIK: NM 2004-2022

2022-04-28
NM Holdfinalen 2022

2022-04-02
DBHU Challenge Touren 2021/22 (8)

2022-03-22
DBHU KALENDEREN

2022-03-22
DM 2023 Elite (kvalifikation)

2022-03-22
FACTS: DM 2022 Elite

2022-03-22
FACTS: DM 2022 V35

2022-03-20
EM-KVALIFIKATIONEN 2022 (slutstilling)

2022-03-20
DBHU Grand Slam 2022 (1 ud af 4) (VM-kvalifikationen 2023)

2022-03-05
DBHU Challenge Tour 21/22 (7) FORÅRS CHALLENGE 2022

2022-02-17
INFO: Sommer Cup 2022

FACTS: 101,2 FM Grand Prix

2016-06-07

101,2 FM Grand Prix 2016

Søndag den 21. juni 2016 kl. 09:30
Klublokalerne hos Fremad Eagles
Algade 32, 1. T.H.
DK - 9700 Brønderslev
Arrangør: BHK Saksen



Resultater:
Play off

Kvartfinaler:
Bjarne Axelsen = Robert Emmanuel = 7-2
Anette Engel - Michael Toft Nielsen = w.o.
Fredrik Løth Bodilsen - Mohammad Sanjakdar = 7-1
Mads Løth Bodilsen - Nour Dalal = 7-5

Semifinaler:
Bjarne Axelsen - Mads Løth Bodilsen = 3-1 (7-4, 7-4, 6-7, 7-0)
Anette Engel - Fredrik Løth Bodilsen = 3-0 (7-2, 7-6, 7-1)

Bronzekamp:
Fredrik Løth Bodilsen - Mads Løth Bodilsen = 3-1 (7-6, 4-7, 7-5, 7-3)

Finalen:
Bjarne Axelsen - Anette Engel = 3-0 (7-4, 7-3, 7-2)


Top 10:
Guld: Bjarne Axelsen (BHK Saksen)
Sølv: Anette Engel (BHK Saksen)
Bronze: Fredrik Løth Bodilsen (Team Shell)
04: Mads Løth Bodilsen (Team Shell)
05: Michael Toft Nielsen (BHK Saksen)
06: Nour Dalal (Fremad Eagles)
07: Mohammad Sanjakdar (Fremad Eagles)
08: Robert Emmanuel (Fremad Eagles)
09: William Løth Bodilsen (Team Shell)
10: Francis Niyongira (Fremad Eagles)




Tilmelding og spørgsmål:

SENEST fredag den 24. juni 2016 klokken 15:00
Tilmelding på mail eller SMS til Bjarne Axelsen.
Mail: bjarne@9700.dk
SMS: 28344340




Provisorisk tidsskema:

09:30 Seneste mødetid
09:45 Round Robin
11:45 Kvartfinaler
12:00 Semifinaler

13:00 Finale og Bronzekamp



Statistik:
2004: Peter Ørum, Bjarne Axelsen, Jess Philipsen
2016: Bjarne Axelsen, Anette Engel, Fredrik Løth Bodilsen

 


Få nyhederne som RSS feed. Læs mere her


Copyright © 2022 Fremad Eagles Bordhockey Brønderslev - (Læs her/read this)